Spojte se s námi


EURO 2020

Jak si vedli čeští fotbalisté na Euru?

Ve čtvrtfinále skončila pouť českého národního týmu letošním mistrovstvím Evropy. Reprezentace v něm ztroskotala na Dánsku. Jak si vedli jednotliví hráči v pěti odehraných zápasech?

Publikováno

dne

Patrik Schick tvář by u21poland.com
Zdroj: Poland Championship U21

Ve čtvrtfinále skončila pouť českého národního týmu letošním mistrovstvím Evropy. Reprezentace v něm ztroskotala na Dánsku. Jak si vedli jednotliví hráči v pěti odehraných zápasech?

Tomáš Vaclík – 1-

Podceňovaný brankář předvedl několik skvělých zákroků proti Skotsku, Nizozemsku i Dánsku. Žádný ze čtyř inkasovaných gólů nejde vyloženě na jeho vrub. Drobné nejistoty zastínil vynikajícími výkony.

Pavel Kadeřábek – 2

Zahrál si jen v jednom zápase a asi sám čekal více. Ale v tom zápase obstál, uhlídal nebezpečnou nizozemskou zbraň Dumfriese. Dokonce mohl i skórovat, ale ve velké šanci gól nedal.

Ondřej Čelůstka – 2-

Zatracovaný stoper odehrál solidní šampionát. I když ho jeho parťák Kalas předčil, Čelůstka rozhodně nezaostával. Proti Dánsku mohl před prvním gólem možná situaci řešit jinak.

Jakub Brabec – 3

Zahrál si jen chvíli a nic velkého nevymyslel ani nepokazil. Asi oprávněně nepatřil do základní sestavy. Čelůstka a hlavně Kalas byli na pozici stopera lepší.

Vladimír Coufal – 1-

Snad nejběhavější český hráč v turnaji. Připsal si dvě asistence, neúnavně piloval lajnu, spoustu toho odbránil. Škoda prohraného souboje s Perišičem před gólem Chorvatska.

Tomáš Kalas – 1-

Další z kritizovaných mužů zvládl EURO na výbornou. Hlavně proti Nizozemsku byl perfektní a svůj výkon korunoval přihrávkou na Holešův gól. Stal se expertem na blokování střel.

Jan Bořil – 3-

Jedno z českých zklamání turnaje a v jeho průběhu houfně kritizovaný hráč. Po dlouhé sezóně byl evidentně unavený, nepodporoval útok tak jako v Slavii. Navíc se namotal ke dvěma inkasovaným gólům.

Antonín Barák – 2

Nastoupil v základu v obou zápasech vyřazovací fáze. Ukázal klid na míči, přehled, dobrou techniku. Jeho standardní situace přinášely šance proti Nizozemsku i Dánsku.

Vladimír Darida – 2-

Od kapitána týmu se čekalo více než jen neustálý pohyb, vykrývání prostorů a bojovnost. Především v předfinální a finální fázi měl být výraznější. Oznámil konec reprezentační kariéry, přičemž za mě by měl ještě týmu co dát.

Tomáš Holeš – 1-

Objev letošní sezóny se ukázal ve skvělém světle i na Euru. Znovu potvrdil, že umí střílet důležité góly. Proti Nizozemsku zahrál nejlépe, vymazal Wijnalduma i De Jonga.

Lukáš Masopust – 2

Pro mnohé překvapení, že nastupoval v základu. Ale podal dobré výkony, vyhověl si si Coufalem, presoval soupeřovu rozehrávku, nabízel se, udělal spoustu náběhů.

Petr Ševčík – 2

Nastupoval překvapivě poměrně často a to i na postech, kde v klubu úplně nehraje. Umí podržet míč, vyslat překvapivou přihrávku, pro soupeře byl nepříjemný svou dotěrností.

Jakub Jankto – 2-

V prvních zápasech nastupoval v základní sestavě a nebyl úplně moc vidět. Na levé straně nepomáhal Bořilovi tolik v bránění jako na druhé straně Masopust Coufalovi. Proti Dánsku jako žolík ukázal rychlé úniky po křídle a dobré centry.

