Jak se k údajnému rasismu po zápase Rangers vs. Slavia staví skotský tisk?

Slavia podala ve čtvrtek večer v Glasgow skvělý výkon, který je ovšem zastíněný řadou okolností. Konkrétně mám samozřejmě na mysli přes čáru hrající hráče Rangers, jejichž frustrace z vlastní neschopnosti eskalovala po zápase incidentem Kamara vs. Kúdela. Jak na situaci reagují britské servery?

Zdroj: SK Slavia Praha

Ve Velké Británii se samozřejmě bere rasismus velmi vážně. Tak k tomu přistoupila i britská média, jenomže kde je pravda?

Kúdela údajně svému soupeři řekl následovné: „Řekl jsem mu „You’re fu*king guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus.“

Ostudný výkon Rangers a možný rasismus následně neunesl Glen Kamara, mimochodem podle serveru Glasgow Live nejlepší hráč skotského týmu v zápase (známka 7), který v útrobách stadionu napadl Kúdelu.

„Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni,“ oznámil klub.

Svých hráčů se logicky zastal i Steven Gerrard: “Já doufám, že se to neututlá a nezahrabe pod koberec. Cítím se naštvaný. Znám Glena, věřím mu a jsem na 100 % na jeho straně. Je to extrémně znepokojující, že se to ve fotbale pořád děje. Něco se s tím musí dělat, ale to musí ti nade mnou.”

Bývalý vynikající záložník Liverpoolu a anglické reprezentace se stejně jako ostatní členové klubu Rangers FC Kamary zastávají. Podle nich je to skvělý a férový chlapík, který má velký smysl pro spravedlnost.

Aktuálně pětadvacetiletý Kamara se narodil ve finském Tampere a roky strávil v akademii Arsenalu. Do Skotska zamířil v roce 2017, kdy ho přivedl celek Dundee FC a v lednu 2019 ho prodal za 55 tisíc euro do Rangers.

Pro server Glasgow Times Evening komentoval zápas i David Weir, který uznal, že Rangers zkrátka nebyli dost dobří a Slavia postoupila zcela právem.

Všeobecně se však místo špatného výkonu Rangers řeší pouze tato situace a jen dva lidé vědí, kde je pravda. Faktem však zůstává to, že Skotové emočně utkání vůbec nezvládli a jejich chování musí být potrestáno, ať už Kúdela řekl Kamarovi cokoliv.

Zdroj: Glasgow Times Evening, Glasgow Live

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nebudete se mnou souhlasit,ale zakrýváním úst při slovech ke Kamarovi svědčí spíše ve prospěch tvrzení,že mu řekl něco rasisitického.Šlo mu o to,aby nemohl být po mluvě prozrazen případným odeziratelem rtů.Jinak by si ústa nezakrýval.Jinak rasisimus udržují při životě právě černoši,kteří všechno,co se jim nelíbí,převrátili v rasismus.Právě z tohoto důvodu nemám černochy a hnědočechy příliš v lásce,že pokaždé,když se jim něco nelíbí,tak začnou o rasismu a diskriminaci.Kúdela tvrdí,že mu nic rasistického neřekl.Jenže jsem ještě neslyšel o člověku,který by právě v této třaskavé době v klidu přiznal rasistický výrok.Slavia do řečí mezi hráči vůbec neměla vstupovat.Něco jiného byl zákrok na brankáře a fyzické napadení.

  • To, že si zakrýval ústa svědčí o tom, že k němu šel s rozmyslem co mu řekne. Ať se tedy nediví, nepláče a následně nežaluje, že Kamara dal nějakou výchovnou.
   V tomto případě věřím Kamarovi a Kúdela lže.
   Rangers zřejmě chtěli Slávii rozhodit svou daleko za hranou tvrdou hrou. Ke cti Slávie, že se nezalekli.
   Bohužel díky hloupému Kúdelovi se píše o Slávii jako o rasistech a ne jako o týmu jenž hraje progresivní fotbal.😒

   • Spíš to není kvůli Kůdelovi, jemuž se nemůže po osmém neodpískaném faulu na jeho osobu nikdo divit, ale je to především díky rozhodčímu, který absolutně zápas nezvládl a kvůli zákeřné, prasecky hrající a histericky reagující svini z Finska !!

  • K tomu se může vyjadřovat jen ten kdo byl přímo u toho, jinak to jsou jen hloupé BLM spekulace.

  • Tvl a nad jakým hrobem brečíš? Viděl jsi ten zápas? Neměl být dohrán. Měli padnout minimálně další 3 červené karty. Fotbal jsem hrál 25 let a v návalu emocí bych mu řekl asi klidně i rasistickou urážku. Ty necháš kopat do svého kamaráda a budeš stát opodál a budeš si říkat, vždyť to je v poho. Když nefaulovali, tak provokovali. S tím jsi v poho? Veškerý sport je o emocích. A když ti někdo řekne “You are fucking white guy”, tak ho zažaluješ? Asi ne.

