Jdu Sigmě pomoct! Spousta lidí mě odrazovala. Nebudu-li se ale shodovat s děním v klubu, odejdu, tvrdí Rozehnal

Vstup Davida Rozehnala do dění v klubu berou fanoušci Sigmy Olomouc jako velice pozitivní krok a vidí v něm naději, že by se snad mohlo něco začít měnit k lepšímu. Přesně takové ambice má také sám bývalý skvělý stoper, nicméně pro iDnes přiznal, že se nebude snažit v klubu udržet za každou cenu.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Teprve nedávno se David Rozehnal stal jedním z místopředsedů spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s., čímž však udělal obrovskou radost příznivcům olomouckého fotbalu. Již jeho první rozhovory po přijetí funkce jsou jasným důkazem, že radost je oprávněná. Je totiž velice kritický a nebojí se říct, co si myslí. To přesně klub z Hané potřebuje.

Sám bývalý stoper prozradil, že jej od toho mnoho lidí odrazovalo. Hlavně kvůli tomu, že i jedenáct let po korupční kauze se ve vedení klubu drží stále ti stejní funkcionáři, jako kdyby se nic nedělo. On ale chce klubu splatit to, že mu dal příležitost a že jej vychoval pro velký fotbal.

Navíc jej oslovila vize nového předsedy spolku Jakuba Beneše. Ten také nešetří s kritikou a přiznal, že chce velké změny. Díky svým zkušenostem ze světového fotbalu pro něj může být Rozehnal tou nejlepší možnou pomocnou silou. Odchovanec olomouckého fotbalu však jde zprvu nasát atmosféru, získat informace a chce se také učit.

„Jsem schopný říct názor na všechny věci v klubu. Chci, aby se mé zkušenosti zúročily už u mládeže. Myslím si, že by trenéři, kteří vychovávají hráče, které pak klub za velké peníze prodává, měli cítit zpětnou vazbu, že jim je klub vděčný, protože z jejich práce těží,“ nechal se slyšet Rozehnal.

Embed from Getty Images

K provádění velkých změn však potřebuje velké pravomoce. Ty zatím nemá a zatím o ně ani nestojí. Chce se postupně vypracovat, nicméně být například v pozici ředitele klubu není nyní jeho cílem. „Pro mě bude zajímavější, když nebudu vidět, ale budou vidět výsledky za námi,“ prohlásil.

Věří totiž, že v klubu je brán jako osoba, která si něčím prošla a podle toho se k němu bude přistupovat. Jako první impulz k tomu, aby do klubu vstoupil, pak byl konec Jaromíra Gajdy, který byl šéfem spolku 30 let. Aby však Rozehnal nebyl jen kritický, tak řekl, že klub funguje, ale zkrátka by mohl fungovat lépe.

Zmínil skvělé tréninkové zázemí, vynikající výchovu mládeže či krásný stadion. Na tom chce stavět. Udělat z Olomouce moderní evropský klub. Rodinný a zdravý jako bonus. Největší příklad si bere z Lille, kde dlouho působil a kde také vyhrál titul. Prý v klubu byl prezident, který do klubu investoval nejen peníze, ale také srdce.

Stavět chce však také na respektu a komunikaci, bez nichž to nejde. Mezilidské vztahy také musí být na vysoké úrovni. Právě těmi by mohl Rozehnal pro Sigmu být velkým přínosem. Není prý nereálné, že by dokázal třeba trenéry Sigmy dostat do Lille, Lazia, Brugg či Ostende.

Embed from Getty Images

V rozhovoru došlo také na fanoušky, s jejichž výrazným úbytkem se Sigma potýká. To bere Rozehnal jako největší vysvědčení pro klub. Chyby však jsou prý na obou stranách. „Myslím si, že lidé jsou už frustrovaní z toho, co se děje obecně v Sigmě a co se děje na hřišti. Přeji si, aby za klubem stáli a chodili pravidelně, i když se nedaří,“ dodal.

Chtěl by pravidelné besedy, jichž by se účastnili fanoušci, vedení i hráči. Rovněž chce přilákat mladé fanoušky, dělat více akcí. Zkrátka investovat, protože věří, že by se investice vrátila. Třeba jen díky tomu, že by na běžné zápasy chodilo pět či šest tisíc lidí a na velké deset.

Klub dle Rozehnala musí ale zlepšit také marketing a také transparentnost. Tak trochu totiž nakousl téma, do kterého si málokdo dovolí rýpat: „Pak je důležité, aby sponzoři věděli, že peníze jdou tam, kde jsou třeba. Aby neměli pochybnosti, které tam teď bohužel jsou.“

K dění v týmu se jinak příliš nevyjadřoval. Pouze prohlásil, že je potřeba se otevřít novým myšlenkám a dělat věci pro dobro klubu. Dávat přednost klubu před velkým egem, kterého bylo prý až moc. Chce, aby všichni táhli za jeden provaz.

„Do Sigmy jdu, abych jí pomohl, ale pokud se nebudu ztotožňovat s děním v klubu, odejdu a řeknu z jakých důvodů. Věřím tomu, že to lidé budou ode mě brát. Vidíte, a nemusím mít důležitou roli v klubu,“ zakončil rozhovor.

Zdroj: iDnes

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Udělej tam pořádek aby neodcházeli hráči,jako Ševčík za 6 mil.Když je jeho hodnota 100 mil.Takovou charitu,jakou léta dělala Sigma snad v lize nedělá nikdo nikdy.Doveď zpátky Psotku s Plzně a dej ten tým do pořádku.Když píší fanoušci Plzně ,že je Sigma farmou Viktorky,tak mi to hlava nebere.Davide s nikým se nemazlete a výsledky se dostaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.