Jaroslav Tvrdík: Když nebudu tweetovat na adresu Berbra, tak do roka odejde

S kontroverzní informací přišel v rozhovoru pro televizi Seznam Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha. V interview, které vzniklo do pořadu televize Seznam Jiná liga, zmínil schůzku, na které se dozvěděl o domluvě mezi sparťanským šéfem Danielem Křetinským a místopředsedou Fotbalové asociace České republiky.

Roman Berbr ovládá český fotbal. Foto: info.cz

V rozhovoru, který vedl sportovní novinář Luděk Mádl, nastínil například regulérnost soutěže. “Dnes velmi často spekulujeme o rozhodčích, já na druhou stranu ale myslím, že i díky zavedení VAR nežijeme jako Slavie každodenní paranoiu a zatím nemám důvod si myslet, že je liga neregulérní a k rozhodčím stále chovám respekt. Obavy z korupce nemám. Ukažte mi zápas, který mohl být korupční a pojďme se o něm bavit,” uvedl Jaroslav Tvrdík.

Luděk Mádl se ptal i na roli kontroverzní osoby Romana Berbra, kdy měl vůči němu šéf Slavie zaujmout postoj. “Pan Berbr má možná víc vlivu, než by bylo přiměřené roli místopředsedy FAČR. Pak je ale důležité říct, kdo má zbývající vliv na český fotbal. Má ho Sparta, konkrétně pan Svoboda a ten jde v ruku v ruce mnoho let s panem Berbrem (v rozhovoru šéf Slavie popisuje role, které se prolínají, pozn. red.). A v tomto kontextu má vliv i pan Paclík. V této souvislosti jsou to ve fotbale stále ta stejná jména a vliv je tak rozdělen mezi pana Berbra, představitele Sparty a poté funkcionáře fotbalové Plzně,” uvedl svůj pohled na vliv ve fotbale Tvrdík.

Na otázku Luďka Mádla, proč samotný Jaroslav Tvrdík nikam nekandidoval nastínil bývalý ministr obrany schůzku s Danielem Křetinským. “Před poslední valnou hromadou jsem požádal o schůzku šéfa Sparty Daniela Křetinského, ta proběhla v Pařížské ulici a měl jsem za to, že to bude schůzka na úrovni majitelů klubů. Ale účastnil se jí i Dušan Svoboda a jako host tam přišel představitel Plzně Adolf Šádek. Tam jsem se dozvěděl, že svými komentáři na Twitteru pana Berbra provokuji a že oni s ním mají svoje dohody a že když ho přestanu komentovat skrze twítty, že do roka a do dne z českého fotbalu odejde. Že to závisí na pevných dohodách, aby komise rozhodčích správně a nezávisle pracovala a v ten moment mi došlo, že se s námi vlastně dohodnout ani nechtějí,” pokračoval šéf představenstva Slavie.

Jaroslav Tvrdík se závěrem vyjádřil i k Petru Mlsnovi, odchodu bývalého rozhodčího z Chovancovy komise rozhodčích. “Zapomíná se na to, že my jsme nominovali pana Mlsnu jako člena výkonného výboru. Chtěli jsme tam nová jména. A já byl požádán, abychom jeho kandidaturu stáhli, protože provokuje pana Berbra,” dodal slávistický šéf.

Celý rozhovor vznikl pro televizi Seznam a celé interview se zněním všech otázek a odpovědí můžete shlédnout na tomto odkazu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?