Reklama

Jaroslav Tvrdík podpořil stanovisko Sparty, pod jeho příspěvkem se strhla bitva

Šéf pražské Slavie na sociální síti Twitter podpořil stanovisko Sparty! Ta ve svém prohlášení apeluje na to, aby se zastavilo urážení jejich dětí. Které odšpuntovali fanoušci Rangers FC, kteří nelibě nesou každou porážku a každý hukot na jejich hráče.

Sparta ve svém stanovisku sdělila, že svému soupeři děkuje za sportovní souboj. Dále se letenský celek svěřil, že pro ochranu Rangers FC udělal maximum a výrazně se na ní podílel. Ovšem útoky na dětské příznivce od právníka Glena Kamary a i fanoušků skotského mistra nemohla přejít!

“Je naprosto neuvěřitelné, že po zápase musíme sledovat útoky na nevinné děti a čelíme neopodstatněným obviněním z rasismu. Urážení dětí v online prostoru i v médiích je neakceptovatelné, zoufalé a směšné.

Přestaňte útočit na naše děti! Náš klub bude děti, naši budoucnost a naši pýchu, hrdě bránit. Osočování dětí v online prostoru je mimořádně zbabělé.

Sledujeme v prostředí sociálních sítí i v mediálním prostoru bezprecedentní xenofobní vyjádření proti České republice, jejím občanům a dokonce i jejím dětem. Popisujete chování dětí nesprávně, přivlastňujete si právo hodnotit vyjádření emocí šestiletých dětí, které nemají ponětí o tom, co je to rasismus. Je to drzost.”

Nadále klub poděkoval všem dětským příznivcům a také dospělým lidem, kteří děti na stadiounu hlídali a dozorovali. V závěru prohlášení stojí: “Žádáme zástupce Rangers FC, aby se podíleli na zastavení xenofobní atmosféry směřující k našim dětem, naší překrásné zemi a jejím obyvatelům.”

Podpora Jaroslava Tvrdíka

Na toto prohlášení okamžitě reagoval i šéf odvěkého rivala Sparty. “Plně podporujeme prohlášení Sparty Praha a plně souhlasíme s jeho obsahem.”

Napsal Tvrdík na svůj Twitter. Jeho tweet během několika hodin nasbíral přes 2,5 tisíce srdíček a nespočet komentářů.

Jenže debata se nese v duchu bitvy! Fanoušci Rangers FC útočí, jak na samotného předsedu pražské Slavie, tak v některých případech i na Prahu a české fanoušky.

Příznivci pražských “S”, se ale nenechali zastrašit a ostře vracejí rány! Připomínají skotskému klubu jejich temnou historii a poukazují třeba i na pokřik se silně rasistickou minulostí. Mimochodem fanoušci Rangers ho stále mají ve svém repertoáru. Pročíst si ostrou diskuzi pod příspěvkem Jaroslava Tvrdíka stojí za to.

Zdroje: AC Sparta Praha, Jaroslav Tvrdík

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Járo, radši bych držel hubu a k počínání sparty se nevyjadřoval. Všichni vědí, jak zbaběle a přizdisráčsky jsi se zachoval Ty, když se ti negromilové pustili do nás. Sypal jsi si popel na hlavu a Kùdely jsi se nezastal . Chápal jsem Tě, bál jsi se aby to od toho spolku zmetků jménem UEFA nebylo horší. Dnes se sparta brání a všichni ji za to tleskaj. Právem, ale Ty radši fakt mlč.

    • Vy fakt nevíte o co jde a dokážete akorát urážet jak Spartu tak i Slávii připomínáte mě v politice Piráty taky si serou přes pysky.

  2. Tady si myslím, že bychom měli mluvit stejně at je to jakýkoliv český klub. Skoti řvou jen proto, že nevyhráli, a Camara je uražený, navíc když ho vyloučili. Ostatně moc fotbal neválí, proto se pincá ve Skotsku. Gerard byl za éry svého hraní vyloženě proti tmavší pleti, taky to dával dost najevo, ale dneska, když celá Velká Británie má nespočet hráčů tmavší pleti by se mu to nehodilo do krámu. At je naučí pořádně hrát a pak teprve si jich budou vážit- viz Francie. A právník Camary se chytnul stébla, které by mohlo sypat. Nedivil bych se až začne bílý rasismus v Evropě. Co bude pak ?????

  3. Nechápu že o tomhle vůbec někdo pořád píše. Nechat si kázat o rasismu od nejvíce rasistické zemi v Evropě, EURO toho důkazem.

  4. Exkomunista Tvrdík ať se raději nikoho nezastává, VELKOCLUB SPARTA Praha se ničeho nedopustila a vše si vyřeší i bez Tvrdíkovy podpory. Bylo jasné, že za Kúdelův úlet bude trpět celý český fotbal i v budoucnu, jen někteří převážně sešívaní primitivní fanatici to dodnes nepochopili.

  5. EVŽEN:-Sparta se ničeho skutečně nedopustila.Ovšem kdo se dopustil,jsou Skotové.Opět potvrdili že neumí prohrát a hned se vytasí s rasismem.Ty se rychle probuď,nebo si nech ta svá moudra pro sebe.Tady se nejedná o Spartu a Slavii,ale o celý český fotbal.Pokud máš v lebce mozek,tak už to snad pochopíš.Pokud tam máš jen nablito,tak Ti nepomůže ani svěcená voda.Jen nás ušetři svých rádoby moudrostí!

  6. Hoši ,vy se tady hádáte za Slavii nebo Spartu já jasně Slavie ale na další stránce se dočtu že někdo nazval spartanské děti jako Hitlerjungen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to se na mě nezlobte ale at ten nebo ten tým tak to je to z čeho bych prostě zvracel,že si vůbec někdo dospělí se znalostí historie dovolí tohle napsat a kort na děti :O
    A vy tady píšete nesmysli jako Tvrdíku nic nekomentuj,vy rudy paka s prominutím přes tu vaší hrdost ani nedokažete příjmout náklonost od konkurenta ani když někdo nadává na naše děti?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? naše České děti,chápete 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené