Jaké má kompetence Tomáš Rosický? Mluví mu do práce majitel Křetínský? Generální ředitel Sparty objasňuje fungování klubu

František Čupr je na Letné váženou osobou. Do klubu si jej přivedl přímo majitel Daniel Křetínský. V rozhovoru pro Seznam Zprávy přiblížil, jak klub AC Sparta Praha funguje.

Zdroj: twitter AC Sparta_CZ

František Čupr se s majitelem Sparty Křetínským moc dobře zná, aby také ne, když v holdingu EPH vykonává ředitele sekce Distribuce plynu a elektřiny. Křetínský ví, jak si Čupr plní své pracovní povinnosti, zcela jistě má přehled o jeho schopnostech v oblasti vedení lidí a řízení firemního oddělení. Sednout si museli i lidsky, jinak by mu Křetínský laso v podobě zaměstnání na Letné nehodil.

K místu v nejvyšším vedení Sparty mu (možná, částečně) pomohlo i to, že je velkým fanouškem letenských, chodil na ně již odmala a od roku 2005 se pravidelně účastnil výjezdů klubu. Na nich se poznal se svými budoucími kolegy a mohl začít budovat a navazovat profesně-lidská spojení.

Z pozice generálního ředitele Sparty a místopředsedy představenstva má Čupr jak za finanční, tak za sportovní výsledky klubu velkou zodpovědnost. Asi není nikdo, kdo by měl mít větší přehled o dění v klubu, než je on sám. Byli jsme tedy zvědavi, jak popíše mocenskou strukturu na samém vrcholu pyramidy ve Spartě.

O Křetínském

“Dan Křetínský má ke Spartě neuvěřitelně silný vztah. Zároveň to ovšem není osoba, která by do provozních záležitostí klubu zasahovala na operativní úrovni. Řízení klubu přenechává na managementu.

Za tu dobu, co tady jsem, nikdy nezabránil ani jednomu příchodu či odchodu některého z hráčů, nevstupuje do debat o jejich odměňování, nechodí za hráči do šatny. To je práce sportovního ředitele Tomáše Rosického.

Dan je o dění v klubu informován. Ale třeba vize o možných příchodech hráčů vycházejí od Tomáše. Nezažil jsem, aby se transfer neuskutečnil proto, že by se Dan rozhodl jinak než výkonný management klubu.”

O Rosickém

“Je třeba vnímat věc tak, že je pro něj práce sportovního ředitele stále nová. Je to ale velice pracovitý a inteligentní člověk. Vůbec není namyšlený, nezneužívá toho, co ve fotbale historicky dosáhl. Má velkou vůli učit se a bere svoji novou roli s velkou pokorou.

Tomáš se mnou konzultuje záležitosti spojené s působením A-týmu a B-týmu. To je jeho zásadní kompetence. Denně se také ocitá přímo v kabině mezi hráči. Předává jim svoje postřehy i v poločasech zápasů.”

O své pozici

“Působím ve Spartě v pozici generálního ředitele, pod kterého spadá i sportovní úsek. Zodpovídám za chod celého klubu.

Akademie, z pohledu vyššího managementu, je mojí zodpovědností. Přičemž má své vlastní vedení jednotlivých úseků a kategorií. Mám na starosti celý provoz a chod klubu, včetně stadionu, řeším rozpočet, investice a všechny návazné procesy, finanční zázemí, spolupráci se svazem, ale i jednotlivosti jako třeba nový autobus.”

František Čupr je spolu s Tomášem Rosickým velkým fanouškem zavedení technologií do fotbalu. I proto denně dostává na stůl medical report, tedy zprávu o zdravotním stavu hráčů. A přiznává, že kromě Václava Kadlece, Florina Nity a Tala Ben Haima je nadmíru spokojen s tím, že všichni ostatní hráči jsou zdraví a v přípravě buď s A-týmem anebo s třetiligovým B-týmem.

Co říci závěrem? Že stejně jako všichni fanoušci, i on by si z celého srdce přál, aby “jeho” Sparta byla úspěšná a navázala na úspěchy z minulých období.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak hned 1. Věta mě rosekala 😁😁😁 A co se týká známostí s Křetinskym no samozřejmě když mu v roce 2016 přeprodával vilu na Praze 6 za 27 mil.kč kterou Křetinský sehnal koupil na sebe za necelých 27mil.kč byť odhadni cena byla v té době 36mil.kc a během pár měsicu ji prodal Čuprovy za oněch 27 mil.kč !! Super kšeft podobný tomu co předvedl oblíbenec Zemana jistý Mynář !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.