Spojte se s námi


Ostatní

Je hotovo! Sedláček je opět šipkovým profesionálem

Česko má opět dva profesionální hráče šipek. K Adamu Gawlasovi se do organizace PDC po roční přestávce přidává Karel Sedláček, který zvládl získat svou kartu skrz bodový žebříček evropské části tzv. Kvalifikační školy, tedy Q-school.

Publikováno

dne

Česko má opět dva profesionální hráče šipek. K Adamu Gawlasovi se do organizace PDC po roční přestávce přidává Karel Sedláček, který zvládl získat svou kartu skrz bodový žebříček evropské části tzv. Kvalifikační školy, tedy Q-school. „Zlej Kája“ si spravil chuť po mistrovství světa, na kterém mu i přes historický postup do druhého kola karta utekla.

Sedláček se zisku statusu profesionála přiblížil už v pátek, kdy padl až ve finále s Australanem Coreym Cadbym. Ziskem pěti bodů za vyhrané zápasy nakročil zpět do elitní skupiny 128 šipkařů, v níž se nacházel v letech 2020 a 2021.

V sobotu dokázal na finálové tažení alespoň částečně 43letý Čech navázat. Postup mezi nejlepších šestnáct mu přinesl další dva body do žebříčku, celkem jich měl v tu chvíli „Zlej Kája“ sedm. V minulosti to pravidelně na kartu stačilo.

Poslední den začal účastník tří mistrovství světa organizace PDC výhrou nad Nizozemcem Patrickem Maatem. Po výsledku 6:4 sice ještě bod nezískal, ale opět si vylepšil skóre, které hrálo klíčovou roli při rovnosti bodů.

Ve druhém kole nedal český šipkař šanci dalšímu Nizozemci, Martijnu Wandersovi, kterého přehrál jasně poměrem 6:1. Zápas měl celou dobu pod kontrolou a mohl slavit zisk osmého bodu do žebříčku evropské Q-school.

Definitivní pojistku obstaral český hráč v utkání s Chrisem Landmanem. I do třetice zvládl souboj s nizozemským soupeřem a ziskem devátého bodu stvrdil návrat ke světové špičce.

Karel Sedláček zaznamenal největší úspěch své kariéry v roce 2020, když došel až do osmifinále major turnaje Players Championship Finals. V loňské sezoně se pravidelně účastnil nejen turnajů Challenge Tour, určené pro hráče bez profesionální karty, ale jako kvalifikant také turnajů Evropské série.

A vzhledem k dobrým výsledkům nechybělo mnoho a Sedláček se stal profesionálem i bez Q-school. Pokud velmi zlehčíme situaci, šlo o jediný zápas. Pokud by ho na mistrovství světa český šipkař vyhrál, mohl se zařadit mezi profesionály už v prosinci.

Česko tak má na šipkové mapě profesionálů dva zástupce. Adam Gawlas svou kartu podržel díky postupu do druhého kola letošního světového šampionátu. Doufejme, že oba hráči zajistí mnoho radosti nejen českým fanouškům a že budou vidět.

Zdroj: DartConnect

Reklama

Hokej

Ne Třinec, ale Arizona! Koch se z Vítkovic stěhuje do NHL, podepsal roční kontrakt

Patrik Koch zažil povedené play-off ve Vítkovících, při kterém zaujal Třinec natolik, že jej ihned koupil. Ale v dresu českého mistra se nepředstaví, protože zamíří zabojovat o NHL.

Publikováno

dne

Patrik Koch zažil povedené play-off ve Vítkovících, při kterém zaujal Třinec natolik, že jej ihned koupil. Ale v dresu českého mistra se nepředstaví, protože zamíří zabojovat o NHL.

Na ledě je znát. V 59 zápasech Extraligy v letošní sezóně zaznamenal 5 gólů a 11 asistencí, pevně šéfoval obraně Vítkovic, které skončily druhé v základní části a došly do semifinále.

Jeho výkony se natolik zalíbily mistrovskému Třinci, že jej ihned vykoupil a v létě se měl slovenský obránce hlásit ve Werk Aréně.

Jenže první indicie, že to tak dopadnout nemusí, přišla už na mistrovství světa v Rize. Slovensko sice nepostoupilo ze skupiny, ale Koch ukázal velké kvality a zaznamenal bilanci 1+3.

Mimo jiné na sebe upozornil i tvrdým hitem na Filipa Chlapíka, který už poté do turnaje nastupoval jen sporadicky.

Koch ale zaujal v zámoří natolik, že si jej vybrala Arizona, které se upsal na jeden rok. „O zájmu ze zámoří jsme věděli a čekali, jak jednání dopadnou. Patrik se nakonec rozhodl přijmout nabídku Coyotes,” uvedl sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

„Pro Patrika se jedná o odměnu za odvedenou poctivou práci. Přejeme mu v kariéře hodně štěstí. Pro nás je to trochu mrzuté, protože přicházíme o kvalitní posilu, ale věříme, že v budoucnu se v dresu Ocelářů objeví. V současné době nebudeme řešit náhradu za Patrika,“ dodal Peterek.

