Spojte se s námi

Fortuna liga

Jakub Yunis znovu našel angažmá. Po konci v Opavě má namířeno do Iráku

Před sedmadvacetiletým útočníkem Jakubem Yunisem stojí zajímavá výzva. Po konci v druholigové Opavě má namířeno do zahraničí. Konkrétně tedy do iráckého celku Erbil SC. Tam jej zavedly rodinné vztahy, jelikož jeho otec pochází z Mosulu. Podaří se mu prolomit smůlu, která jej v kariéře provázela v posledních letech?

Publikováno

dne

Před sedmadvacetiletým útočníkem Jakubem Yunisem stojí zajímavá výzva. Po konci v druholigové Opavě má namířeno do zahraničí. Konkrétně tedy do iráckého celku Erbil SC. Tam jej zavedly rodinné vztahy, jelikož jeho otec pochází z Mosulu. Podaří se mu prolomit smůlu, která jej v kariéře provázela v posledních letech?

Odchovanec brněnské Líšně svými výkony nejprve zaujal vedení Zbrojovky, odkud jej v roce 2012 získala olomoucká Sigma. Právě na Hané strávil Yunis většinu své hráčské kariéry a kromě hostování v polských Katovicích nikde jinde nepůsobil. V součtu zde odkopal 128 zápasů ve kterých nastřílel jednadvacet branek.

Zranění mu ovlivnilo kariéru

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

S kabinou Sigmy se navzdory množství odehraných zápasů loučil v poměrně smutném duchu. V roce 2021 si totiž při tréninku přetrhl přední zkřížený vaz, což jej vyřadilo na několik měsíců ze hry. V tu dobu mu navíc v Olomouci dobíhala smlouva, a tak nebylo překvapením, že se stal volným hráčem.

I přesto, že jej v kariéře dost podstatně ovlivnilo zranění, o nabídky z jiných klubů naší nejvyšší soutěže neměl nouzi. Sáhl po něm Zlín, který v tu dobu sháněl útočníka, ale Yunis na testech nakonec neuspěl. Zájem projevila také brněnská Zbrojovka, kde působil v mládí, ale stejně jako v případě Zlína, podpis angažmá zhatila neúspěšná zkouška.

V Opavě herně nepřesvědčil

Yunis ale nakonec v České republice zůstal. Restartovat svou kariéru odešel do Opavy, která si od jeho zisku hodně slibovala.

„Jakub je typ útočníka který nám scházel. Disponuje fyzickými parametry a umí se prosadit v pokutovém území. Věřím, že u nás nastartuje kariéru a potvrdí své předpoklady, které má. Já jsem úplně do kádru zasahovat nechtěl, byť je kádr úzký. Tým se semknul a je neskutečně pracovitý. V každém utkání jsme herně byli lepší a já týmu věřím,“  zhodnotil novou akvizici pro klubový web sportovní ředitel Opavy Jaroslav Kolínek.

Mezi střelce se zapsal hned ve svém třetím startu, kdy proměnil pokutový kop proti Táborsku. To bylo z jeho působení zde víceméně vše. Zvládl nakonec jen sedmnáct startů a další branky už nepřidal.

Nově bude působit v irácké Premier League v dresu Erbil SC. V Iráku je navíc Yunis velmi oblíbený, což se projevuje například na jeho Instagramu, kde jej k dnešnímu dni sleduje přes čtyřicet tisíc příznivců.

Před lety se dokonce spekulovalo o tom, že by se Yunis stal díky svému druhému občanství členem fotbalové reprezentace, ale k realizaci dosud nedošlo. Co se týče jeho reprezentační kariéry v České republice, má na kontě osmnáct startů napříč několika kategoriemi a dvě vstřelené branky.

Zdroje: Transfermarkt, SFC Opava, Instagram – Jakub Yunis

Reklama

Oblíbené