Jaké možnosti rozehry mají brankáři? Syrský gólman má vlastní styl, který bere dech!

Po chycení míče jsme zvyklí vídat brankáře, jak si míč položí na zem a rozehrají nohou nebo zvolí výhoz či výkop z ruky. Ale existuje i jiný způsob, jak poslat míč znovu do hry, ptáte se jaký? Pojďme se na to podívat.

Zdroj: persianfootball.com

Syrský brankář Ibrahim Alma má totiž svůj originální způsob. Místo normální rozehrávky nohou či výhozu má 29letý gólman poněkud zvláštní styl. Míč si volejbalově nadhodí a udeří do něj.

Ano, to by zvládl každý, ale v případě, že míč musí doletět pokud možno co nejdále, je to poněkud nepředstavitelné.

Většina z nás by míč plácla tak 10-20 metrů před sebe. Alma však dokáže dopravit tímto způsobem míč až na polovinu soupeře.

Reprezentační brankář Sýrie prošel během své kariéry několika syrskými kluby a rok a půl působil v Íránu. Od roku 2012 navíc nasbíral 61 startů v reprezentačním týmu.

Natrénovat takový úder muselo zabrat spoustu času, jde o kombinaci dokonalého technického provedení a samozřejmě síly úderu.

Na Twitteru koluje i video, kde tímto způsobem dokázal překonat polovinu soupeře a míč poslal pomalu až před pokutové území.

Zdroje: YouTube – Arabian Gulf Goals, Twitter – AlhilallKSA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.

Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.