Je znám restart ČFL! Soutěž se rozjede už na konci ledna. Jakým stylem se odehrají zmeškané zápasy?

Třetí nejvyšší fotbalová soutěž v České republice zažívá v roce 2020 těžké časy. Na jaře se stihlo odehrát pouhé jedno kolo, než se liga úplně zastavila a následně zrušila. V létě se úspěšně rozběhla nová sezóna, jenže po 8 kolech přišla další stopka, do konce roku navíc opět konečná. Hráči, kteří za jeden kalendářní rok odehrají zhruba 30 mistrovských utkání, jich tak letos stihli zhruba 8.

Zdroj: Twitter | AC Sparta Praha

Teď je však znám jízdní řád jarní sezóny, který bude obohacený o nedohrané zápasy na podzim. Většina týmů stihla odehrát 7-8 kol, zbylých 7-8 utkání se tedy přesouvá na jaro.

Lépe řečeno do zimy, ČFL začne velice netradičně už 30. ledna. Soutěž, která kvůli dobrým podmínkám pro přírodní trávu začínala vždy kolem poloviny března, si tak musí zvyknout na novou situaci. Spousta zápasů bude odehrána na umělé trávě.

Restart ČFL je tedy naplánován na konec ledna, po dohrání neodehraných zápasů se plynule naváže na jarní část. Termínová listina tedy bude vypadat takto.

30/31. 1. – 9.kolo ČFL
6/7. 2. – 10.kolo ČFL
13/14. 2. – 11.kolo ČFL
20/21. 2. – 12.kolo ČFL
27/28. 2. – 13.kolo ČFL
6/7. 3. – 14.kolo ČFL
13/14. 3. – 15.kolo ČFL

20/21.3 – 1. jarní kolo ČFL

Samozřejmě vše bude záviset na momentální koronavirové situaci. Pokud ale vše bude v pořádku, nic by nemělo bránit nabitému fotbalovému jaru, které nahradí ‘chudý’ rok 2020.

Zdroj: fotbal.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nechápu výrok chudý rok ,naopak to byl velmi bohatý rok ono se urodilo asi 20 obviněných a myslím,že to je jen začátek v příštím roce se bude sklízet ve velkém.Jo co si na Fačru zaseli to sklidí jen,kdyby začal spívat hlavní agronom,tak budou o žních plná sila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!