Je nutné pečovat o svůj imunitní systém, nabádá fotbalisty slovenský odborník MUDr. Pavel Malovič

Sportovci jsou k nákaze náchylnější, navíc průběh jejich onemocnění může být závažnější, neboť jejich tělo při vysokém fyzickém zatížení je oslabováno. „Dá se ale tomu čelit budováním imunitního systému,“ nabízí řešení uznávaný slovenský lékař MUDr. Pavel Malovič.

Podle předsedy lékařské komise mezinárodní fotbalové federace FIFA Michela D’Hooghea by se soutěže, které přerušila pandemie koronaviru, neměly dohrávat. Zkušený odborník, dlouholetý šéf Belgického fotbalového svazu, považuje za bezpečnější odstartovat až nové ročníky koncem srpna nebo začátkem září. 

Dlouholetý dopingový komisař UEFA, lékař bývalé československé fotbalové reprezentace a po rozpadu federace slovenské MUDr. Pavel Malovič s názorem, že sportovci patří k více ohroženým sociálním skupinám, souhlasí. „Podporují ho i italští lékaři, i když není ještě úplně vědecky dokázaný,“ dokládá. 

Nabízí však řešení, jak hrozbu minimalizovat. „Myslím si, že u sportovců je zvýšené ohrožení nákazou koronaviru spojené s jeho nízkou obranyschopností – imunitou,“ uvádí. „Je dokázané, že když sportovec si nezvyšuje a nebuduje povolenými podpůrnými prostředky svůj imunologický štít, podléhá útokům infekcí velmi často a brzy,“ dodává.

A doporučuje, co by měli vrcholoví sportovci pro své zdraví dělat. „Imunologický štít si buduje z komplexu imunoglukanů, probiotik, vitamínů, stopových prvků a molekulárního vodíku,“ vysvětluje a předkládá vědecký návod.

Výživové doplňky aktivují obranyschopnost (imunitu): vyšší dávky vitamínu C (2 krát denně 1000 mg), vitamín E (2 krát denně 200 i.u.), molekulární vodík (MagnaRealH2 dva krát denně), betaglukány s příměsemi (2 krát denně), probiotikum Proi-Defend (1 – 2x denně)

Příklad jedné devíti složkové komplexní betaglukanové směsi Beta-Glucans Immune Support+

1. Beta-glukán (1,3/1,6) – Beta glukanový štít je schopný velmi aktivně podporovat obranné reakce organizmu proti virovým, bakteriálním a parazitárním ochořením.

** Betaglukány ve výrobku Beta-Glucans Immune Support+ jsou získávané z pivovarských kvasnic a mají vyšší biologickou dostupnost než ty, které se získávají z jiných zdrojů.

2. Česnekový výtažek (bez vůně) je nejsilnější přírodní antibiotikum i antivirotikum.

3. Bez černý obsahuje antokyaniny útočící proti vírům a mikrobům.

4. Ester-C® je vysoko vstřebatelná moderní nekyselá forma vitamínu C. Účinný je především proti virům a výrazně zkracuje dobu léčení.

5. Vitamín A chrání před infekcí sliznici a plíce.

6. Vitamín D aktivuje geny imunitního systému.

7. Zinek urychluje hojení ran a celkové uzdravení.

8. Selén v kombinaci se zinkem výrazně snižuje riziko infekce, odbourává těžké kovy.

9. Měď je silný antioxidant a napomáhá vstřebávání vitamínů.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kevin Lafrance: V Mostu pro mě všechno začalo. Vaclík? Už na Žižkově bylo vidět, že udělá velkou kariéru

Obránce Kevin Lafrance je reprezentantem Haiti, pro kterého začala profesionální kariéra v FK Baník Most. Během působení v České republice nastupoval i za pražské celky Slavii a Žižkov.

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.