Tomáš Souček – 1-

Od hráče jeho kalibru čekáte góly. I tak byl ale Souček velmi platným členem českého týmu, v podstatě jeho pilířem. Naběhal toho znovu spoustu, proti Dánsku dohrával s turbanem na zkrvavené hlavě.

Alex Král – 3-

Od Krále se určitě čekalo více, ale už před mistrovstvím nebyl úplně ve formě. Reprezentaci chyběl jeho pohyb, schopnost vyvézt míč, pokrýt prostory v defenzivě. Proto od druhého zápasu seděl na úkor Holeše na lavičce.

Patrik Schick – 1

Asi nejlepší český hráč na turnaji. Má čich na góly, umí je dávat ve vápně, z penalt i z veliké dálky. Ale reprezentace je na jeho výkonech až příliš závislá.

Michael Krmenčík – 3-

Měl dobré záblesky, ale to bylo tak všechno. Fyzicky se soupeřům vyrovnal, horší už to bylo s rychlostí a prací s míčem. Pozici druhého útočníka za Schickem nepotvrdil.

Adam Hložek – 2-

V zápasech, kde střídal ukázal dobré věci jako třeba proti Skotsku. Samozřejmě pořád sbírá zkušenosti. V příštím kvalifikačním cyklu už zase může hrát významnější roli.

Matěj Vydra – 3

Ani Vydra neukázal na turnaji všechno ze svého repertoáru. Nutno říci, že ho trenér Šilhavý příliš nenasazoval. Když už ale Vydra na hřišti byl, moc toho neukázal.

Nehodnoceni: Aleš Mandous, Tomáš Koubek, David Zima, Aleš Matějů, Michal Sadílek, Tomáš Pekhart, Jakub Pešek

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

EURO 2020

Kolik vydělal český fotbal na povedeném Euru? A kam zamíří vydělané peníze?

Rok 2021 se v reprezentačním prostředí nese v duchu začátku kvaifikace na MS 2022 v Kataru, ale stěžejní událostí roku bylo fotbalové Euro. Česká fotbalová reprezentace se představila ve skvělém světle.

Publikováno

dne

Od

Rok 2021 se v reprezentačním prostředí nese v duchu začátku kvaifikace na MS 2022 v Kataru, ale stěžejní událostí roku bylo fotbalové Euro. Česká fotbalová reprezentace se představila ve skvělém světle. Postoupila ze skupiny a nebyla daleko od semifinále! Jak se tahle senzační cesta vyplatila ekonomicky?

Těžká skupina s Anglií, Chorvatskem a Skotskem nebyla pro Česko neschůdná, jak mnozí předpokládali. Do osmifinále jsme proklouzli ze třetího místa a proti Nizozemsku jsme byli v roli outsidera.

Přes Oranjes se českému týmu však podařilo postoupit do čtrfinále, kde naši reprezentanti nestačili na silné Dány. Po sportovní stránce český fotbal překvapil a byl konkurenceschopný.

UEFA odměnila FAČR částkou 441 milionů korun. Pro běžného smrtelníka astronomická částka, že? Jenže postavte ji do kontrastu příjmu světových hvězd, ty si během jediné sezóny vydělají stejně a někteří dokonce ještě větší balík.

Ještě je nutné podotknout, že FAČR měla na celý turnaj vysoké náklady. Což znamená, že konečný zisk z celé akce je daleko nižší.

Vzpomeňte na náročné cestování a přelety po celé Evropě. Celkové výdaje na EURO včetně odměn pro celý tým jsou 381 milionů Kč.

Takže z celkové relativně vysoké odměny zbylo „pouze“ 60 milionů. Oněch šest desítek milionů by mělo mířit na dofinancování mládežnických reprezentací.

Zdroj: fotbal.cz, Luděk Mádl

Pokračovat ve čtení

EURO 2020

Hraný sestřih nejlepších momentů EURA 2020 baví internet! Nechybí ani gól Patrika Schicka

Neuvěřitelně povedenou věc vytvořili internetoví baviči z Tedeku Hub. V necelých 3 minutách precizně zahráli a připomněli ty nejlepší momenty z letošního evropského šampionátu a k tomu přidali značnou dávku vtipu! Tahle vzpomínka na EURO 2020 vás zatraceně pobaví.

