Reklama

Jaké jsou příčiny sparťanské krize? Špatné složení kádru, nečisté prostředí i klapky na očích

Sparta má historicky nejvíce titulů v české lize, jenže za poslední dekádu přidala pouze 1. Jak je možné, že klub s největšími prostředky a největšími možnostmi 7 let nevyhraje titul? Že se za poslední 4 roky jen jednou dostane do evropských pohárů, a to jen díky přímému postupu? Kořeny jsou zasazeny velmi hluboko.

Zdroj: AC Sparta Praha

Získávat tituly, hrát Ligu mistrů a být českým hegemonem. To jsou každoroční cíle Sparty, které se ovšem nedaří naplnit. Poslední titul získali letenští v ročníku 2013/14. V Lize mistrů byli naposledy v sezóně 2005/06, Slavia si tuto soutěž od té doby zahrála dvakrát, Plzeň dokonce třikrát.

O peníze přitom na Letné skutečně nouze není, Daniel Křetínský patří k nejbohatším Čechům a na přestupech ani smlouvách rozhodně nešetří. V čem je tedy problém?

Špatné složení kádru

Tento fakt jde primárně za sportovním ředitelem Tomášem Rosickým. Ten je ve funkci od prosince 2018, tedy téměř dva a půl roku. Nedokázal ale vybudovat konkurenceschopný tým, který by bojoval o titul. Je hlavně zřejmé, že nemá žádnou koncepci, každé přestupní období totiž mění strategii.

Nejprve se chtěl zaměřit na kupování mladých hráčů, ze kterých by Sparta udělala hvězdy. Přišel tak Ladislav Krejčí ml., Filip Souček či Matěj Polidar. Před aktuální sezónou ale Rosický změnil kurs a přivedl tři zkušené, ale spíše vysloužilé borce. Přišel totiž Ondřej Čelůstka, Ladislav Krejčí st. a David Pavelka.

Největší záhadou zůstává obsazení krajních beků. Rosický měl 5 přestupních období na to, aby přivedl pravého obránce, nepovedlo se, a tak na této pozici nastupuje střední záložník Michal Sáček. Na levém beku zase dlouho nastupoval Matěj Hanousek, teď se tam musel přesunout stoper Dávid Hancko.

Posily, které přivedl Tomáš Rosický:

Matěj Hanousek, Filip Panák, Martin Hašek, Bořek Dočkal, David Moberg Karlsson – 2018/19 zima.

Matěj Polidar, Filip Souček, Martin Graiciar, David Lischka, Michal Trávník, Dávid Hancko, Andreas Vindheim, Libor Kozák, Ladislav Krejčí ml. – sezóna 2019/20.

Dominik Holec, Ondřej Čelůstka, Ladislav Krejčí st., David Pavelka, Martin Minčev – sezóna 2020/21.

Kdo z těchto hráčů byl opravdové terno, že by se prosadil a byl tahounem, nebo by ho dokonce Sparta zpeněžila? Maximálně Krejčí ml. a Karlsson. To je hodně malá úspěšnost.

Nečisté prostředí a špatná atmosféra

Už dlouhou dobu se traduje, že ve Spartě není jeden trenér, ale hned několik. Kouč nemá takový klid na práci, ke všemu má údajně co říct spousta lidí z vedení, dokonce i majitel. Ostatně, to měl být jeden z důvodů, proč Jindřich Trpišovský nakonec do Sparty nešel, ačkoli už byl s Danielem Křetínským na jednání.

Trenér a sportovní ředitel potřebují volnou ruku a neomezené kompetence, protože z logiky věci tomu rozumí víc, než majitel zaměřený na peníze a byznys. To pochopil Jaroslav Tvrdík a udělal terno. Angažoval kouče Trpišovského a Jana Nezmara, kteří dostali kompletně volnou ruku a boss Slavie jim bezmezně věřil a jen platil.

Ze Slavie se povedlo vybudovat jeden z nejsilnějších týmů historie, zatímco Sparta se pořád plácá v kruhu. Žádný trenér dlouho nezůstane, nedostane čas a prostor uskutečnit svojí koncepci.

Nechtějí si připustit realitu

Dost možná ten nejzásadnější problém. Po ligovém derby uvedl ředitel klubu František Čupr, že mezi Spartou a Slavií není žádný rozdíl, že jen neproměnila šance. Že jinak jsou oba týmy plus mínus vyrovnané.

Každý sparťan, dokonce každý fotbalový fanoušek v republice, vidí, že největší rival je na míle daleko. Po herní stránce, v kvalitě kádru, v mentalitě hráčů i týmovosti.

Pokud si to na Spartě nechtějí připustit a budou si dále namlouvat, že všechno je v pořádku a stačí jen trochu štěstí, nikdy se nic nezmění. Doteď zněly ze Sparty ohlasy, že klub nechce jít cestou Slavie, že chce jít vlastní cestou. Ale teď je na místě sklopit uši, odhodit hrdost a snažit tuto cestu minimálně napodobit.

Pozitivním signálem mohou být slova trenéra Vrby, který si to jako první uvědomil. “Pokud chceme jít cestou jako Slavia, tak se některé věci musí změnit,” uvedl po derby. Snažit se napodobit svého rivala není ostuda, pokud to opravdu dělá výtečně. Ostudou pro sparťanské fanoušky spíše je nekonečná hrdost, která vede Spartu pouze do záhuby.

Zdroj: Livesport, AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. 100% souhlas !!! A proto Čupr D.Svoboda T.Rosický J.Rosický okamžitě ven !!! A hned v závěsu za nimi Kasík Hrdlička a celá Dočkalova mafie – Čelustka Pavelka Krejči st. Kozák !!! Teprve poté se muže začit budovat NOVÁ ZDRAVÁ SILNÁ SPARTA pod vedením 100% profesionalu charakterních slušných kteří budou makat klidně 12 hodin denně i přes vánoční svátky pokud to bude třeba !!!

  • S tímto názorem se mohu ztotožnit, protože uvažuji v jádru obdobně.
   Současně však ještě připojím, že odejít co nejdříve musí zároveň i Hanousek, Trávník, Lischka, Vindheim, Minchev a i dosud neviditelný Panák, protože jinak ty neúspěšné duely se Slavií, a nejen s ní, budou jen neutěšeně přibývat…

   • Další z ubožaku kteři nemají a ani nemohou mít ŽADNÝ protiargument tak jen uráží ty kteří to co je v článku píší již více než rok !! Ale to Rosického ovce nikdy nepřiznají co ?! Přečtě te si ten článek ještě jednou a kdy by jste byl normální trošku chytrý misto nadávek do zmrdu by jste musel napsat – Millwalle ty starej vole ty jsi měl a máš pravdu ten článek je 90% o tom co zde píšeš již dávno !

     • Nadávat vám nebudu ,ale ten článek je reálně pravdivý je to slušná pravdivá kritika! Rosický vždy jsem byl jeho obdivovatel a zastánce ,ale vstoupil s kůží na trh ,kde je zodpovědný za výběr hráčů a koncepci tvorby mužstva a to se mu FAKT za 2,5 roku vůbec nepovedlo ani náhodou!!!! Pan Čupr a štěstí,jako argument směšné ,štěstí ,muška jenom zlatá není argument pro kvalitu či nekvalitu mužstva!

     • To, že byl někdo špičkovým fotbalistou ani náhodou nezaručuje, že bude i dobrým manažerem, nebo trenérem. To je úplně něco jiného, než kopat do balonu.

    • Dle mne do chodu sportov. úseku zasahuje až příliš mnoho lidí, a i přestože jde o peníze pana Křetínského, měl by i on do toho trošku méně zasahovat. Ne každý top businessman rozumí fotbalu, ne každý super hráš je dobrý.manažer či trenér… Pokud si p. Čupr a další nevšimli rozdílu, nemají tam co dělat.. Trojúhelník sport. ředitel – trenér – skauting musí spolupracovat a mít jasnou vizi… Není čas na žabomyší války… Každý hráč musí sklopit uši a dát svůj max. výkon ve prospěch celku… jinak – bohužel…

  • To není o vedení, to je o hráčích, kteří hrají za velké peníze, ne za Spartu a to je špatně, tak tam nemají co dělat…

 2. Vůbec nesouhlasím s tvrzením, že by měla Sparta jít cestou Slávie.
  Sparta je a vždycky bude Spartou se svými úspěchy i prohrami a musí si na svou budoucí cestu najít svého architekta.
  Základem úspěchu Sparty bude nastavení sebereflexe a konzultace řešení se skutečnou elitou a nikoli s blízkými či vzdálenými veksláky pod vznešenými jmény, agenty apod.
  V České republice elita zatím žádná není, tu zde musíme teprve poctivou prací a studiem vychovat a uvést její výkony do života.
  @121ELITESports 💎🇨🇿

  • Milý Jane, zajímalo by mě, koho myslíš tou skutečnou elitou a naopak kdo jsou ti vzdálení veksláci pod vznešenými jmény.A co myslíš tou elitou,která tady zatím není. Trochu se v tom tvém “mystickém” příspěvku ztrácím. Trochu mi to vysvětli. Díky.

  • Možná si to neuvědomuješ, ale v podstatě si jinými slovy potvrdil to, co se píše v článku.

 3. Pane Rosický styďte se, jak jste si brali dámy na pokoje po prohraných utkáních. Prosím vás už více nevystupujte.

  Děkuji s pozdravem Malenovský

  • Co mají dámy společného v debatě k článku? Kádrovák a moralista ? Argument ne hospodský štěk!

 4. Tak samozřejmě i hráči co pišete jem misto Minčeva kterému bych dal ještě letní připravu a pokud neukáže že na Spartu má tak ho dát do Hradce na roční hostovačku ! A k těm které píšete bych přidal Sáčka ten za 5 let jasně ukazal že na Spartu nemá a je uplně jedno na jakém postu hraje zda v obraně či záloze ! Ja vypsal ty hlavní duvody a hlavní škudce Sparty ve svém komentáři – ti musí do 31.5.2021 vypadnout všichni do jednoho !! Jinak Sparta nemá šanci na uspěch ani v další sezoně !!

  • Dej si mokrej hadr na hlavu debile, jinak dostaneš infarkt. Vrba ven !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zmrd plzeňský, zkurvenej.

  • Milý tvrdý bezhlavý kritiku ,jakkoliv s některým vašim postřehem souhlasím,ale vyměnit dle vás 9-10 hráčů,jak? Smlovy ,náhrada systém ze dne na den nové mužstvo to už tady bylo ta revoluce se Stramaconim ! Vytvořit kvalitní mužstvo nelze do podzimu ani náhodu víte proč on ten základ ta kostra není ,průšvih je v každé řadě!!!!

 5. Naprosto přesně. Okamžitá rezignace Rosického.!! s bratrem. Neustálé lhaní do kapsy. Komenty Čupra jsou naprosto k smíchu, ten naslouchá Rosickému a užívá si lukrativní flek. Nyní se naprosto ukazuje jací amatéři sedí ve vedení Sparty. Nulovej a neschopnej manažer, energetik Čupr co v životě nedělal fotbal a scouting opět neschopný druhý Rosický. Nyní Pavel Vrba proti všem, ale s fanoušky za zády.!!!!

  • Vrba ven !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Táhni že Sparty !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Počkej až přijde kotel !!!!!!!!!!!!!!

   • A jejda další expert hrál jsi někdy fotbal. Co může dělat trenér s tím výkvětem co tam pobíhá možná šest hráčů je na úrovni ty ostatní škoda mluvit.

   • 👍pro Michala ! Standa je pouze primitiv který umí jen urážet a 100% jeho jediný projev na stadionu se skládá z hýkání hesel – Jude Slavie – zkurvený Baník – Polský židi a černá svině ! 😁

  • No jo, energetik Čupr…………ale proč to Slávii funguje i pod vedením podržtašky Tvrdíka, který dokázal za dva roky dostat i tehdy ziskové ČSA do červených čísel? Jen v tom asi problém úplně nebude.

   • Když si přečteš článek ještě jednou, tak tam najdeš jasnou odpověď. Ve stručnosti, nesere se do fotbalu, kterému nerozumí a jenom shání peníze.

 6. Roso, už se netrap a nás taky ne, z kamarádama jste to zkusili nejde to, v nejhorším je třeba přestat už to nech na trenérovi a manažerovi co tomu rozumí.

 7. Fešáci,jste chytří a silní jen v anonymitě.Pod svým skutečným jménem se ze strachu nikde neobjevíte.Takže se,vy hrdinové,složte,kupte Spartu od Křetínského a pak si žvaňte a dělejte co chcete.Hlavně netvrďte,jako Millwall,že jste to ve fotbale dotáhli až na kraj a po dvou letech se stejně,jako on,přiznáte maximálně k okresu.A vemte na post sportovního ředitele Tuomo Saarinena,ten tomu rozumí ze všech nejlépe.Jen se pak nedivte,že Sparta skončí v amatérských soutěžích.Nadávat a kritizovat umíte,ale to je všechno.Nemáte odpovědnost,tak se vám to dobře radí!Ve skutečnosti byste nesehnali ani žáčka!

 8. Z osmnácti ,,posil,, se Rosickýmu povedli asi čtyři, pro Slavii za dva a půl roku nemohl udělat víc a ještě se najdou blbečci z chráněný dílny, kterým to nevadí.

  • 😁👍 jojo a jeden z vudcu stáda Rosického ovcí píše nad vašim komentářem ty jejich jediné přiblblé výplody – kupte Spartu od Křetinského nebo kupte si svuj klub 😁 Jak dětský a trapný argument navíc pod článkem který dává za pravdu “blbcum” jako je Millwall kteří to samé co je v článku zde píše více než rok ! 😊

  • A to muzou byt po sezone 2 z tech hracu pryc 😀 Takze opravdu nemaji s kym hrat… Maji stesti ze chybi penize v dalsich klubech tak si to druhe ci treti misto vklidu uhrajou.. Fanousci na stadione by meli kricet Rosicky oba VEN . TO asi jedine pomuze.

 9. Za všechny slávisty bych chtěl bratry Rosické podpořit proti této nenávistné kampani. Jsou to opravdoví odborníci a dlouho si je tam podržte. Naproti tomu ty “pravé” sparťany podporuji v primitivní hysterii proti Vrbovi, ten naopak na svém postu už něco dokázal, zbavte se ho co nejdřív! A dosaďte nějakého lepšího odborníka. Achjo.

 10. Pro fanatické zastánce současného stavu ve Spartě jedna rada. Vemte si papír, rozdělte na 2 poloviny. Do jedné objektivně napište, co dokázala Slávka za poslední roky. Herní progres,schopnost konkurovat v Evropě, skauting,zastupitelnost jednotlivých hráčů, schopnost zalepit odchody opor, schopnost trenérského štábu reagovat na vývoj utkání, vytvoření podmínek Tvrdíkem( a hlavně do ničeho nekecat) ,dokonalá fyzická a herní připravenost, týmová parta(to by Dočkal nedal),víra ve své schopnosti a mohl bych dál pokračovat. Na druhou stranu napište v čem z těchto předností se Sparta může vyrovnat. Tak maximálně platy. Pořád se ještě chcete zastávat Rosického a spol? To ty rozdíly nevidíte?

  • Zastávat se Rosickýho party je na zbavení svéprávnosti, jestli má atrapa na sportovního ředitele trochu soudnosti, tak si dá po čuni a okamžitou výpověď.

  • Přesně tak 👍!! Ale co chcete od zaslepených ovcích zalezlých až po paty v Rosického prdeli !! Všichni víme že kdyby tak to špatně pracoval v té to funkci kdo koliv jiný tak již po roce tribuny řvou ….. ven a ti “slavní” ultras by mu přinesli rakev či jízdenku do jeho bydliště !! Tihle zastánci všech těch škudcu ve Spartě jsou spoluzodpovědni za dlouholetý upadek Sparty !! Je smutné že Slavisti před lety zautočili na své tragické vedení a klubu to pomohlo a šel během roku dvou vyrazně nahoru – Sparta má fanoušky mamanky nagelované frajírky ovce což pro nás staré “dědky” pamětníky je strašné to to vidět a stydět se za tu to generaci “poseru” a ovcí v hledišti zastavající se slepě těch co Spartě škodí bez ohledu na jejich jméno a minulost !!!

 11. problemy sparty jsou asi hlubší než jen nedostatečná kvalita kádru. není zřetelná linie , způsob
  hry, jasné kompetence a zodpovědnosti. v lednu v nějakém podcastu bylo prezentováno, že sparta nepotřebuje krajní obránce, když už od akademie se to připravuje na system 3+5+2.
  kotaluv nástupce tento system změnil a krajní obránci chybí, zoufale. na kraji nastupují hráči,
  kteří tu pozici nemají zažitou /hancko, sáček../
  organizační struktura nepřipadá jednoznačná, k medialně propíranému případu PLAVČIČ by se
  měl vyjářit klub, to že hráč napíše, že nic nepodepsal mně připadá žalostně málo??

 12. Finanční síla je nyní jednoznačně na straně Slavie. Srovnání výdajů za nákupy hráčů: v letošní sezóně Slavia 135 mil. Kč, Sparta 75, v loňské Slavia 265, Sparta 90, v předloňské Slavia 295, Sparta 110. Na platy hráčů Slavia vynakládá ročně o cca 200 mil. Kč víc než Sparta.

  • To je možné, ale kupuje co potřebuje a nekupuje důchodce a hráče, kteří trpní častými zraněními. A taky si na přestupy dokáže vydělat! Tak to Slávii asi funguje, si myslím. A Sparta kupuje ten zbytek, co po Slávii zůstává, tedy druhou ligu, hráče za zenitem a nebo poloviční “invalidy” a pak brečí, že má půlku mančaftu ve stavu zraněných. A potom staví mladé se skořápkou u zadku a myslí si, že ti ji zachrání. A jak se sparťani tvářili, že jsou velkoklub, k smíchu. A to nemluvím jen o výsledcích. Sparta ani jako velkoklub nefunguje, tam levá ruka neví co dělá pravá. Nezřetelné kompetence, nezřetelná odpovědnost, žádné perspektivní plánování! Nic, prostě NIC, jen velká a nabubřelá slova sparťanského vedení a některých fans! A nebýt některých rozhodčích, tak ani to nic! Jo, a žádná úcta k soupeři, žádná skromnost a žádná POKORA. TO JE SPARTA!

 13. Největší komik ve vedení je Čupr. Ten akorát ví, že se fotbal hraje takovým kulatým a často to bývá bílý.

  • Čupr fotbalu rozumět nemusí. Problém je trochu možná třeba u Jelínka, který dosud pracoval hlavně s hokejisty (jeden čas i jako trenér v Extralize), aby vstřebal rozdíl mezi hokejem a fotbalem. Otazník mi visí nad Ashworthem, kterého si Rosický přivedl, protože s ním byl osobně kdysi v Arsenalu velmi spokojený, ovšem ne vedení klubu, které se ho zbavilo, a pak dělal jiné sporty.

 14. Nevím proč se pořád píše a diskutuje o Spartě.Pravda je taková,že Sparta za posledních deset let jde od deseti k pěti a dnes je to druhořadý klub.Kategorie Liberec,Jablonec,Baník,Slovácko.Vzpomínky o zašlé slávě to je to jediné co zbylo.Kde je generace bývalých hráčů Sparty mistrů ligy? Nepracuje ve Spartě téměř nikdo.Pracují tam ti co nikdy fotbal nehráli a za Spartu ,už tuplem ne.Hlavně pracují za přemrštěné královské platy a hra Sparty a výsledky jim jsou,tak nějak ukradené.Majitel který vydělal peníze poctivě na stavbách házením do míchačky se o své miliardy evidentně rád dělí s těmito odborníky.Jinak ve svých vlastních Sparťanských novinách píše objektivně den co den o sportovním dění.Čtyři první stránky o Spartě a v dolním růžku o ostatních týmech ligy.Jak tady píše jeden pravidelný dopisovatel Studio kamarád.Pan Rosický po návratu ze světa fotbalu žil v iluzi,že řídit Spartu v Česku bude brnkačka.Najednou ho zaskočilo,že na Spartě vyhráli Budějice.Nejvíc ho překvapilo,že v druhořadých Spartou léta přehlížených týmech umí hráči utíkat rychleji,jak přestárlé a hlavně přeplacené posily,které coby sportovní ředitel přivedl.Každý kdo s ním něco vyjednal(Paska,SportInvest,Pelta atd.) si s ním vytřel.Ovšem dobře se rozhazují desítky ba stovky milionů z cizího.Možná kdyby to šlo s jeho kapsičky nebyl by,tak štědrej a dnes by byl již bez prostředků.Přesto jdou na Spartě správnou cestou a již si to sedá.No a konec konců i na této diskusi je spousta spokojených a šťastných srdcařů ze Sparťanského odchovu.Je mi jen líto Slávie,že už si nemá s kým zahrát o Klíče od Prahy ,jelikož je neomezeným vládcem.Snad ji to příští rok sebere Bohemka nebo Vyšehrad nebo žeby Sparta,ale nejspíš Sparta Krč.

  • 👍 bohužel máte pravdu a bohužel dokud ty škudce Sparty budou hájit ty ovce místo aby je s 2.polovinou fanoušku kteří to vidí realně hnali ze Sparty tak se nic nezmění ! Je mi stydno jaké hloupé slepé ovce z řad “fanoušku” poslední 4 roky drží u vesel ty ksindly ve vedení klubu a tragické pruměrné kopácě v kádru Sparty !!!

   • Smrdí ryba od hlavy.

    Tým nemá šanci se sehrát v zautomatizovánou. sebevědomou mašinu, v níž každé kolečko bude zapadat do druhého.

    Než si hráči zvyknou odvádět výkony pod tlakem, tak už se hýbe se sestavou a zanedlouho i s trenérem.

    A pak nový trenér vyslovuje nové požadavky. nové příchody a odchody a situace nastává znova. nádech. náznak rozletu. zákonitě přicházející období. kdy se nemusí dařit .. a zásah zhora
    .a zase nanovo.

    Hledání “beránka” a projevy vzteku, nadávky, to přece podstatu problemů nevyřeší.

    Trpišovský udělal dobře, že do Sparty nešel.
    A Vrba zřejmě nedostane prostoru pro ” Trpišovského přístup” .. Křetínský ho zamete stejně, jako mnohé před Vrbou.

 15. Z těch posil které Rosický za tu dobu přivedl je použitelný je Karlson a Krejčí ml.Jinak je to všechno odpad vhodný tak pro Vyšehrad.Možná ještě Hancko,ale to by musel být zdravý.Největší zklamání je pro mne Čelůstka a to je reprezentant.

  • Trošku málo ne za 17 hráču které ti 2 škudci Rosičtí do Sparty přitáhli a Spartu zasvinilu tím to ligovým pruměrem za velmi vysoké základní platy !!! Kvalitních hraču se zbavují protože kašlou na debilního Dočkala a jeho kafičkový kodex a šrot do Sparty tahají !!! Oba dva škudci Rosičtí ven ven ven !!!

 16. Čelůstka je dobrej zadák ale když se to vedle nějo střídá jak ponožky tak to jednoduchý nemá

  • 😁😁😁 vy fotbalu evidentně vubec ale vubec nerozumíte !!! Čelustku to vemeno Rosický tahal jako rozdílového vele zkušeného 32 letého hráče co měl být 100% oporou a je uplně jedno zda vedle něj hraje Hancko nebo Vitík !! Ten dřevák je pomalej neobratnej nejistej nemá kvalitní rozehrávku (v každem zápase dá 10-14 míču zpět brankáři nebo spoluhráči vedle něj na 15-20 metru a dalšich min. 5 miču kopne buh ví kam) !! Místo toho to dřeváka by chytrý kvalitní sp.ředitel přivedl o parník lepšiho a minimalně o 4 roky mladšiho stopery – ale bohužel Dočkal chtěl Čelustku tak mu ho vemeno Rosický přivedl ☹👹

 17. Jen kecy vše chce čas věřím Vrbovy teď dohrát dát druhé místo a v létě udělat průvan v kabině a ve vedení

  • Čas? Na to se ve Spartě nehraje. Výsledky musí být okamžitě, jinak trenér letí. Oni totiž pořád žijí v bludu “my jsme Sparta, vy nejste nic”! Jen si nějak nevšimli, že jim ujel vlak!

 18. Co to melete ? Jaká krize ? Spartě se nebývale daří, při troše štěstí dokonce udrží i třetí místo. To Liberci nebo třeba Brnu se teď opravdu nedaří, tak proč tu stále trapně řešíte jen lehce nadprůměrnou Spartu ?!?

 19. Musíte uvědomit, že Sparta nemá ani jednoho hráče černé pleti, Slávie jich má 7 a všichni hrají a dobře, nedá se nic dělat musejí si nějaké opatřit, vemte si národní tým Francie tam jsou skoro všichni černí a jsou mistry světa. Zkrátka bez těchto hráčů to nepůjde a mám obavy, že neudrží ani to třetí místo.

 20. Zastávat se neschopný sekty kolem Rosickýho je trapný a směšný zároveň, tupé ovečky jsou i tady.

 21. No tady je odborníků…článek je velice dobře napsaný,pravdivě, jsem kovaný sparťan,ale co se poslední roky děje,jsem nikdy nezažil,a doufám,že tahle doba temna brzo skončí, ale to by musel odtahnou Rosický a spol….jen si vzpomeňte na přestup Panáka 🤮🤮🤮hráč byl zraněný, a on ho podepsal, tohle udělá jen dementní stařec nebo nekompetentni blb…od té doby tento hráč nehrál…takže tady je.jen začátek,to ze přivedl zpět kopyto Krejčí., starší,který minule roky paberkoval v Itálii, je další jeho průser, že Sparty musí po sezoně zmizet trio úžas z Jablonce,tam opět nákupy k blití…Slavii můžeme závidět vše,ať si každý ted řekne,že jsem blb…ale kdo si neprizna holou skutečnost,že Sparta je stínem železné Sparty,že jsou ve vedení ubozaci,za velké peníze majitele,tak sám není duševně OK!!!a Kretinsky,ať je jaký chce,sype do naší Sparty miliardy,nejsou naše,ale jeho, ale bohužel fotbalu nerozumí,jinak by ji nezničíl Italem….je mi jen líto nás spartanu, co nás asi čeká další sezónu pod Rosického šťastnou rukou,Cupra nemá cenu vůbec komentovat

 22. Sparta je zrcadlem sportovního vedení. Všechny hloupé a blbé nakupi jdou za Rosickýma a s posvědcením Čupra. Koho Sparta přivedla jako posily které se jim vyplatily. Když je dobrá posílá tak je potom dobře prodejná. Kdo by dnes chtěl do svého týmu koupit Čelustku, Krejčího a dalších 10 Sparťanu???To je to zrcadlo!!!

 23. Z 19 “posil” které přitahli ti 2 ultra tragédi Rosičtí jsou za více než 30 mil.kč prodejní je 2 Krejčí ml. a Karlsson !! To jasně mluví o jejich katastrofalní přestupové politice a o tom že jsou škudci Sparty nic víc !!! Vykopat je měli již dávno a pokud to neudělají ani do konce té to sezony bude Sparta i další sezonu trapná a hlavně bez mistrovského titulu !!

 24. Nejhorší je že to nevidí Křetinský co si přivedl do vedení. Buď mu opravdu nejde o Spartu a jenom se Spartou zviditělňuje. Další ti tak zvaní Sparťani kteří tady pouze dokáží sprostě urážet a fotbal a Spartu mají pouze na to aby mohli ukázat svoji ubohost.

 25. Doku bude do tisku mluvit o výkonech někdo takový jako je pan Čupr tak to bude pořád stejná bída. Nic o tom neví a snaží se trapně zviditelnit.

 26. Rosa byl můj oblíbený hráč. Dá se říci že je to legenda, ale jako manager je úplně mimo. Možná to chtělo jít nejdřív studovat, je vidět, že to Tom není žádný myslitel.

  • Rosa je furt oblíbenej, takový psychopati jako je Řehák nebo Houšteckej si ho doslova oblíbili a přejí mu ať pro Slavii maká co nejdýl a stejně kvalitně.

 27. Dobrý tah by byl dát Rosickému reprezentační funkci, ale k Vrbovi angažovat jako sportovního ředitele Nezmara, pokud by se dal přemluvit. Za rok by s Vrbou mohli dát scouting i zázemí klubu do latě. Sparta zaostává snad ve všem kromě siláckých řečí a cílů.

  • Co by v té reprezemtaci dělal ? Maximalně by si mohl u autobusu odškrtávat seznam s hráči aby nějakého nezapoměli na hotelu ! Vždyť ten mamanek je totalně neschopný- neprubojný- dětsky hloupý -nezkušený – neumí mluvit a vypadá jak školáček a tohle dělá sp.ředitele ve Spartě to je strašné !! Rosický ven !!

 28. Podíváme- li se zpátky na 2 týmy z ” periferie” , které dosáhly diky konstelacim úspěchů, i když rozpočty byly na čtvrtině oproti velkoklubům.

  LIBEREC – Štaijner+ Nezmar – pohoda v týmu. oba oporou trenérovi s zejména mladším hráčům, kteří chtěli zapadnout. hrát sebevědomě. , naplno. bez chyb .. mnozí v rozhovorech zmiňovali podporu b kabině od obou zmíněných.

  PLZEŇ – Horváth – jednoznačně podpora týmu, trenéra

  A co SPARTA ?
  Který hráč dlouhodobě plní obě role, motivuje s objektivně pomáhá mladším i trenérovi a má i přirozenou úctu., jako měli Šteiner. Nezmar a Horváth ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Žižkov se vrací domů! K tomu má i licenci na druhou ligu a nové majitele

S novým vedením a licencí na F:NL se Viktoria Žižkov postaví do sezony 2021/22. Martina Loudu na pozici majitele vystřídali Milan Richter s Jiřím Rývem. Vše muselo být posvěceno také MČ Praha 3.

Třetí nejdražší přestup v historii? Pro Abramoviče žádný problém! Haaland má namířeno do Chelsea

V posledním týdnu se objevilo mnoho spekulací o Erlingu Haalandovi. Dvacetiletý norský útočník má podle všeho namířeno do londýnské Chelsea. Romana Abramoviče, majitele Chelsea, tento přestup vyjde hodně draho.

Švédsko vs. Slovensko: Preview a tipy na sázení

Slovensko stejně jako Česká republika svůj úvodní zápas skupiny vyhrálo a k postupu do osmifinále mu stačí pravděpodobně jediný bod. Získá ho v pátek proti Švédsku?
Reklama