Je potřeba nad tím popřemýšlet a spoustu věcí zlepšit, ale není čas na to se hroutit, říká Dočkal před utkáním s Karvinou

Sparta Praha prohrála v posledním utkání s Viktorií Plzeň 1:2 a stále ji patří 9. příčka. O tom jak vyrovnaný je ale střed tabulky jasně hovoří to, že na 4. Liberec ztrácí letenský tým pouhé 4 body. Nyní zavítá letenský celek do Karviné, která v posledním ligovém zápase uhrála bezbrankovou remízu v Opavě.

Zdroj: sparta.cz

Bořek Dočkal odehrál proti Viktorii Plzeň 81 minut, když ho ke konci utkání vystřídal Libor Kozák. O 6 minut později se podařilo hráčům trenéra Václava Kotala snížit na rozdíl jedné branky, vyrovnat už však nedokázali.

“Teď se na to musíme koukat primárně z výsledkového pohledu, jednoznačně potřebujeme body. Nezbývá moc času do konce ligy, kol je málo. Všechny ty výsledky soupeřů nám šly naproti a je velká škoda, že jsme toho nevyužili, mohli jsme se tam dotáhnout a mohli jsme být ve výrazně lepší pozici,” hodnotil Bořek Dočkal další bodovou ztrátu.

“My chceme samozřejmě předvádět dobrý fotbal a lepšit se v těch výkonech, ale nyní se na to musíme podívat z pohledu výsledků. Teď jednoznačně musíme získat tři body a stoupat tou tabulkou nahoru,” pokračoval sparťanský záložník.

Sparta má v poslední době opravdu nebývale špatnou formu. Pokud vezmeme v potaz posledních 5 ligových zápasů, tak méně bodů než Sparta (2) získal už jen pouze Fastav Zlín (1).

“Nemůžeme si dovolit, aby to s naší psychikou udělalo něco takového, že to ovlivní i další zápasy, na to teď není čas. Není to tak, že to jenom přeskočíme, je potřeba nad tím popřemýšlet a spoustu věcí zlepšit, ale není čas na to se hroutit,” zakončil rozhovor Dočkal.

Sparta Praha se střetne s Karvinou v neděli od 18:00 a hlavním rozhodčím bude Miroslav Zelinka.

Použité zdroje: AC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Já bych se z toho taky nehroutil. Byt devátí, nebo desátí, to už nic neřeší. Ale jen tak mimochodem. Věříte ve vítězství? Opravdu věříte? A stihli jste si všimnout, že Karviná v pěti zápasech nahrála 11 bodů a vy 2?

 2. Dočkale ty jsi jen další Rosického přehmat za 1.2.mil.kč měsičně co ti hlupák Křetinský dává za to že jsi – pomalý líný na krok nesoubojový hráč hodící se max. do silvestrovského derby ale ne pro moderní rychlý fotbal tak aby Sparta měla šanci být uspěšná jak v lize tak Evropských pohárech !!! Za 1.2mil.kč měsičně musí hrát v záloze Sparty o parník lepší rychlejší dynamičtější běhavější záložník který nebude ztrácet balony byť v době přihrávky u tebe neni jediný protihráč blíž než na 4metry tak jako jsi minimalně 3× předvedl v zápase s Plzní !!! Pryč s tebou ze Sparty ať si tě platí Rosický v Šestajovicích !!

 3. Dočkal by se měl věnovat reklamě.To by mu šlo,protože je pohyblivý jak vyřazený tank.I zadarmo je ve Spartě drahý.

 4. Pan Dočkal by měl začít hrát podle toho jak je placený. Chová se na hřišti jako hvězda, ale hraje jako ponocný.

 5. Millwall, jseš už stále se opakujícími kecy trapnej! A Tomáše už si konečně prestaň brát do huby! Nevíš o něm nic. Já na rozdíl od Tebe jsem s ním párkrát mluvil.

  • A co má jako být že jste s ním parkrát mluvyl ? Ja také a to dokonce při návštěvě Arsenalu v Londýně. A i kdy by jste s ním mluvyl vy nebo já každý den nic to nezměnì na tom že za 18 měsicu ve funkci nasekal tolik zasadních chyb že měl dostat již výpověď a jeho protekční bratřiček také !! Za 1mil.kč které mu hlupák Křetinský platí toho zkurvyl víc než kdyby tu funkci dělal kdo koliv z fanoušku Sparty který neni tupá ovce a vidí do očí bijící chyby a nedostatky které ve Spartě jsou a že těch fanoušku při pročitání ruzných diskuzních for je dost a dost !!! Za 50-60 tis. měsičně By to řada z nich dělala 100% lépe než ten mamánek T.Rosický za 1mil.kč měsičně !!

 6. Já myslím že jakýkoli sebelepši hráč by v tomto souboru by byl nekop. Postavit Kangu a ostatní hráče na odchodu může postavit jenom nyman. Co ostatní hráči pod smlouvou a mnohem menší gazi. Hrát by měli hráči pod smlouvou. Ty by měli určitě víc bojovnosti.Prehmaty Rosického jak v trenéreh i hráčů které přivedl. Nedvěd a ostatní se to nejdřív museli naučit. Čech se to taky učí. Proto to nehazejme vše na Dočkala. Když se mu nikdo řádně nenabídne na přihrávku. To může být Paganini ale pořádný soubor s dobrou pomocí nevitvori.

  • Ježišmarjá puste si ten zápas ještě 1 ! Za prvních 20 min. 1.poločasu nepopoběhl víc jak o 15-20 metru a to ještě tak že protihráč byl o parnik rychlejší- do souboju chodil minimalně- minimalně 3× dostal přihrávku do prostoru kde 4 metry od něj nebyl jediný protihráč a Dočkal než se otočil a míč poslal pasem na utočnika tak o něj vždy díky rychlosti hbitosti agresivitě protihráče přišel !!! Dočkal je zadarmo drahej a každý normalní sp.ředitel a trenér by na něm nestavěl kor když mu je 31 je líný pomalý nesoubojový !! Pokud jste si nevšiml tak žádný tým hrající skupinu v Evr.pohárech nastaví tým kolem takové lemry jako je Dočkal !! Již x let se v Evropě prosazují hlavně týmy které hrají rýchlý dynamický fyzicky náročný fotbal s bleskovým přepináním u obrany do utoku a zpět – ale na to jsou potřeba kvalitní fotbalisté ne starší 27 let kteří ty to nároky splňují !! Kdo takový ve Spartě je kdo neni líný na krok a je schopný jezdit celý zápas nahoru dolu ? Hanousek ( ten má ale obrovské fotbalové nedostatky) Plavšič ( kteremu chybí produktivita) Hložek ( který se zasekl a nezlepšuje se) Karlsson ( z kterého by dobrý trener vyždimal daleko více ) Vidheim (který je slušný směrem do předu ale v obraně je pruměrák ) Ostatní hráči pro moderní fotbal v pohybu v rychlosti nepoužitelní !

 7. Ano, sparta tragická je. S tím souhlasím. To vše je práce pana Kretinskeho. On táhne klub níž a níž! Nerozumí tomu, ale stále se do toho sere! A to je ta velká chyba. Házet to na Dočkala je ubohost. Toto je kolektivní hra a klapat to musí na hřišti i mimo něj. Kanga nemá v týmu co dělat! Je k ničemu i když to s balónem umí, když mimo hřiště si dělá co chce a od začátku rozesírá kabinu! Ať už konečně táhne z Letné! A Rosa je srdcař a správně bylo řečeno, že se to učí, stejně jako Čech a nebo kdysi Nedvěd. Rosa je srdcař a je na správným místě! Je to sparťan tělem i duši 24 hodin denně. Ten kdo ho stále uráží a napadá je u mě hlupák.

 8. Tak nezapomínejte že je zakázáno plivání a bez toho Bořek nedá ani ránu.Ale vážně,děsí mě jestli náhodou nebude ještě povolán do repre.

 9. Přesně nehazet vše na Rosického Dočkala. Rosický se ale musí naučit co je nejlepší pro mužstvo a to prosadit u majitele. Přivést opravdu dobrého trenéra a s tím konzultovat nakupi hráčů. Trenér má mít poslední slovo jestli se mu hráč hodí. A potom je na Rosickem aby zajistil toho hráče. A ne aby se neustále střídali trenéři a ty aby si poradily s tím co jim tam zanechali předchůdci. Na vedení je aby udělali s hráči takové smlouvy které zaručují že opravdu chtějí hrát za Spartu. Můžou se inspirovat jak ve Slavii nebo Plzni. Gula i Trpišovsky jednali se Spartou. Podívat se na Gulu co udělal s Plzní. Nemám je rád ale fotbal paráda.

 10. Sparta neni tým aby se v ní kde kdo učil! Učit se mohl v Šestajovicích pak na Viktorce Žižkov a po 2 letech by možná měl na tu to funkci ve Spartě !! A že je to Sparťan tělem a duší a srdcař ? Kdyby tomu tak bylo tak by ve Spartě pracoval minimalně 1.rok za symbolických 1893kč a ne za 1.mil.kč měsičně !! Takový hokejista Vrbata to je srdcař klubista a frajer chlap ten v Ml.Boleslavy makal více jak rok zdarma tomu charakterově T.Rosický nesahá ani po kotníky !!

 11. S panem Prchalem naprostej souhlas na 150%, ale to co tady věčně píše Millwall jsou totální nesmysly. Čech se též učí Chelsea a nikdo mu za to nenadává a též zatím nemá výsledky. A jaký je to panečku mužstvo. To samý Nedvěd tež se to učil v Jůve. Takže je velice správný a za to si ho hodně z nás váží, že skončil tam kde začínal. Znám ho osobně takže vím o čem mluvím. A ty kecy proč to nedělá za 1893 korun? Podívejte se na ostatní platy ve Spartě. Stačí říct Kaya, Ben Chain takže toho nechte! Jsou to Křetinskýho peníze ne Sparty tak Vám to může být úplně jedno. Takže na závěr, za Rosou stojíme a nenecháme na něj házet špínu kterou tu plodíte už asi půl roku. Tomáš je srdcař na správným místě!

  • Kaya a Benchaim jsou cizinci kteří se Spartou mají smlouvu na 3 roky a pujdou pryč ! Oni si ani na žadné Sparťany nehráli ! Vy jste nezkutečný zaslepenec a fanatik pro kterého je T.Rosický panbu a spasitel byť za 18 měsicu zkurvyl co mohl a bohužel v tom zdárně pokračuje byť na Spartu v jaké koliv funkci nemá a mít nebude ani kdyby 5× ziskal zlatý míč a byl 5× mistr Anglie ! To samé ta parodie na skauta jeho protekční bratřiček ! Čim dřive si to Křetinský uvědomí tim lépe pro Spartu která potřebuje na té to pozici Ivana Haška a šefa skautingu Tomáše Sivoka místo těch 2 komiku ve svých funkcí bratří Rosických !!

 12. Nás na Spartě je též hodně co za Tomašem stojíme!!! A nemachrujte tady, že by jste tady něco dál dohromady. Když je majitel nýmand tak by jste neudělal nic!!!

  • Kdyby jste o dění ve Spartě něco věděl tak veškeré sportovní záležitosti co se týká A i B týmu a komunikaci s akademii na Strahově a skauting týmem má na starost jen a pouze T.Rosický ! Jediné co řeší Křetinský jsou finance jak na připadné posily tak jejich smlouvy !!! Více než rok jde 100% zodpovědnost za T.Rosickým který sám vybral Jílka a jen sms zpravou o tom Křetinského informoval a později na schuzce mu jen řekl duvody výběru Jílka !! Veškeré prodlužovaní smluv a posil jde za T.Rosickým od 1.1. 2019 !!

 13. Na Spartu chodím přes 40 let, mám známé na baráku, tak mě laskavě přestaňte poučovat, jelikož do toho dosti vidím a přestaňte lidem vykládat tyto polonesmysly. Informace máte hodně zkreslené. Přesvědčil jsem se, že o tom jak to tam chodí a o pravomocích toho moc nevíte. Dále už nemá cenu s Vámi ztrácet čas se o tom bavit. Mluvíte z cesty a jen Spartě škodíte.Ale asi je to od Vás cílený ty bláboly.

  • Asi jde o to komu ti “vaši” z baraku naslouchají a jak vysoko jejich “kontakty” sahají a zda nejsou také v sektě pro vás poloboha T.Rosického 😉 Ale to že např. “Boss” Čupr byť je pravou rukou Křetinského tráví na Spartě pracovně max. 6-8 hodin týdně a to že váš T.Rosický obráží kanceláře a nepohrdne čokoladičkou kterou má tuze rád 😊 to ví možná i nějaký řadový zaměstnanec od vás ne? Ale že třeba přišla před zhruba 12 dny poptavka z 1 týmu bundesligy na golmana Nitu to již asi neví co 😉 To nevadí těch info z kterých by jste si pak právě udělal jasný obrázek jak a proč to na Spartě NEfunguje je tolik že by vám možná trošku spadla čelist ! Pěkný den

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.