Jakub Šašinka si ani na jaře nezahraje za Baník, s novou smlouvou bude hostovat v Příbrami, zapůjčeni byli také Šindelář s Granečným

Baník Ostrava zapůjčil trojici svých hráčů prvoligovým celkům. Už před časem to byl Martin Šindelář, který se nemusel stěhovat daleko, jelikož zamířil do Karviné. Ještě před ním to byl Denis Granečný, na něhož čeká štace na budějovickém Střeleckém ostrově, a nyní se k nim přidal i Jakub Šašinka. Vytáhlý útočník absolvuje jarní část v Čechách, konkrétně pak Příbrami.

Zdroj: fcb.cz

Jakub Šašinka oficiálně míří do Příbrami, kde bude po zbytek sezony 2019/20 a celou nadcházející hostovat. Ostravský Baník to dnes oznámil na svých stránkách a po administrativní dotažení tohoto transferu už čtyřiadvacetiletému kanonýrovi nestojí nic v cestě, aby zamířil do středu Čech. Ještě předtím ale podepsal nový kontrakt.

Slezskému celku se upsal do konce roku 2022 a sportovní ředitel klubu Marek Jankulovski potvrdil, že si jej Baník může stáhnout předčasně, bude-li to zapotřebí. Dodejme, že starší z bratrů Šašinkových trénuje už od začátku zimní přípravy s Příbramí a po štaci v Karviné si nyní až do června roku 2021 vyzkouší prostředí stadionu Na Litavce.

Dodejme, že na svém kontě má Šašinka za poslední půl rok 6 ligových startů a v nich 1 asistenci a 2 žluté karty. Do nedaleké Karviné, kde právě na podzim působil, naopak nově míří Martin Šindelář. Zkušený stoper odešel už v průběhu soustředění na Maltě a devětadvacetiletý hráč už trénuje s novými kolegy a pod novým trenérem.

Šindelář doplatil na příchod Jaroslava Svozila z Opavy, po němž mělo FCB v kádru 5 středních obránců. Jankulovski dodával, že proto kývli na zájem Karviné a zařídili hostování bez opce. Už na konci ledna pak bylo oficiálně dotaženo další hostování, tentokrát Denise Granečného, který opouštěl kemp St. Paul’s Bay společně se Šindelářem.

Novým působištěm levonohého univerzála bude na 6 měsíců Dynamo České Budějovice, které v dohodě nemá žádnou klauzuli o odkupu. Granečný odletěl z Valletty rovnou do Kypru, kde se připravovali jihočeši, jenž měli o jednadvacetiletého reprezentanta v této kategorii enormní zájem. Vedení si od tohoto tahu slibuje fotbalový posun.

Ve stejný den pak bylo oznámeno také hostování Josefa Celby v druholigových Vítkovicích, což znamená, že si tento pravý obránce nemusí ani hledat nové bydliště. Spolu s ním pak budou za menší z výběrů hrajících na místním městském stadionu na jaře hrát ještě Roman Holiš, Robert Russmann, Ondřej Chvěja, Jakub Bolf, Lukáš Kania, Dominik Martišiak a Martin Macej.

Připomeňme, že naopak do klubu přišel vedle Svozila ještě Roman Potočný z Liberce a také nový trenér, Luboš Kozel. Ten nahradil Bohumila Páníka, jenž mu mužstvo přenechal na 7. místě, čili prvním v budoucím playoff o postup do Evropské ligy UEFA. Otazníky se pak vznášejí nad zdravotním stavem legendy Milana Baroše, jehož trápí achilovka.

Právě završená zimní příprava, kterou strávili vedle maltského soustředění ještě účastí v Tipsport Lize, se pak Slezanům výsledkově vůbec nepovedla. Vyjma výher nad domácí Birkirkarou a slovenským Pohroniem a remíz s Prostějovem a již zmíněnou Karvinou z toho byly porážky od Žiliny, Ružomberoku, Zbrojovky Brno, Dunajské Stredy a Stabaeku z Norska.

Liga pro Baníkovce začíná už tuto sobotu výjezdem na Slovácko, z něhož se v zimě vrátil do týmu Ondřej Šašinka. Na stánku Miroslava Valenty se bude hrát od 14. hodiny a 30. minuty. První domácí mač pak bude následovat další týden a to v pondělí 24. února, kdy do Vítkovic přijede Jablonec. Dohrávka v rámci 22. kola se uskuteční od 18:00 SEČ.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Tak to zkuste sdělit nějakým místním fanouškům a dejte mi pak vědět jak jste dopadl 😁 Lokalitou stadionu teď možná není, ale v jádru je pořád věrný svým kořenům – stačí si ostatně poslechnout pár chorálů při každém utkání.

   • Věrný kořenům ? Co tím myslíš ? To že někdo zpívá tak to je jako ty kořeny? Kdyby Sparta nebo Slavie přišla o stadion a hrála , například v Jesenici u Prahy , tak budou stále letenští ? No a to o těch fandech , kde dochází argument začínají nadávky a násilí což je pro všechny typické .

