Spojte se s námi


Extraliga

Jaromír Jágr po kladenském postupu: Jediný, kdo mě bude v životě soudit, je Bůh

Pro jednoho padouch, pro druhého hrdina. Vždycky záleží především na úhlu pohledu. Každý na tuhle legendu totiž kouká svýma očima. „Být v České republice slavný není moc výhodné. Máte pak hodně nepřátel.”

Publikováno

dne

Pro jednoho padouch, pro druhého hrdina. Vždycky záleží především na úhlu pohledu. Každý na tuhle legendu totiž kouká svýma očima. „Být v České republice slavný není moc výhodné. Máte pak hodně nepřátel.” Takhle zní jedna z posledních slavných hlášek slavného hokejisty. Vezměte však jed na to, že jich ještě pár uslyšíte. Jaromír Jágr totiž s hokejem ještě rozhodně nekončí, ať se to někomu líbí, nebo ne.

Zdroj: Josef Poláček, Rytíři Kladno

Před rokem se zdálo, že už skutečně balancuje nad propastí své bohaté hokejové kariéry. Po porážce v posledním extraligovém kole s Litvínovem spadlo Kladno po jedné sezoně zpátky do hokejové žumpy, jak první ligu sám Jaromír Jágr už několikrát nazval.

Nikdy v minulosti v tom dlouhém hokejovém maratonu nevypadal tak zlomeně. Nikdy předtím jsme od něj neslyšeli, že neví, jestli vůbec bude ještě hrát. Jestli ještě najde na hokej chuť.

I proto trval jeho poslední návrat mezi mantinely déle než obvykle. Do svého prvního zápasu v letošní sezóně nastoupil až 16. prosince 2020 proti Jihlavě. To ještě především díky rozsáhlé marodce v kladenském týmu.

A proti Jihlavě taky svůj kruh v Chance lize minimálně pro letošní i příští sezonu uzavřel. Kladno v sedmi zápasové finálové bitvě nakonec zdolalo soupeře. Boj dvou tradičních českých klubů tak vyšel lépe pro Rytíře. „Už jsem to říkal před zápasem. Jeden tým se dneska bude radovat a druhý bude plakat,” řekl po utkání hokejový expert ČT Sport Pavel Richter.

JIHLAVA? VÍC NEŽ DŮSTOJNÝ SOUPEŘ

Jestli můžeme od Jaromíra Jágra v rozhovorech něco zaručeně čekat, bude to upřímnost. Hned po vítězném utkání na ledě řekl reportérovi České televize: „Upřímně jsem si nemyslel, že to bude na sedm zápasů, ale že vyhrajeme snadněji,” řekl Jágr do televize. 

Emoce se valily po celý sedmý zápas jako na houpačce: „Zrovna jsme se s Plekym bavili, za stavu 4:0 jsem už vymýšlel sestavu pro extraligu, za stavu 4:2 jsem přemýšlel, co budeme dělat v první lize,” přiznal pak v rozhovoru pro iDnes.

Jihlava zaskočila Kladno už v prvních dvou zápasech, když se na Horácký zimní stadion stěhovala finálová série za stavu 2:0 pro Duklu. Možná to právě Rytíře nakoplo.

Po postupu byl i Tomáš Plekanec žádaným zbožím před mikrofonem: „Po tom druhém zápase, co tady vyhráli, už skoro slavili, odkládali rekonstrukci stadionu a to nás nabudilo,” přiznal Jágrův parťák pro kladenský deník.

Sedmý zapas zlomila hlavně první třetina, kde si Rytíři vystříleli čtyřmi góly luxusní náskok: „Kdybychom nevedli rychle 4:0, mohlo to dopadnout úplně jinak,” uvědomuje si Jágr, který jihlavskému týmu vysekl poklonu. 

Hráli jinak, uvolněně, opravdu dobře. Měli jsme s nimi problémy, možná větší než s některými extraligovými týmy minulý rok. Hrozně nám zatápěli. I teď za stavu 4:0. Měli jsme velké štěstí,” kroutil hlavou slavný hokejista nad výkonem Dukly.

HON NA ČARODĚJNICE

Sedmé utkání mohlo sledovat na kladenském stadionu i 250 fanoušků. Nakonec se však tahle vstřícnost ukázala jako spouštěč nadávek a nenávisti: „My jsme… (kroutí hlavou) Svět se trošku zbláznil,” nechápavě odpovídal iSportu.

Já bych nikdy nečekal, že se to obrátí proti nám. Prostě je to takový hon na čarodějnice, je teď v módě jít proti Kladnu a Jágrovi… Ale nám to nevadí. Já jsem na to byl odmalička vychovávaný, byl jsem na to upozorňovaný. Takže jsem na to zvyklý, ale není to příjemný pro ostatní,” pokračoval Jágr.

Mnoho jihlavských fanoušků tuhle situaci doteď nezkouslo. Dokonce ani po tom, co se na kladenském webu objevila informace, že mají na hokej přístup i fanoušci Dukly. Těch se nakonec do Kladna vydala přibližně necelá třicítka.

Jaromír Jágr byl hlavně osočován, že šlo o bedlivě naplánovanou a zaplacenou akci. I proto se poměrně aktivně bránil těmto nařčením na sociálních sítích.

Po zápase Jágr přiznal, že on sám fanoušky vlastně na stadionu ani nechtěl: „Protože s tím bylo hrozně problémů, je kolem toho spousta vyřizování. Zase na druhou stranu nám bylo řečeno, že když lidi přijdou, pomůže to sportu, kultuře, pomalu se to uvolní, děti začnou chodit do školy,” uvedl hlavní důvody, proč se na Kladně nakonec fanoušci objevili.

HLAVNÍ JE ZODPOVĚDNOST

Ačkoliv sám několikrát přiznal, že hokej hraje především proto, že ho miluje, vkrádá se mu do hlavy k tomu všemu i myšlenka jisté zodpovědnosti.

Hlavní důvod, proč hraju hokej je to, že mám nějakou zodpovědnost vůči klubu. Kdybych ji neměl, tak tady nelítám po ledu, protože sám sebe ztrapňuju,” uvědomuje si Jágr. Moc dobře si je vědom toho, že ačkoliv by chtěl na ledě pomoct týmu daleko víc, svůj vrchol už má dávno za sebou.

A pokračoval: „Vím, že když skončím, odejde spousta partnerů a možná klub zanikne. Nemám tedy na výběr. Lidi to nechápou, ale to je mi jedno. Pro mě je důležité, že lidi, kteří o tom ví, jsou za mnou…

https://www.facebook.com/103690357904694/posts/286933936247001/?d=n

Jaromír Jágr už dávno nehraje hokej jen pro diváky a pro svůj dobrý pocit: „Je to zodpovědnost. Věřte mi, že to není jednoduchý. Protože většinou během kariéry jsem měl pocit, že když chci dát gól, tak ho dám. Ale najednou to nejde,” řekl zcela upřímně.

Uvědomuje si, že bude muset daleko víc trénovat: „Udělám maximum, abych se připravil.“ Nerad by totiž svým lidem bral nadále nějaké iluze.

Svoboda slova má v České republice u některých lidí úplně jiný význam, než měl asi původně mít. I to si Jaromír Jágr moc dobře uvědomuje. Úspěch se u nás neodpouští, taková už je holt vlastnost českého národa. 

Jaromír Jágr však ví, že tohle mu v hlavě ležet nemůže. Jeho postoj je docela jasný: „Jediný, kdo mě bude v životě soudit, je Bůh!

Zdroj: Chance liga, Rytíři Kladno, iDnes

Reklama

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Majitel karlovarské Energie stručně reaguje k prodeji extraligové licence

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Klub HC Energie Karlovy Vary jednají o prodeji extraligové licence do Zlína, který loni po dlouhých 26 letech sestoupil z nejvyšší české soutěže. K případnému prodeji už se vyjádřil majitel klubu Karel Holoubek na oficiálním webu Energie.

Publikováno

dne

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Klub HC Energie Karlovy Vary jednají o prodeji extraligové licence do Zlína, který loni po dlouhých 26 letech sestoupil z nejvyšší české soutěže. K případnému prodeji už se vyjádřil majitel klubu Karel Holoubek na oficiálním webu Energie.

Těžko říct, co hokejové fanoušky Karlových Varů rozčílilo v posledních zhruba 30 hodinách víc. Jestli to, že jejich klub může přijít o extraligovou licenci, nebo to, že se nikdo za zástupců HC Energie Karlovy Vary nikde nevyjádřil.

Možná nakonec pod nátlakem fanoušků a medií se tak nakonec přece jen stalo, když se na oficiálním klubovém webu objevily první řádky na tohle téma. Nutno říct, že jde o velmi stručné vyjádření, které nechává fanoušky, hráče i sponzory nadále v nejistotě.

Dobrá zpráva je, že nic není definitivní. Ta horší však zní, že se skutečně o prodeji licence nejspíš v zákulisí jedná. Majitel Energie totiž připustil finanční problémy klubu.

Jak to bude dál, zatím nevím. Jde o to, že v Karlovarském kraji nejsou tak bonitní firmy, které by s ekonomickým provozem hokeje sponzorsky pomohly,“ uvádí Karel Holoubek na oficiálním webu s tím, že zatím nic není dohodnuto ani potvrzeno.

Velkým zájemcem je Zlín, který se na konci minulé sezony s Tipsport Extraligou rozloučil. Vedení klubu však ihned avizovalo, že je připraveno se o návrat mezi elitu poprat hned v dalším ročníku. Teď je však ve hře i varianta, že by se Berani vrátili do extraligy prakticky okamžitě.

Oficiální nabídku s razítkem a podpisem na stole nemáme. Pokud by se objevila, určitě bychom ji zvážili. Já za sebe bych ji velmi zvažoval. Jak už jsem říkal v minulosti, naším zájmem je okamžitý návrat do extraligy,” řekl iSportu ve středu zlínský primátor Jiří Korec.

Jednání o případné koupi extraligové licence z Karlových Varů má dostat na starost podnikatel Robert Hamrla, jenž by se měl v nejbližších dnech stát generálním manažerem Beranů. Zároveň má taky hrát významnou roli v hledání peněz pro tuto transakci.

Zdroje: HC Energie Karlovy Vary, iSport 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Hráči i fanoušci Energie v nejistotě. Prodávají Vary licenci? Klub zatím mlčí

Už jsme si skoro mysleli, že kromě voleb nového prezidenta svazu se nic závratného v dalších týdnech ani měsících dít nebude. Extraligovou letní nudu ale rozhýbala informace deníku Sport, který ve středu přišel do éteru s informací, že je karlovarský hokejový klub na prodej. A že velký zájem má Zlín. Čtyřiadvacet hodin po této správě však převládá ticho.

Publikováno

dne

Už jsme si skoro mysleli, že kromě voleb nového prezidenta svazu se nic závratného v dalších týdnech ani měsících dít nebude. Extraligovou letní nudu ale rozhýbala informace deníku Sport, který ve středu přišel do éteru s informací, že je karlovarský hokejový klub na prodej. A že velký zájem má Zlín. Čtyřiadvacet hodin po této správě však převládá ticho.

Komunikace jakožto jeden z prvních kroků k návratu důvěry v český hokej. I tohle slovní spojení nabralo v posledních týdnech na obrátkách, když se schylovalo k volbě nového prezidenta ČSLH. Za takovou špetku komunikace by byli teď jistě vděčni hráči i fanoušci karlovarské Energie.

Tam se totiž údajně docela vážně jedná o prodeji extraligové licence do Zlína. Faktem však je, že kromě středečního článku v deníku Sport není prakticky o tomto kroku nic znát.

Když zavítáte na oficiální web Energie, poslední zpráva na téma extraligy z pondělního dne radostně informuje, že Karlovy Vary odstartují regulérní sezonu už o den dřív ve čtvrtek 15. září od 18 hodin na ledě brněnské DRFG Arény. 

Nad všemi informacemi se tyčí banner s prodejem permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2022/23. Jenže, všechno může být nakonec úplně jinak.

Faktem je, že žádné oficiální zprávy ohledně prodeje karlovarské licence ve veřejném prostoru nekolují. Žádné oficiální prohlášení klubu k tomuto vážnému tématu neexistují. To pochopitelně živí spekulace u fanoušků, kteří okamžitě vidí u běžného výprodeje skladového zboží ve fanshopu jasný konec všeho.

Přesto tuhle spekulaci rozhodně nejde obejít a přehlédnout. Není to totiž poprvé, co se o prodeji licence v Karlových Varech mluví. Navíc v době dnešní energetické krize, mohou mít ekonomicky slabší kluby citelnější problémy. A Energie je jedním z těch klubů, které patří dlouholetě ve výši rozpočtu někde do suterénu Tipsport Extraligy.

ZA KOLIK?

K dokončení takového převodu licence však vede ještě poměrně dlouhá cesta. Zásadní je, aby podnikatel Roman Hamrla dostal ve Zlíně kancelář generálního manažera. Právě on je ten, který má na nákup licence sehnat dostatečné finanční prostředky.

Další otázka zní – za kolik? V kuloárech se mluví o sumě 50 milionů korun. Možná to zní na první pohled jako velká suma. Jenomže v roce 2014, kdy byla licence Energetiků už v nákupním košíku jiného klubu, byla na stole majitele karlovarského hokeje nabídka 35 milionů korun. Pro Karla Holoubka však šlo tenkrát o nedostatečnou částku.

Je tak jasné, že o osm let později, musí zájemce přijít s podstatně vyšší částkou. I to může být problém, jelikož zmíněných 50 milionů je prý na zlínské poměry až příliš.

Deník Sport už se snažil kontaktovat generálního manažera Energie Miroslava Vaňka, jak to s klubem vlastně vypadá. Vypadla však z něj jen prostá věta, že veškeré záležitosti řeší majitel Karel Holoubek. Přičemž tuhle spekulaci nepotvrdil, ale rozhodně ani nevyvrátil.

Jediný, kdo se tak zatím k případnému prodeje licence vyjádřil, je primátorka města Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová, která na celou situaci reagovala prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Vedení Statutárního města Karlovy Vary za klubem HC Energie Karlovy Vary stojí. Extraligu v Karlových Varech určitě chceme. Je to dlouholetá tradice našeho města a hráči nás výborně reprezentují,” napsala Pfeffer Ferklová s tím, že nabízí klubu pomocnou ruku příspěvky případných ekonomických problémech.

Budu moc ráda, pokud se nám povede na toto téma vyvolat nějakou smysluplnou diskusi a najdeme řešení, které povede k zachování extraligy v Karlových Varech. Věřím, že se každý problém dá vyřešit,” vyjádřila primátorka statutárního města Karlovy Vary podporou.

Zatím však zůstává jen nejistota. Nejen mezi fanoušky, ale taky mezi sponzory a v neposlední řadě i mezi hokejisty, kteří se pilně připravují na nový extraligový ročník.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport


Pokračovat ve čtení

Oblíbené