Jako první mi ze Slavie volal trenér Jindřich Trpišovský a musím říct, že mě to velmi potěšilo, říká Jakub Hora

Ofenzivní univerzál Jakub Hora přišel do Slavie na půlroční hostování s nepovinnou opcí na přestup. My jsme se Jakuba zeptali na to, jak prvotně reagoval na zájem Slavie a jak probíhaly detaily jednání o případném přesunu za svým oblíbeným trenérem Jindřichem Trpišovským, který o něm mluvil na oficiálních stránkách slavia.cz, pouze v superlativech, což šikovného záložníka velmi potěšilo.

zdroj: slavia.cz

V Teplicích jsi zažil úspěšnou sezónu a byl jsi nejlepším střelcem, čehož si všimla Slavia Praha, konkrétně Jindřich Trpišovský, který o tobě mluvil velmi lichotivě. Potěšil tě zájem lídra tabulky?

O zájmu Slavie jsem se dozvěděl až před pohárovým zápasem v Písku, kde sportovní ředitel Slavie, Jan Nezmar oslovil Teplice ohledně případného zájmu. Já jsem se to dozvěděl osobně až ve čtvrtek od trenéra Jindřicha Trpišovského, který mi volal.

Nicméně už mi začalo docházet ve čtvrtek dopoledne, kdy si mě trenér Stanislav Hejkal zavolal a zeptal se mě, zda mu nechci něco říct, tak jsem mu řekl, že nevím nic nového, ale začalo mi docházet, že se něco děje. Byl jsem v tu chvíli velmi mile překvapen.

Napomohl k tomu i tvůj výborný výkon ještě v dresu Teplic proti Plzni? Kde jsi předvedl výkon, za který tě pochválil i trenér plzeňských Pavel Vrba?

V tu chvíli jsem to takto nevnímal, ale samozřejmě s ohledem zpátky to může být jedna z věcí, která k tomu napomohla, ale já jsem se v tu dobu soustředil, abych zahrál dobře proti Plzni a napomohl Teplicím k zisku nějakých bodů, což se mi povedlo, protože jsem dal branku na 1:1.

Pak jsem četl v médiích, že mě pan Vrba pochválil, což mě potěšilo, ale že bych koukal na zápas proti Plzni, že by byl nějak stěžejní a měl mě někam posunout, tak to se musím přiznat, že jsem tohle nevnímal.

Jaká byla tvoje první reakce, když jsi se dozvěděl, že Slavie projevila zájem? A od koho přišla tato potěšující zpráva?

Vlastně jako první mi ze Slavie volal trenér Jindřich Trpišovský a musím říct, že mě to velmi potěšilo, protože už jsem nečekal s končícím se přestupním oknem, že se někam posunu, takže už jsem počítal s tím, že zůstanu v Teplicích.

Ve slávistickém dresu jsi nastoupil ihned k nejbližšímu možnému zápasu proti Slovácku a hned jsi přispěl asistencí. Jaký to byl pocit?

Na první zápas jsem se samozřejmě těšil, takže jsem si to užil a myslím si, že jsem nepodal špatný výkon. Asistence v prvním zápase mě samozřejmě potěšila, protože to byl můj pomyslný první kanadský bod, který se počítá, ale co mě mrzí je to, že jsem mohl v prvním poločase dát branku hlavou, kde scházeli milimetry k tomu, abych se v prvním zápase ihned prosadil střelecky.

zdroj: slavia.cz

Poté přišlo vítězné derby, kde jsi také nastoupil jako střídající hráč. Jaký to byl pocit vyhrát na Spartě takovým rozdílem?

Atmosféra byla naprosto fantastická z obou stran, což je pro mě vždy motivující, protože mám rád, když stadion tím zápasem žije a fanoušci jsou takto rozvášnění, takže jsem se těšil.

Do zápasu jsem dostal tu možnost se dostat jako střídající hráč a myslím, že po zápase byla neskutečná euforie díky vysoké výhře. Všichni jsme si to ve Slavii vychutnali.

Jak se ti líbí ve Slavii? Jaká tam je parta?

Musím se přiznat, že jsem z prvního dne byl trošku nervózní, co mě čeká, protože jsem se na Slavii vracel po 7 letech, ale když to nyní zhodnotím, tak ve Slavii všechno funguje a působí na velmi vysoké profesionální úrovni co se týče celého managementu, realizačního týmu, masérů, fyzioterapeutů, vybavení stadionů a posiloven, tak je všechno na výborné úrovni a musím o prostředí a zázemí mluvit pouze v superlativech.

Z hlediska party jsem rád, že mě kabina velmi dobře přijala a cítím se na Slavii super.

Vím, že jsi v červencovém rozhovoru zmiňoval, že Jindřich Trpišovský je tvým velmi oblíbeným trenérem. Jaká je spolupráce s tímto úspěšným trenérem?

Ano, k tomu se přiznávám, že pan Trpišovský patří mezi moje oblíbené trenéry, ale nikdy mě zatím netrénoval, takže na tuhle (výzvu) spolupráci jsem se velmi těšil, protože pan Trpišovský je opravdový profesionál a každého v tréninku motivuje pouze k těm nejlepším výkonům a posouvá tím každého hráče svou kvalitou výše.

zdroj: slavia.cz

Jaké jsou tvé plány a cíle v novém dresu?

Tak plán je jednoznačný, abych přesvědčil trenéry a realizační tým včetně vedení klubu, aby se mnou byli spokojení a tím pádem uplatnili opci a získali mě na přestup, což je pro mě motivací a závazkem předvádět takové výkony, abych si to sám svojí prací a výkonností zasloužil.

Ve Slavii jsi na půlroční hostování s nepovinnou opcí, což jsi potvrdil, že je pro tebe výzvou se ukázat, aby vedení vč. trenéra opci využilo.

Přesně tak. Od začátku je to pro mě výzva, protože jsem věděl, že půjdu do Slavie na hostování s případnou opcí, takže mám hlavu nastavenou tak, že je to pro mě jednoznačný cíl.

Takže budu chtít do konce podzimu svými výkony ukázat, že na hřiště patřím a ujmu se toho tak, že budu právoplatný člen slávistického mančaftu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.