Je tu spousta mladých kluků s obrovským potenciálem, tvrdí agent Paska. Také potvrdil, že Souček v zimě ze Slavie neodejde

Fotbalový agent Pavel Paska poskytl obsáhlejší rozhovor pro Seznam Zprávy, v němž poskytl nejednu zajímavou informaci. Rozpovídal se o Tomáši Součkovi, Adamu Hložkovi, Patriku Schickovi, mladých talentech v České republice či systému akademií, který zde nyní funguje. Co vše prozradil?

Embed from Getty Images

Pravděpodobně nejvýznamnější informace, kterou Paska sdělil, se týká kapitána pražské Slavie Tomáše Součka. Jelikož se již nějaký ten měsíc spekuluje o jeho odchodu, třebaže podepsal nový prodloužený kontrakt, tak známý fotbalový agent spekulace vyvrátil. Minimálně do konce tohoto ročníku tedy záložník sešívaných setrvá v pražském klubu.

Také potvrdil, že pokud Souček odejde, tak nejméně za 15 milionů euro. Kam by měl směřovat? „Ve hře je ještě spousta aspektů. Může přijít nabídka opravdu velkého klubu… Nebo dojde k dohodě o jeho dalším pokračování ve Slavii… Těch možností je celá řada, jisté je, že do úvahy nepřipadají žádné exotické destinace. Pokud Tomáš odejde, tak do top ligy. A do top klubu,“ vyjádřil se Součkův agent.

Mezi Paskovi klienty se řadí rovněž supertalent Adam Hložek, jenž je pravidelným článkem sestavy Sparty. Jak vypadá jeho budoucnost? „Prostě o tom nebudeme mluvit. V hráčově zájmu. Musí se koncentrovat na svoje úkoly v klubu, v reprezentační jednadvacítce, v dohledné době třeba i v áčku. Čeká ho ještě dlouhá cesta. A to platí pro všechny talenty.“

Talentovaných hráčů je pak v České republice podle známého agenta aktuálně mnoho. „Po letech, kdy český fotbal neprodukoval hráče s nadstandardní kvalitou, je nyní patrná evidentní změna. V republice je hned několik kluků s opravdu velkým potenciálem, talentů, o které se teď velmi intenzivně zajímají akademie těch nejlepších klubů světa,“ nechal se slyšet.

Výhodou jest, že se nejedná pouze o mladíky ze Sparty či Slavie. „Ti kluci, o kterých mluvím, jsou rozesetí po celé republice, i v Baníku, Jihlavě, Olomouci a v dalších. Nechci říkat jejich konkrétní jména, to by třeba některým z nich v dané chvíli mohlo i uškodit. Nechme je fotbalově i lidsky ještě trochu vyzrát, nejpozději v létě ale už mnohé z nich fanoušci zaregistrují,“ pravil Paska.

Co za tím stojí? „Jak kluby, tak asociace si před časem uvědomily, že do mládeže se prostě musí investovat, protože se to v budoucnu stokrát vrátí. Zrušila se juniorská liga, teď mladí hrají za béčka ligových klubů, vyzkoušejí si ve třetí lize dospělou soutěž, což je určitě lepší model. Vznikly regionální i klubové akademie, začala se používat metodika uplatňovaná v nejúspěšnějších zemích, jako jsou Německo nebo Anglie, a v tom se musí pokračovat i nadále.“

Embed from Getty Images

Několik slov Paska prohodil ještě k Patriku Schickovi, který se kvůli zraněním nemůže prosadit v Lipsku: „Bohužel se mu teď dvakrát přihodilo, že se na něj po návratu z akce národního týmu přilepila zranění. Patrik je po zranění odhodlaný vrátit se zpátky na hřiště a v Bundeslize se naplno prosadit.“

To dokazuje i skutečnost, že se český útočník pilně snaží naučit němčinu, aby se co nejrychleji adaptoval. „Měl němčinu už čtyři roky na střední škole a teď v Lipsku chodí dvakrát týdně na jazykový kurz. Ne, jazyky u něj opravdu nejsou problém,“ pochválil svého klienta.

Nutno podotknout, že Paska potvrdil, že s Patrikem Schickem chtějí udělat maximum pro to, aby se v klubu prosadil natolik, že by Lipsko aktivovalo výstupní klauzuli, jež byla zahrnuta do dohody o hostování. Nezbývá než doufat, že se českému reprezentantovi podaří naplnit potenciál.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trest bez důkazů neberu! Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu

Obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu za údajnou rasistickou urážku. Potvrdil to jeho právník René Cienciala.

West Ham ladí novou smlouvu pro Tomáše Součka. Zájem o jeho služby jeví Manchester United a PSG

West Ham musí jednat! Zájem Manchesteru United a PSG o Tomáše Součka údajně nabírá reálné obrysy. Proto Kladiváři dle několika zdrojů chystají vylepšenou smlouvu, která by českého reprezentanta měla udržet na London Stadium.

Fantastický Vrána nasázel čtyři góly! Zářil také Pastrňák s Nečasem. Podívejte se, jak si vedli legionáři v NHL

Tak tohle byla pro legionáře z České republiky vcelku plodná noc! Nejvíce zářil Jakub Vrána v dresu Detroitu, dařilo se však i jiným krajánkům.