Publikováno

dne

Od

Neuvěřitelně povedenou věc vytvořili internetoví baviči z Tedeku Hub. V necelých 3 minutách precizně zahráli a připomněli ty nejlepší momenty z letošního evropského šampionátu a k tomu přidali značnou dávku vtipu! Tahle vzpomínka na EURO 2020 vás zatraceně pobaví.

První scénka nepatří nikomu jinému než Patriku Schickovi, který vsítil nejhezčí gól turnaje hned v úvodním zápase České republiky proti Skotsku. Vzpomínka na zamotaného gólmana Skotů v podaní Tedeku Hub hodně baví.

Následuje zbytek sestřihu, ve kterém nechybí připomínka skvělých výkonů Paula Pogby nebo selhání mladičkých exekutorů penalt Mbappého a Saky. V závěru pochopitelně musí být italská radost s pokřikem „It is coming to Rome“.

Takhle hrané scénky fotbalu přidávají velký kredit i mezi (ne)fotbalovou veřejností. Video s internetovými baviči zaznamenalo během dvou dnů téměř milion zobrazení. Podívejte se sami.

Podělte se s námi do komentářů o vaše dojmy a o to, co vás nejvíce pobavilo.

Zdroj: Tedeku Hub

Pokračovat ve čtení

EURO 2020

Anglie vítězem MS 2022? Podle Southgatea naprostá nutnost, důvod je prostý

Kdo podle vás vyhraje mistrovství světa v roce 2022? Gareth Southgate má v tomhle jasno! Existuje jeden hlavní důvod, proč Anglie na příštím MS zkrátka „musí“.

Publikováno

dne

Kdo podle vás vyhraje mistrovství světa v roce 2022? Gareth Southgate má v tomhle jasno! Existuje jeden hlavní důvod, proč Anglie na příštím MS zkrátka „musí“.

Potřebujeme zapomenout. Asi takto by se dal přeložit výrok Garetha Southgate, který v předešlých hodinách zveřejnil fotbalový web Goal. Nutno podotknout, že anglická reprezentace byla úspěchu vskutku blízko.

Jenže přišel penaltový rozstřel, který tým Anglie nezvládl. A Southgate vzal po evropském šampionátu vše na sebe.

Anglie byla dalšímu historickému úspěchu nejblíž od roku 1996. Tehdy nestačila v semifinále Německu, kterému podlehla rovněž po penaltách – 5:6. A hádejte, kdo v rozhodující chvíli zklamal. Ano, Southgate…

Na domácí půdě byla porážka o to zdrcující. Ovšem zpátky k letošnímu mistrovství Evropy. „Nejlepší pro nás bude toto zklamání hodit za hlavu a plně se soustředit na kvalifikaci pro mistrovství světa 2022,“ řekl v rozhovoru Southgate.

Dále také dodal, že na nadcházejícím šampionátu neberou nic jiného, než celkové prvenství. „Potřebujeme vyhrát finále mistrovství světa 2022. Neexistuje nic, co by se dalo srovnat s finálovou účastí na tak velkém turnaji. Potřebujeme to konečně prolomit.

Cokoliv v následujících osmnácti měsících podnikneme musí vést k tomu, že budeme schopni čelit této výzvě na mistrovství světa. A být v ní úspěšní.“ Southgate tak poslal fanouškům Albionu jednoznačný vzkaz. A má pravdu, Anglie konečně potřebuje prolomit ono prokletí a vyhrát velký turnaj.

Na tato slova koneckonců zareagoval i Harry Maguire, kapitán letošního reprezentačního výběru Anglie. „Bolí to, vždycky bude. Dá se vůbec překonat prohra v penaltovém rozstřelu, když máte šanci stát se evropskými šampiony?

Možná pouze, když nějaký velký turnaj vyhrajete. A samozřejmě to nebolí jen nás, hráče nebo realizační tým. Zasáhlo to každého.“

Anglie momentálně vede kvalifikační skupinu I s devíti body, když rozstříleli San Marino 5:0 a zdolali Albánii (2:0) a Polsko (2:1).

Pokud v dalším zápase, který čeká výběr Southgatea druhého září, porazí na venkovní půdě Maďarsko a Poláci doma zvítězí nad Albánií, jejich náskok na čele skupiny by se díky této skutečnosti navýšil na pět bodů.

Zdroj: Goal, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené