Jako vždy! Novináři namísto kritiky rozhodčích i několikrát denně více řeší barvu nového dresu fotbalové reprezentace České republiky

Komise rozhodčích po posledním ligovém kole slavnostně rozhodla, že Roman Hubník v utkání Plzeň versus Teplice měl být vyloučen. Poslední minutou v utkání Jablonec – Sparta a penaltou v Edenu se vůbec nezabývala. Hlavní rozhodčí utkání Zbyněk Proske a jeho asistent David Hocek byli za svůj výkon v již zmiňovaném utkání potrestáni do konce podzimní sezóny, což je směšný trest.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Jak už řekl po utkání Sigma Olomouc – Mladá Boleslav domácí trenér Radoslav Látal, analyzujte sudí více než nás trenéry. Stalo se to v utkání, kdy sudí tohoto zápasu Ginzel obrátil v 82.minutě faul hostujícího Jakuba Fulneka na domácího Jakuba Yunise v pokutovém území Mladé Boleslavi. Tak se z případné penalty stal faul proti domácím a bylo dle rozhodčího učiněno spravedlnosti po právu.

To byl jenom další střípek z mozaiky, která se zatím skoro celá poskládala po posledním ligovém kole. Rozhodčí Zbyněk Proske a asistentem Davidem Hockem měli být potrestáni minimálně zákazem rozhodování do konce této sezóny. Ani to by nebyl adekvátní trest. Jenže to tak vypadá, že oba musí být na scéně i v jarním pokračování Fortuna fotbalové ligy. Rozhodčích je asi málo, tak je asi potřeba neoslabovat jejich řady.

Blíží se čtvrteční rozhodující zápas naší reprezentace v Plzni s Kosovem, tak není divu, že pozornost sportovních novinářů se obrací tímto směrem. Byly představeny i nové dresy reprezentace, ale kvůli těmto velmi důležitým událostem by nemělo být zapomenuto na kauzu rozhodčích z našich posledních ligových zápasů.

Trenér Sigmy má pravdu, že by se výkony rozhodčích měly více analyzovat a podrobovat tvrdé kritice, když si to uvedení arbitři zaslouží. Ono to bude vypadat, že je to jako házet hrách na stěnu, ale pořád lepší je něco dělat, než nedělat vůbec nic.

Zajímavé je i vzpomenout si, kdy byl nějaký sporný moment zapískán proti Slavii, Plzni nebo Spartě. Jak by bylo řečeno v mnohých našich pohádkách, dávno tomu. Přece tyto tři naše týmy nepotřebují takovou přízeň rozhodčích. Mají přece dostatečně kvalitní kádry, aby jim rozhodčí nemuseli pomáhat k lepším výsledkům a měly by si tyto lepší výsledky v pohodě uhrát vlastními silami.

Další kapitolou našeho ligového fotbalu je VAR v českém podání. Už jen to pomyšlení, že jedno kolo může být jeden rozhodčí hlavním rozhodčím na hřišti a další kolo může být ten samý rozhodčí nominován jako videorozhodčí, není normální. V českém fotbale to ale normální je a jen to svádí k myšlence, že ruka ruku myje.

V německé nejvyšší soutěži mají jedno videostudio, kde jsou určitě jen kvalitně proškolení VIDEOROZHODČÍ. To je pro českou nejvyšší soutěž hudba daleké budoucnosti, protože by to bylo průhlednější a spravedlivější. Pokud ale se budou novináři věnovat třeba pouze novým dresům reprezentace, tak to mocipáni z FAČRu budou mít ještě jednodušší.

Je potřeba kritizovat všechny rozhodčí, kteří nezvládnou svůj svěřený fotbalový zápas. Třeba se časem ledy aspoň trochu pohnou k lepšímu. Pořád je lepší dělat něco, než vůbec nic.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. v českém prostředí má největší váhu hlas komentátora u monitoru, jeho slovo platí víc než slovo boží, jemu divák a novináři věří víc než VARu.

  2. Opět článek o ničem. Do prdele, řešili novináři ve Španělsku gól co dala Barcelona Slávce a který nebyl uznán pro ofsajd snad půl centimetru ? Novináři jsou zlobou českého fotbalu ( ne všichni) a vždy píšou jak se jim co hodí. V tom je nejlepší spartánský isport blesk.

  3. Antonio,ty jsi takový vůl,že ti není rovno. Chovanec řekl, že stačilo vysvětlení od rozhodčích jak v Jablonci tak v Edenu a ty zde opět lidi mystifikuješ. Jak řekl Zeman ” novinářská žumpa”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hancko je zpátky! Při absencích se vrací důležitý článek sparťanské obrany

Dávid Hancko se vrací ve velmi důležitý moment! Sparta proti Pardubicím neměla příliš možností na post stopera a kouč Pavel Vrba se rozhodl pro nasazení Hancka, který má po celou sezonu velké potíže s kolenem.

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.