    • Já upřímně nevím a hlavně mě ani nezajímá, kde by hrály pražské kluby, kdyby přišly o stadion. Já fandím už mnoho let Baníku, dále přeji úspěchy všem okolním celkům vyjma Opavy, a prakticky cokoliv co je od Brna dál mě nezajímá.

     Jinak Baník byl od založení slezským klubem (už podle původního názvu SK Slezská Ostrava) a domnívám se, že nejlepší fanouškovské základně v zemi je jedno, že teď hrají na moravském poli (často přezdívané Vyhnanství).

     Nebudou kvůli tomu měnit celý původ svého fandění a kus historie (ve Vítkovicích jsou teprve 5. rokem, kdežto celých 98 hráli ve Slezsku). Proto si troufnu tvrdit, že by se ohradili za výrokem, že jsou Moravané (to jsou z 1. ligy Slovácko, Zlín, Olomouc a Brno).

     Nehledě na to, že ony ty Vítkovice nejsou nijak drasticky daleko od Bazalů (tudíž moravská část města od té slezské) – nějakých 8 kilometrů. Sídlo akademie je pak stále tam a určitě jezdí na zápasy více Slezanů než Moravanů.

     • Je naprosto jedno kolik kilometrů to je , jedna věc je jistá a to že již Baník nehraje ve Slezsku a to sídlo akademie jim také již nepatří protože jsou jen nájemníci. Nefandíte Opavě ba přímo ji nenávidíte ale hráče berete jako diví. Mám dotaz , jsou ti hráči Opaváci nebo už Baníkovci ? Vy budte raději jezdit na výjezd na druhý konec republiky než si užít derby co má atmosféru a je to kousek , vaše zaslepenost nemá hranic. Když šel Holcer do Sparty , fanoušci ho po jednom pohárovém utkání napadli , sprostě ho uráželi že je zrádce a do Sparty se nechodí. Ten kluk šel jenom za lepším , sice mu to nevyšlo , ale zkusil to . Kdyby ti dal někdo takovou nabídku taky bys šel . Opaváci taky jdou za lepším , Baník je na tom mnohem líp , tak proč jim nadávat ?

     • No a teď jsem se dočetl že Součka koupila Sparta , takže dle vás by fans Opavy měli udělat nějaké extempore ? Je to úplně stejné jako s Holcerem. Některé myšlenkové pochody fanoušků jsou opravdu zvláštní.

 1. Zakládám nové vlákno, jelikož mi do toho předchozího už nejde odpovídat. Pokud se klub cítí být slezským – a to se Baník určitě cítí – tak může hrát třeba na Marsu a v rámci přídavných jmen vždy použiji slezský. Navíc zrovna derby s Opavou je považováno za slezské.

  S Karvinou se jedná taktéž o menší ze slezských derby, což by nedávalo smysl, kdyby byl Baník moravský, jak tvrdíte. Můžeme tedy klidně slovíčkařit o nějaké vzdálenosti a sídle stadionu, ale to už bez mé účasti, jelikož na takové handrkování nemám časové proporce.

  Jen dodám, že jsem fanouškem Baníku, nikoliv činovníkem nebo členem skautingového oddělení, čili neovlivním, koho „bereme“. Stejně tak nechápu, proč házíte všechny do jednoho pytle. Tyhle agresivní výjevy má na svědomí několik jedinců, převážně pak z polské družby.

  Nikde nevidím, že bych něco o Svozilovi napsal hanebného – v rámci článků vždy zachovávám profesionalitu a osobní pohledy si nechávám stranou do blogů nebo podcastů. A vysvětlovat princip rivality – ať už lokální, či tradiční v soutěži – snad taky nemusím.

  Pokud vím, tak do Opavy vždy je početná posádka fanoušků Baníku, ale když jim není uděleno dostatečné množství lístků a musí pak kempovat před stadionem, tak je to horší. Naopak když se hraje na ostravském stadionu, sektor hostů je většinou naprosto vyprodán.

  • Tak Slezské derby to už být nemůže protože by museli oba kluby sídlit ve Slezsku , také Pražské derby je jen dvou pražanů , hrál ligu Benešov také to nebylo Pražské derby . To o Svozilovi jsem nepochopil co jste tím myslel. Na Holcera jste neodpověděl. Myslím že jste minule dostali na Opavu 1000 lístků což je více než se obvykle dává , tedy v procentech kapacity stadionu . A jen jouda jede před stadion, když nemá lístek a nulovou šanci se tam dostat. Pak dělají takový bordel že to spíš vypadá jako v apokalyptickém filmu . Když víte kdo ten bordel dělá proč se od nich nedistancujete .

   • V tom případě si napište na oficiální klubový web, kde to v tomto kontextu normálně používají. Kdo ví, třeba vám podají lepší vysvětlení, než jsem se nyní snažil já. Svozila jsem zmínil, protože jste řešil, co mají udělat fanoušci Opavy. Upřímně je mi to opět jedno, ať si dělají, co potřebují.

    K Holzerovi jsem se nevyjádřil proto, jelikož nevím, co bych měl dodat. Hráč odešel k úhlavnímu rivalovi, tak nevím, jestli jsme ho měli ještě uvítat červeným kobercem? Stačí se podívat, jak dopadl Matušovič, na kterého se pokřikuje ještě dnes. Neříkám, že je vše ok, ale já to neovlivním.

    Já osobně do Opavy nejel, jakmile byla informace, že více lístků není, čili opět házíte každého do jedné skvadry. Klub měl podporu i venku vzhledem k vzdálenosti a já to považuji za kladnou věc. A o tom bordelu bych pak pomlčel, vzhledem k faktu, co v Ostravě předvádějí „příznivci“ Sparty.

 2. Do Holcera se pustili již při odchodu do Sparty . To by fandové Opravy měli nadávat na Smolu , Kuzmanoviče a teď Svozila ? Je moc pěkné že vždy se poukazuje na někoho jiného když má sám máslo na hlavě . Já chodil na Baník ještě než se ze Slončíka stala hvězda ale to násilí a nedobrý obrázek fanoušků mě postupně odradil. Pochopil bych rivalitu vůči Pražanům ale jestliže je největší nepřišel soused a defakto moravák to mi hlava nebere .Je sranda slyšet od vás sprosté skondavání směrem k Opavě a mít tři hráče Opavy.

  • Jak píšu, ať si fanoušci Opavy dělají, co uznají za vhodné, mě to nezajímá. Stejně tak nesympatizuji s nikým, kdo jde na fotbal s cílem dělat nepořádek (a to není pouze v Ostravě, když už jste tedy zmínil to máslo na hlavě) a od takových lidí se cíleně distancuji.

   Pochybuji, že tyto hanebné pokřiky skanduje někdo z vedení, který je zodpovědný za to, kdo přišel a odkud, čili ať si každý skanduje co chce, jsme přece ve svobodném státě. Každý vnímá ty rivality jinak – osobně to stavím na stejnou úroveň, ale respektuji i ostatní.

   Ale dobře, je to celé váš názor, já vám ho určitě neberu, jen mám na to jiný, ale to i spíše subjektivně, jelikož Opavu (a celé okolí) vyloženě nenávidím z osobních důvodů. Zůstaňme tedy u toho, že to každý vidíme jinak, ať už neztrácíme čas. Může být takto?

   • To každý Baníkovec má osobní důvody k nenávisti vůči Opavě ? Ale s tím Slezskem je to pro mě jasné , také je mi úplně jasné že vám to nevysvětlím nebo spíše že v podvědomí víte že mám pravdu ale uznat to veřejně nemůžete . Prostě kdyby se kapela Pražský výběr přestěhovala do Brna již nebude Pražská . Já jsem opravdu nezavinil že jste museli opustit Bazaly a tím pádem i Slezsko , ale kdyby jste se vrátili na území Slezska budete opět Slezané teď jste na moravě . Je to smutné pro klubs takovouto historií .

    • No, nebudu se dále vyjadřovat – vše, co mělo zaznít z racionálního pohledu, zaznělo a vy si jedete stále tu svou a nedokážete pochopit jiný pohled na věc. Už jsem nad tím ztratil zbytečně dost času a nevidím důvod v tom, abych se opakoval. Přeji pěkný den.

     • Jen bych prosil o odpověd´na toho Holcera . Je normální že po pohárovém zápase když se fans dověděli že odchází , ho měli hrubě slovně napadnout a vyčítat mu že chce odejít ? Prý vtrhli až do kabiny . Toto je ok ? Až Opava letos spadne , odkud budete brát ty hráče . Na sever Moravy nikdo moc nechce . Nedávno trenér Karviné řekl že oslovili 5 útočníků ale nikdo nechce . ))) Viděl jsem video kde Zapalač dával rozhovor o svém fotbalovém životě a štaci ve Viktorce Žižkov okomentoval slovy , byla to druhá liga ale byla to Praha . Ti Češi se smějí jak se Morava pere sama se sebou . Nevím to přesně ale nebyl to Baník kdo měl již jistý postup do ligy a nechal sestoupit tuším Znojmo . ))

 3. Také tak . Jestli je jen váš pohled racionální a můj ne to jsem se od vás nedověděl . Je zvláštní jak vám nevadí skandování proti Opavě a za rok tam máte hned tři kusy . Je normální někoho nenávidět ale hráče od rivala berete a když šel Holcer do Sparty byl hrubě urážen vlastními fanoušky . Proč kdekoli přijede Baník je z toho rizikový zápas . Geograficky nyní Baník má domácí stadion mimo Slezsko i vámi zminované kanceláře má jen v pronájmu a nic na Bazalech nevlastní není již Slezský . Když se někdo narodí v nemocnici v Ostravě ale žije Horní Lhotě je OSTRAVÁK ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?