Reklama

Jaromír Jágr po kladenském postupu: Jediný, kdo mě bude v životě soudit, je Bůh

Pro jednoho padouch, pro druhého hrdina. Vždycky záleží především na úhlu pohledu. Každý na tuhle legendu totiž kouká svýma očima. „Být v České republice slavný není moc výhodné. Máte pak hodně nepřátel.” Takhle zní jedna z posledních slavných hlášek slavného hokejisty. Vezměte však jed na to, že jich ještě pár uslyšíte. Jaromír Jágr totiž s hokejem ještě rozhodně nekončí, ať se to někomu líbí, nebo ne.

Zdroj: Josef Poláček, Rytíři Kladno

Před rokem se zdálo, že už skutečně balancuje nad propastí své bohaté hokejové kariéry. Po porážce v posledním extraligovém kole s Litvínovem spadlo Kladno po jedné sezoně zpátky do hokejové žumpy, jak první ligu sám Jaromír Jágr už několikrát nazval.

Nikdy v minulosti v tom dlouhém hokejovém maratonu nevypadal tak zlomeně. Nikdy předtím jsme od něj neslyšeli, že neví, jestli vůbec bude ještě hrát. Jestli ještě najde na hokej chuť.

I proto trval jeho poslední návrat mezi mantinely déle než obvykle. Do svého prvního zápasu v letošní sezóně nastoupil až 16. prosince 2020 proti Jihlavě. To ještě především díky rozsáhlé marodce v kladenském týmu.

A proti Jihlavě taky svůj kruh v Chance lize minimálně pro letošní i příští sezonu uzavřel. Kladno v sedmi zápasové finálové bitvě nakonec zdolalo soupeře. Boj dvou tradičních českých klubů tak vyšel lépe pro Rytíře. „Už jsem to říkal před zápasem. Jeden tým se dneska bude radovat a druhý bude plakat,” řekl po utkání hokejový expert ČT Sport Pavel Richter.

JIHLAVA? VÍC NEŽ DŮSTOJNÝ SOUPEŘ

Jestli můžeme od Jaromíra Jágra v rozhovorech něco zaručeně čekat, bude to upřímnost. Hned po vítězném utkání na ledě řekl reportérovi České televize: „Upřímně jsem si nemyslel, že to bude na sedm zápasů, ale že vyhrajeme snadněji,” řekl Jágr do televize. 

Emoce se valily po celý sedmý zápas jako na houpačce: „Zrovna jsme se s Plekym bavili, za stavu 4:0 jsem už vymýšlel sestavu pro extraligu, za stavu 4:2 jsem přemýšlel, co budeme dělat v první lize,” přiznal pak v rozhovoru pro iDnes.

Jihlava zaskočila Kladno už v prvních dvou zápasech, když se na Horácký zimní stadion stěhovala finálová série za stavu 2:0 pro Duklu. Možná to právě Rytíře nakoplo.

Po postupu byl i Tomáš Plekanec žádaným zbožím před mikrofonem: „Po tom druhém zápase, co tady vyhráli, už skoro slavili, odkládali rekonstrukci stadionu a to nás nabudilo,” přiznal Jágrův parťák pro kladenský deník.

Sedmý zapas zlomila hlavně první třetina, kde si Rytíři vystříleli čtyřmi góly luxusní náskok: „Kdybychom nevedli rychle 4:0, mohlo to dopadnout úplně jinak,” uvědomuje si Jágr, který jihlavskému týmu vysekl poklonu. 

Hráli jinak, uvolněně, opravdu dobře. Měli jsme s nimi problémy, možná větší než s některými extraligovými týmy minulý rok. Hrozně nám zatápěli. I teď za stavu 4:0. Měli jsme velké štěstí,” kroutil hlavou slavný hokejista nad výkonem Dukly.

HON NA ČARODĚJNICE

Sedmé utkání mohlo sledovat na kladenském stadionu i 250 fanoušků. Nakonec se však tahle vstřícnost ukázala jako spouštěč nadávek a nenávisti: „My jsme… (kroutí hlavou) Svět se trošku zbláznil,” nechápavě odpovídal iSportu.

Já bych nikdy nečekal, že se to obrátí proti nám. Prostě je to takový hon na čarodějnice, je teď v módě jít proti Kladnu a Jágrovi… Ale nám to nevadí. Já jsem na to byl odmalička vychovávaný, byl jsem na to upozorňovaný. Takže jsem na to zvyklý, ale není to příjemný pro ostatní,” pokračoval Jágr.

Mnoho jihlavských fanoušků tuhle situaci doteď nezkouslo. Dokonce ani po tom, co se na kladenském webu objevila informace, že mají na hokej přístup i fanoušci Dukly. Těch se nakonec do Kladna vydala přibližně necelá třicítka.

Jaromír Jágr byl hlavně osočován, že šlo o bedlivě naplánovanou a zaplacenou akci. I proto se poměrně aktivně bránil těmto nařčením na sociálních sítích.

Po zápase Jágr přiznal, že on sám fanoušky vlastně na stadionu ani nechtěl: „Protože s tím bylo hrozně problémů, je kolem toho spousta vyřizování. Zase na druhou stranu nám bylo řečeno, že když lidi přijdou, pomůže to sportu, kultuře, pomalu se to uvolní, děti začnou chodit do školy,” uvedl hlavní důvody, proč se na Kladně nakonec fanoušci objevili.

HLAVNÍ JE ZODPOVĚDNOST

Ačkoliv sám několikrát přiznal, že hokej hraje především proto, že ho miluje, vkrádá se mu do hlavy k tomu všemu i myšlenka jisté zodpovědnosti.

Hlavní důvod, proč hraju hokej je to, že mám nějakou zodpovědnost vůči klubu. Kdybych ji neměl, tak tady nelítám po ledu, protože sám sebe ztrapňuju,” uvědomuje si Jágr. Moc dobře si je vědom toho, že ačkoliv by chtěl na ledě pomoct týmu daleko víc, svůj vrchol už má dávno za sebou.

A pokračoval: „Vím, že když skončím, odejde spousta partnerů a možná klub zanikne. Nemám tedy na výběr. Lidi to nechápou, ale to je mi jedno. Pro mě je důležité, že lidi, kteří o tom ví, jsou za mnou…

Jaromír Jágr už dávno nehraje hokej jen pro diváky a pro svůj dobrý pocit: „Je to zodpovědnost. Věřte mi, že to není jednoduchý. Protože většinou během kariéry jsem měl pocit, že když chci dát gól, tak ho dám. Ale najednou to nejde,” řekl zcela upřímně.

Uvědomuje si, že bude muset daleko víc trénovat: „Udělám maximum, abych se připravil.“ Nerad by totiž svým lidem bral nadále nějaké iluze.

Svoboda slova má v České republice u některých lidí úplně jiný význam, než měl asi původně mít. I to si Jaromír Jágr moc dobře uvědomuje. Úspěch se u nás neodpouští, taková už je holt vlastnost českého národa. 

Jaromír Jágr však ví, že tohle mu v hlavě ležet nemůže. Jeho postoj je docela jasný: „Jediný, kdo mě bude v životě soudit, je Bůh!

Zdroj: Chance liga, Rytíři Kladno, iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pro mě bude navždy sportovní legenda. Bohužel taky jouda kterému je jedno kdo mu pomůže naplnit rozpočet klubu. Jeho fotky s nejhorší pakáží jsou bolavé skoro pro každého kdo mu fandil. Hádám každá fotka s Mynářem nebo Babišem atd., ho stala dost fanoušků. Čekal bych že taková legenda dokáže sehnat sponzory i bez plácání po zádech s rudými mafiány. I to číslo 68 posledních 10let je spíš úsměvná vzpomínka na dobu kdy viděl svět politiky jinak než teď.

    • Souhlas č.68 odstranit degraduje tu událost ,jednoznačně! On možná zapoměl co č.68 představuje!?

  2. Zkur…. protekční Jagrovo Kladno !! I jako Pražakovy je mi milejší Kometa Brno než pojebané Kladno s Jágrem !!

  3. Proč nemohli mít Třinec a Liberec podobnou vyjìmku při dodržení všech pravidel ,jako Kladno ,nebo Jihlava doma? Proč? Odpověztesi sami !? Nu paneJágr jsem r.45 hokej fotbal ,ale i jiné sporty trvale sleduji .ANO vynikající hokejista ve svém období ,nelze upírat v tu dobu respekt ,tečka Nyní ,pokud začneš mluvit a tvé občanské postoje nejsi hoden č.68 to si v posledních několika létech zdegradoval totálně ,tak ,jako totalitní režimi ničí demokracie! Nelituj se,žádný hon na čarodějnice se nekoná tento výraz rádi používají politici ,když nemohou obhájit své postoje a chování! Nu hodně zdraví Járo ,hraj hokej a nefilosofuj to ti fakt nejde! Čest!

  4. V životě Jaromíre ne. Ale po smrti bude bůh soudit tvůj život. A zeptá se: co jsi se naučil jiného než hokej? Kolik máš dětí?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené