Reklama

Jaroslav Tvrdík uklidňuje situaci! Slavia předložila důkazy, které mají Kúdelu očistit z nedůvodného nařčení z rasismu

Po mediálním tlaku a předpojatosti vůči hráčům ze střední a východní Evropy žádá Slavia v čele s Jaroslavem Tvrdíkem zastavení tlaku na orgány UEFA a policie ze strany Rangers FC. Co stojí v klubové zprávě?

Zdroj: SK Slavia Praha

Události z odvetného zápasu mezi Rangers a Slavií Praha stále cloumají veřejností, která čeká na konečné výsledky šetření. Předseda představenstva pražské Slavie však cítí narůstající tlak na orgány, které incidenty z Glasgow řeší.

„Probíhající vyšetřování vedená ze strany UEFA i místní policie dosud nepřinesla žádná zjištění. Náš hráč Ondra Kúdela je však již nyní veřejně ‚odsuzován‘ bez jakéhokoliv důkazu. Je obětí předsudků a presumpce viny,“ zní v prohlášení Tvrdíka.

„Inspektor UEFA dotyčné incidenty stále prošetřuje a do 5. dubna 2021 mu byla prodloužena lhůta k vypracování zprávy. Věříme v proces založený na důkazech a právu, přičemž Ondra i náš klub poskytují veškerou potřebnou součinnost příslušným orgánům. Předložili jsme důkazy, které z našeho pohledu Ondru očišťují z nedůvodného nařčení z rasismu,“ pokračuje vyjádření šéfa klubu.

Slavia dále vyzývá k uklidnění komunikace kolem celé situace a čeká na finální rozhodnutí orgánů.

Na Britských ostrovech jde cítit rostoucí nevraživost vůči klubu, Kúdelovi a postupně i komukoliv, kdo se klubu či hráče jakýmkoliv způsobem zastane. Právě tyto události vytvářejí tlak na orgány UEFA a skotské policie, která vyšetřuje napadení Kúdely.

Jaroslav Tvrdík ve zprávě dále uvedl, že jedním z pilířů fotbalové politiky Slavie Praha je důsledné řízení se programem boje proti projevům rasismu sestaveným organizací FARE (Football Against Racism in Europe).

Zdroj: SK Slavia Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Doufám, že UEFA mimo jiných prohřešků Rangers prošetří rasistické urážky na Stanciua. Které se ozývaly nejen od hráčů, ale i z realizačního týmu.

 2. Tvrdík se opět vyjádřil nešťastně.Slavia nepodala žádné důkazy,protože nejsou žádné ani pro a ani proti.Zveřejnila jen svůj pohled na problém.Pravdu má ovšem v tom,že se v Britanii nepoužívá presumpce neviny,ale presumpce viny,stejně jako v USA.V těchto státech mohou obvinit kohokoliv z čehokoliv a dotyčný musí prokazovat svou nevinu.Na to se spoléhají Skotové.U nás by měla platit právě presumpce neviny a Skotové by měli své tvrzení dokazovat.Jenže čin se stal na území Británie a tam bude posuzován podle jejich zákonů,ne našich.

  • Ono před sto lety stačilo nařčít černocha že vám ukrad koně a pověsili by ho bez ptaní.
   Dneska dělají totéž, všichni automaticky Kamarovi věří a Kúdela je ten koho chtějí věšet.
   Jde prakticky o totéž, jen se role obrátili. Největší bojovníci proti rasismu sou zároveň ty nejvetší rasisti.
   Navíc sou tak blbý, že jim to ani nedochází.

  • Ono jako důkaz může posloužit záznam incidentu. Kamara tvrdí, že mu měl Kúdela říct:”You are fuc*ing monkey, you know you are” což není za 1,09 s možné. Navíc pokud se podíváte na záznam, kdy se Kúdela odendával ruku, tak uvidíte, že poslední slovo určitě nebylo to co tvrdí Kamara. Navíc by bylo dost podivné, pokud by Kúdela použil tuto větnou skladbu. To může použít Skot, ale třeba u Angličana už by to bylo dost neobvyklé. Ale je nepravděpodobné, že by to použil cizinec a navíc se základní znalostí angličtiny.

 3. Největším úspěchem skotského fotbalu je, že Rangers nepustili slávisty do sprch a ušetřili tak za teplou vodu. Čímž si získali respekt a obdiv celého Skotska.

 4. Devastace charakterů Skotských a potažmo Britských fanoušků a funkcionářů. Už jejich bratrovražedné náboženského sváry dokládají,že z Evropy vypadli v pravý čas.
  A úplněk zde generují budeme se smát zase my.

  • Já si osobně myslím, že Tvrdík by měl hlavně předložit dokumenty jak posílá peníze panu Mynarovi do Osvetiman když už jim kvůli tomu ze strachu utekl Honzík Nezmar :-)) podvodníci čínský

  • Velká Británie okupovala vojensky pomalu půlku světa (říkali tomu kolonie) a proti místním obyvatelům nasazovala regulérní armádu. Zabili stovky tisíc lidí. Zřejmě z toho mají zpětně kocovinu a nás teď chtějí “vychovávat” (?).
   Když někdo jedná jako zvíře – napadá fyzicky druhého pro slovní urážku – tak asi v podstatě zvíře skutečně je…to si myslím já. Bez ohledu na to, jestli je “bílý”, nebo “černý”. Kdo má problém s vlastní identitou, musí začít u sebe a když mu to nejde, měl by vyhledat odbornou pomoc psychologa, či psychiatra. Tak prosté to je.

