Reklama

Jaká je meta? Nejoblíbenější šampioni na MSI

Skupinová fáze MSI je za námi, hráči nám ukázali novou metu, která je nová hlavně pro jungli a solo linky. Téměř každý hráč se musel přizpůsobit změnám mety přicházejícím s MSI. Celkově už jsme v draftech viděli 75 různých postav.

Zdroj: Riot Games

Některé picky jsou populárnější, některé méně, na MSI jsme mohli vidět už napickováno a zabanováno dohromady 75 šampionů. Na riftu jsme mohli vidět Yasua, Khazixe, také ale Blitzcranka s Fiddlesticksem. Nejpopulárnějšími picky jsou ale jiné postavy.

První místo na toplane bere jednoznačně Gnar, kterého jsme na riftu mohli vidět v 21 hrách. Tento bojovník je dobrý jak pro teamfighty, tak i na linky, kde si dokáže získat výhodu na soupeři s menším dosahem útoků. Gnar je populárním pickem už od začátku roku a s nástupem playoffs se to nezmění.

Udyr, Morgana a Rumble jsou nejčastější jungle picky, jako nejlepší pick se zatím jeví Morgana, která si drží největší winrate (72 %). Morgana se na rozdíl od Gnara dostala do mety až na MSI. Největší úspěchy s ní slaví Blaber, který na ní má 100% úspěšnost a 8,0 KDA.

Na midlane se od začátku roku moc nezměnilo. Nejčastěji na riftu vidíme picky control magů, mezi které patří například Orianna, jež se na MSI objevila hned jedenáctkrát. Orianna poskytuje svými spelly zrychlení pro spoluhráče, štíty, ale zároveň disponuje vysokým poškozením.

Na pozici ADC je číslo 1 naprosto jisté, drží ho Kaisa, kterou jsme viděli sedmadvacetkrát. Kaisa je tak populární hlavně z toho důvodu, že je velice mobilní, díky čemuž se dokáže vyhýbat skillshotům a zároveň nemusí stát vzadu. Správně zahranou Kaisu nám například ukazuje Gala s 4 vyhranými hrami ze 4.

Mezi supporty je meta jasná, nejsilnější jsou tanci jako například Leona, Alistar nebo Thresh. Ani jeden ze jmenovaných však není tím nejlepším. Pro hráče je oblíbeným pickem Nautilus, který je populární hlavně díky tomu, že má nejvíce omezujících efektů z celé hry (4).

Zdroj: gol.gg

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

SINNERS potřetí za sebou ovládli Eleague od Sazky a CNC

Profesionální Counter Strike: Global Offensive tým SINNERS vítězí potřetí v řadě v turnaji Sazka Eleague od Czech News Center. Kromě koruny pro vítěze si...

Potkali se při hraní her a založili startup Streambee pro streamery

Platforma Twitch se neustále rozepíná na všechny strany. Kromě milionů diváků seskupuje tato stránka i statisíce tvůrců, umělců, zpěváků a dalších. Prodrat...

Bára Votíková se stává ambasadorem týmu Sampi Jakuba Jankta

Profesionální esportový tým Sampi.Tipsport oficiálně přivítal ve svém dresu dva nové ambasadory. Jedním z nich je i opora ženského týmu SK Slavia Praha Bára Votíková, oblíbená influencerka a YouTuberka.
Reklama