Koch se v kádru Yotes setká s českým brankáře Karlem Vejmelkou, se kterým se zná z Komety Brno. V minulé sezóně dostal také šanci zaujmout Ronald Knot, v prvním týmu ale šanci nedostal, nastupoval pouze v AHL a po roce v USA se tak upsal Liberci.

Zdroj: Arizona, Twitter

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ninjas in Pyjamas přetlačili LGD a jejich akcie stoupají vzhůru

Čínská LPL započala druhý hrací týden letního splitu. V první sérii pondělního dne se utkaly týmy Ninjas in Pyjamas a LGD.

Publikováno

dne

Čínská LPL započala druhý hrací týden letního splitu. V první sérii pondělního dne se utkaly týmy Ninjas in Pyjamas a LGD.

Po prvním týdnu, kdy jsme se dočkali několika velkých bitev, nám začátek druhého přichystal opět o trochu pomalejší rozjezd.

Ninjas in Pyjamas se dokázali po nepovedeném startu zvednout a získat první výhru. Naopak LGD spolu s týmem Rare Atom a Anyone’s Legend nezískali ještě ani výhru.

Přesto LGD vypadali možná víc svěže než v prvním týdnu. První hru zvládli lépe LGD, kteří se mohli opřít o Top a Jungle. Fearness a Meteor ukázali cestu, že se dá vyzrát na připraveného soupeře. Koncentrovaný a aktivní přístup ke hře tak dal LGD psychologickou výhodu.

NiP se však nevzdali a pokusili se napravit trochu laxní přístup ke hře. Vyrovnanou early game rozhodl krásný souboj kolem osmnácté minuty.

Angel se svojí Neeko připravil pro své spoluhráče nádherný prostor, kde Invincible a zbytek týmu zametl se svým soupeřem. Ninjas už náskok nepustili a vynutili si rozhodující třetí hru.

Třetí hra začala dobrým nástupem LGD. Bohužel pro ně, NiP zvládli skvělý dive na bot lince a začali budovat smělý náskok. LGD však svoji touhu po první výhře tohoto splitu neztratili. Tým dokázal vyrovnat hru a dokonce získat prvního Barona.

Chyby, které hráči NiP hromadili, však vykompenzovali skvělým pushem. Proto, když se LGD pokoušeli o zisk druhého Barona, museli hrát na velké riziko. Tento risk se proměnil v absolutní zkázu, když Photic s ultimátkou Jinx ukradl soupeři Barona.

Klíčovou defenzívu už poté hráči LGD nezvládli a NiP mohli slavit další výhru. Díky této výhře se Ninjas dočasně posunuli do elitní čtyřky a jejich výkony nabírají pozvolný růst.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: ThunderTalk Gaming nezvládli souboj s Anyone’s Legend a propadli se ke dnu tabulky

Druhá série pondělního programu byla mezi ThunderTalk Gaming a Anyone’s Legend. ThunderTalk se zde pokoušeli zlepšit nevýraznou reputaci.

Publikováno

dne

Druhá série pondělního programu byla mezi ThunderTalk Gaming a Anyone’s Legend. ThunderTalk se zde pokoušeli zlepšit nevýraznou reputaci.

ThunderTalk Gaming zatím nepůsobí jako přijemné překvapení z jarního splitu. Jejich lehce zmatené výkony nepřidávají na klidu, zvlášť proti slabším soupeřům.

Proti Anyone’s Legend se mělo jednat o cenný zisk před náročným programem. Jenže LPL občas jde ve své zvyklosti proti předpokladům.

Veškeré předpoklady a jasný vzkaz všem učinili ThunderTalk v první hře. Velmi dominantní a zodpovědná hra dala soupeři šanci k zisku jen dvou killů. Po tomto výkonu mnozí začali věřit v jednoznačnou a čistou výhru 2-0.

Anyone’s Legend se však nevzdali. Druhá hra byla pro některé sledující, překvapivě velmi dobrá. Tým hrál postupně, trpělivě a odvážně celých čtyřicet minut. Za odměnu a vytrvalost dostal tým zisk výhry a možnost hrát rozhodující třetí hru.

Třetí hra byla ve znamení skvělé akcelerace bot linky. Hráči Anyone’s dokázali svému marksmanovi a dnes už bychom mohli říct i veteránovi iBoyovi přichystat důležité killy.

Tým se opět prezentoval týmovým výkonem a hráči si věřili na velké vítěžství. Koneckonců na jaře byly jen tři ze šestnácti.

První výhru léta pro Anyone’s Legend, velmi emotivně prožíval jungler Xiaohao během interview: „Teď se cítím hodně emocionální, je to už dlouho, co jsme vyhráli.

Tým si za dobře odvedenou práci zasloužil zisk výhry. Třeba to může právě tento nenápadný celek nakopnout k něčemu většímu, kdo ví. Čínská liga pár takových příběhů už napsala.

Zdroj: LPL, LPL Fanclub, Onivia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené