Reklama

Jak vypadá seznam mistrů evropských lig během posledních 20 let?

Ať je česká liga jakákoliv, tak jedno se jí v konkurenci ostatních evropských lig nedá upřít. Během posledních 20 let se z mistrovského titulu radovalo relativně hodně týmů. V mnoha zemích to je víceméně boj dvou až třech týmů a další nemají absolutně žádnou šanci!

Zdroj: Ik ben groot, CC BY-SA 4.0

Být mistrem je samozřejmě snem každého fotbalisty, ale také klubových šéfů a vlastníků. Když se to jednou podaří, tak to začne být dost návykové a tým sní o zisku dalšího titulu.

Proč? Samozřejmě mistři mají otevřenou cestu do prestižních evropských soutěží, kde na ně mohou čekat lukrativní finanční odměny. V domácí lize by na takové peníze kluby nikdy nedosáhly.

Druhým faktorem je samozřejmě spalující touha po vítězství a v podstatě zapsání se do historie, jak samotného klubu, tak dané země.

V Evropě jsou ligy, kde se na ligovém trůnu v posledních 20 letech točily v podstatě pořád a dokola ty samé týmy (dva – čtyři).

Ale pak jsou i ligy, kde se na trůnu objevilo pět a více týmů, a to je právě i naše tuzemská soutěž (5)! Lépe je na tom prestižní anglická Premier League (6), francouzská Ligue 1 (7).

Nejvíce se mistři točí ve Švédsku, kde se během 20 let vystřídalo na ligovém trůnu hned 8 odlišných klubů. Na přehledný seznam se podívejte sami.


Zdroj: Bielsista

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dramatický závěr druhého zápasu skupiny C ovládlo Nizozemsko a vstoupilo tak do turnaje vítězně

Druhý zápas skupiny C se odehrálo na půdě Nizozemců, kteří hostili hráče Ukrajiny. V prozatím nejhezčím zápase turnaje si Oranjes poradili s Ukrajinou těsně 3:2.

Francie vs. Německo: Preview a tipy na sázení

Souboj Francie s Německem nepochybně patří mezi nejočekávanější zápasy úvodních dní evropského šampionátu. Kdo vkročí do velmi zajímavé skupiny F lépe a bude se radovat z vítězství?

Úvodní zápas skupiny D poodkryl mnohé. Na Chorvaty s přehledem máme, jak ubráníme Fodena zůstává záhadou

V neděli se odehrálo úvodní utkání pro mnohé nejsledovanější skupiny D mezi Anglií a Chorvatskem. Oba budoucí soupeři českého výběru tak poodkryly své zbraně ale i slabiny, se kterými na Euro přijely a právě ty si rozebereme.
Reklama