Reklama

Je to oficiální, FAČR jde do boje o pořádání finále Konferenční ligy! Kdo stojí proti?

Předseda fotbalové asociace Petr Fousek už v nedávné minulosti naznačil, že podobná možnost je na stole. A nyní je to už zcela oficiální záležitost. Česká republika v čele s FAČR může teoreticky pořádat finále Evropské konferenční ligy.

Jenže v celé záležitosti prozatím figuruje jedno velké ale. O pořádání finálového zápasu výkonnostně nejslabší evropské soutěže v roce 2023, má zájem více fotbalových federací z několika evropských zemí.

UEFA tedy v nejbližších měsících bude muset rozhodnout, která země a město si pořádání zápasu zaslouží nejvíce.

S událostmi, které v západní Evropě rozdmíchaly emoce spojené s pražskými “S”, je šance Česka poněkud menší. UEFA by však samozřejmě měla celý proces vyhodnotit zcela nezávisle na pražských klubech.

Velkým plusem by bylo, pokud by UEFA shledala chování dětských fanoušků na Letné jako bezproblémové.

Protikandidáti FAČR jsou: Kypr, Řecko, Severní Irsko, Slovensko a Izrael. Finále Konferenční ligy by se odehrálo v Edenu v Praze. Stadion má kapacitu 20 800 diváků.

Ačkoli se jedná o nejnižší výkonostnní soutěž, i tak se do finále mohou dostat atraktivní týmy. Letošní první ročník této soutěže hraje například Tottenham či AS Řím. V jarní části navíc přibydou celky, které skončí na třetím místě ve skupině Evropské ligy.

Zdroj: fotbal.cz, Ondřej Zlámal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené