Jaká budoucnost čeká Champions Hockey League?

Mnoho lidí i expertů stále váhá, jestli jde hokejová Liga mistrů tím správným směrem. Finance jsou totiž to, co v této soutěži v současnosti zatěžuje i nejlepší evropské hokejové bašty ze všeho nejvíc. Proto se rodí donekonečna otázky, jestli tento, dnes pro kluby nevýdělečný projekt, má ve svém výhledu prestižní budoucnost.

Zdroj: Champions Hockey League


Zástupci CHL si to však stále myslí. Kráčejí pomalu kupředu a to i přes stále poměrně nízkou popularitu. Od začátku mají jasno, že budování Champions Hockey League a její prestiže je běh na dlouhou trať. A s tímto “problémem” se v roce 2014 do tohoto nelehkého úkolu pustili.

Pomalu postupně zvyšují “price money”, tedy odměny pro kluby. Ty jsou k tomu, aby hokejové organizace tento projekt braly vážně možná nejklíčovější.

Že se vedení CHL kouká i do vzdálenější budoucnosti, dokazuje prodloužení dlouhodobého partnerství s firmou Infront. To má podle nově podepsané smlouvy platit až do sezóny 2027/28.

Právě v tom vidím pozitivní budoucnost Ligy mistrů. Funkcionáři se nesoustředí jen na to, aby zalepili nejbližší ročník, ale mají vizi do budoucna.

Společně s touto dohodou se CHL zavázala, že od sezóny 2023/24 bude hrát soutěž pouze 24 týmů, místo současných 32. Tento krok má vézt k vyšší atraktivitě a zároveň vyšším finančním odměnám pro zúčastněné týmy.

CHL se budou od tohoto ročníku účastnit kluby z minimálně dvanácti národních soutěží. Jak přesně bude vypadat herní model nebylo v tuto chvíli na programu debaty.

Embed from Getty Images

Hokejová Liga mistrů si musí vytvořit především tradici. Srovnávání se se zkušenějším kolegou na fotbalových stadionech v tuto chvíli není možné, avšak je to právě jeden z největších problémů, který tuto soutěž trápí.

Pokud to ale výkonný ředitel CHL Martin Baumann a spol. myslí v budoucnu skutečně vážně, měl by se snažit rozvířit debaty s nejbohatší a zároveň nejprestižnější ligou starého kontinentu.

Pokud má být Champions Hockey League skutečně špičkovou evropskou soutěží šampionů, neměly by v ní chybět kluby z KHL.

Tento úkol možná vypadá nejsložitěji ze všech. Jestli jim už v minulosti dala kontinentální liga košem, je třeba zvolit jinou taktiku. K prestižní budoucnosti soutěže může být ale zároveň klíčovou cestou ke slávě.

Zdroj: Champions Hockey League

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Konec jedné éry! Ve Spartě končí dlouholetá opora zadních řad

Potvrzeno! Costa Nhamoinesu končí po sedmi dlouhých letech ve Spartě. Stane se tak volným hráčem a může si hledat nové angažmá. Po...

UFC zařadilo Procházku do žebříčku! Nechybí v první desítce své váhy

Konečně došlo k aktualizaci žebříčků UFC a byl do nich zařazen také Jiří "Denisa" Procházka, který si o víkendu odbyl premiéru. Bylo...

Jílkův vyhazov ze Sparty byla chyba. Data ukazují, že se letenští herně vůbec neposunuli

Před pár dny způsobil Václav Jílek poprask. Kouč aktuálně bez práce řekl, že se Sparta po jeho odvolání v herní kvalitě neposunula....