 5. Nevěřím Kúdelovi ani slovo a Slavii už vůbec ne! Kdo tam šéfuje? Tvrdík! Co byl dřív? Politik! Co dělají politici? Lžou!

  • Taky mu nevěřím, ale to neznamená, že ho odsoudí bez důkazů. To se v civilizovaném světě nedělá. Že, hráči fotbalu udělají pro vítězství cokoliv včetně filmových vystoupení je všem známo. Bohužel Kamaru, asi kvůli barvě kůže, vzali automaticky příliš vážně. To je pravý projev rasismu, ne že někdo někomu řekne, že je fu….ing gay.

  • no to je teda trumf, nevěřit někomu jen proto, že byl politik….. a Kalouskovi určitě věříte a chcete ho mít za presidenta ČR, žé……?

  • HACKu, a Velké Británii, které moc a bohatství vzniklo z otrocké práce kolonií, té věříte? 🙂

 6. William Wallace musí rotovat v hrobě, co se z hrdých nezávislých Skotů stalo za morální multikulti trosky.

 7. Tak můžeme gratulovat Slávii k další posile. Po doporučení kamaráda z repre přichází do Slávie nová posila D.Drogba.

 8. Viděli jste jak reagovali na oslavu Chorvatů civilizovaní tmaví Angličané?tančení dokolečka jim připomínalo napodobování opic,tak chtěli snad vraždit! Opravdu inteligenti!! Pane Kůdelo,já vám věřím a doufám že ti co lžou,tak i kradou,do pekla se hrabou!!!! Kamaro ,už se topí pod kotlem!!

  • Já to psal pod nějaké video na Youtube. Pokud by byl Kúdela opravdu bez viny, doporučil bych to, ať to Slavia udělá, i když na vyšetřování by to asi vliv nemělo, ale jinak by to pomoct mohlo. Jinak mě taky zaujala poznámka v jednom podcastu tuším od člověka z čt, že i kdyby Kúdela tu rasistickou větu řekl, neznamená to, že je rasista.

 9. Je těžké žádat rasisty, aby přestali s rasismem. Vždyť Velká Británie vyrostla na otrocké práci svých kolonií a prakticky ten rasismus stvořila. Je těžké žádat stvořitele, aby odsoudil své dílo. 🙁

 10. vážení,problem je,že sparta zesměšnila celtig a slávie rengers.To namyšlení skotové nemohli ustát.Proto v závěru vymysleli něco,co jim přivodilo šok a nemohli hrát kopanou.

 11. Ať už řekl Kudela cokoliv je třeba mu to dokázat v případě nedostatku důkazů by měl být automaticky nevinný.
  A všeobecně k lidem černé barvy,je s podivem,že pokud mají dostatek financí,tak se necpou do čtvrti kde je převážně černošské obyvatelstvo,ale stěhují se mezi bílé ty hrozné rasisty..
  Jak už řekl jeden ze zástupců Luthera Kinga.. nejhorší je pro mne to,že když v noci zaslechnu za sebou kroky a se strachem se otočím,tak že že mne vzápětí strach opadne,když vidím bílého…to je strašné pomyšlení.

 12. Pro Tonda-Pokud jsem si všiml,tak kopanou hráli.To může dosvědčit i Kolář.Jen ten fotbal jim nějak nešel.Proto ta aféra po hloupém kousku Kúdely!

 13. Tvrdíku, tobě jako největšímu podvodníkovi…..testy před Zlínem….. už nevěří ani největší slávisti. Tady si povídej pohádky jaký chceš.

 14. pan Tvrdík je zvláštní osobnost všestranného univerzálního špičkového profesionála, který by byl úspěšný stejně jako pan Babiš v každém, ale každém režimu…takových osobností by si měli češi vážit

 15. Tvrdík je lempl, bohužel napojený na Hradní sebranku. Pro Slavii je spíš přítěží. Bohužel má tak špatnou pověst, že i kdyby myslel něco dobře, tak mu už nikdo věřit nebude.

 16. Kúdela je rasista! Stím souhlasí asi všichni normální fanoušci.Trest ho nesmí minout!!!!Ten nejvyšší!!!!

 17. A Tvrdíku Jako opravdový fanoušek se za tebe stydím!!!Ty ostatní rychlofans tě obdivují 😂😂😂

 18. Joooo Tvrdiku, disciplinárka UEFY na tebe s….. pěkně z vysoka, tu neuplatíš jako tu naší na Strahově.

 19. Athos,
  Některé vážně lituji, ti co zápas komentují dle skutečnosti ano, ostatní je debil. Sparťané dělají v mezinárodním fotbale již dost let ostudu, prohry s komeníky,úředníky. Taky proto máme takový koeficient jaký je. Mít v lize 2,DVA mančafty jako Slavia jsme kolem desátého místa.Hlavně ubožáci nevyskakujte umíte kulový a chováte se jak skotský Džejár s fotbalovými hovady.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?