   • Asi jak píšeš. Pokud si někdo myslí, že by měl jít za ním a říct mu: “ty zlobivý chlapče, nemám tě rád za to, že kopeš do mého spoluhráče”, je na omylu, že by se ho nějak nedotkl. Nadávka byla na místě, jen si za ní měl stát. klub by ho potrestal a nerozviřovalo by se tak hloupě, že slavisti lžou. Klidně mohl přiznat, že těch faulů už bylo moc a že to psychicky nezvládl. Nakonec potrestal ho sám čerňoch, když mu dal do drně. Fifty fifty by měla říc UEFA a potrestat sudího, že to nechal dojít tak daleko.

 2. Kudela mu prý řekl: “I Příbram nám dala 3 banány.” Ale jeho angličtina není moc dobrá a ten finskej černoch z toho rozuměl jen ty banány a průser je na světě.

 3. Ono je obtížné si přiznat, že ve Skotsku není vše nablýskané jak si mysleli. Po zblbnutí BLM Skotům věřit těžko. Takové voodo postiženi, což může být i špatný pohled

 4. Gratulace Slavii. Skotové hráli jak prasata a vina je i na rozhodčím, protože k vyloučení mělo dojít mnohem dřív. Kúdela si to mohl odpustit, i když ho plně chápu, protože Skotové (teda spíš černoši ve skotském týmu provokovali a na něco takového čekali). Ještě doporučuji, aby Kúdela řekl, že pusu si zakryl proto, aby toho chudáčka nenakazil – to je v této době neprůstřelné. K rasismu se nevyjadřuji, protože zejména černoši to celé obrátili na ruby-i u nás více opálená část obyvatel, a to za naprostého souhlasu vládnoucích elit. V podstatě říct – pokopal ho ten černoch nebo pokopal ho ten běloch je v jednom případě rasistické vyjádření. V kterém vyjádření je ten rasismus?

 5. Jednou mě v Praze zastavil černoch. Mladý kluk, max pětadvacet. A jestli jako neznám, jak se dostane do jakéhosi hostelu. To bylo v době, kdy byl svět ještě normální, asi před dvěma lety. Slušně jsem mu odpověděl, anglicky vládnu docela slušně, že je mi líto, ale že mi název toho podniku bohužel vůbec nic neříká. Čímž jsem se toho dle přízvuku britského chlapce evidentně zle dotkl. Nato vyslovil památnou větu, kterou mi tahle včerejší groteskní událost připomněla: “ty to moc dobře víš, ty jedna bílá rasistická svině, ty mi to jen nechceš povědět.” A bylo vymalováno, moje vina byla jednoznačně prokázána.

 6. Skotové hráli jako prasata, o tom nemá cenu se bavit. Kudela se zakrytými ústy choval jako největší hrdina, a když si to s ním chtěl Kamarád vyřídit tak utek za Tvrdíkem aby ho ochránil…

 7. Tak teď jsem z toho úplný kok*t.Nebo pi*a? Nebo nejsem vlastně rasista vůči sám sobě??????Nemám podat trestní oznámení sám na sebe???? Jak se to vlastně dozvím????
  Když mi někdo ublížuje a nemám možnost se nějak bránit!!!! Vynadám mu do zk*rvených pi*usů, nebo ko*otů, nebo vyje*aných z*rdů, nebo bílejch opičáků, starejch kozlů!!!!. Je to jenom urážka?????Nebo rasismus???? Které slovo je vlastně to rasismus???? Želva, koza, slon tygr, opice, had, komár nebo zmije jedovatá????? Nebo že by barva, bílá, ,fialová ,rudá, oranžová, šedá, černá, modrá????? Jak je vlastně definován rasismus?????? Ví to vlastně vůbec někdo ,když se tak tím pořád někdo ohání???? A proč je slovo konkrétně opice horší než kterékoli sprosté slovo?????Proč je to horší než ublížení na zdraví???? Přečtěte si prosím co je rasismus a jak je definováno!!!!
  Zdá se mi to, nebo se tady praktikuje rasismus naruby!!???

  • Přesně tohle mě taky napadlo, že pokud by mu řekl ty čůr.ku tak je to v pořádku, ale pokud mu řekne ty opičáku, tak je to problém… Hodně zvláštní a navíc, jak správně poukazujete, jak je definován rasismus? Např. slovo negr není také rasistické, ale pouze zkrácenina pro negroidní rasa.

 8. Co je to za trenéra,který 90minut kouká,jak jeho miláčkové,místo aby hráli fotbal ,kopou a rozdávají údery soupeřovým hráčům.Ubohý alibista.Přestávám si ho vážit!!

 9. Většina špičkových fotbalistů má hluboký rozdíl mezi rozumem a fotbalovým uměním,jak jinak pochopit jednání Kůdely když krátce před koncem, při přečíslení a vedení provokuje soupeře který na něco takového čeká.

  • Plně souhlasím. Kúdela je blb a primitiv. Doufám, že ne, ale kdyby Slavii vyloučili, jak by jí nahradil 40 milionů Chlan

 10. Kúdela je lhář myslím si, že to že mu řekl opice je jasný, spíš co mě zaráží že slavie dostane brutállně nakopáno a řeší se to že někdo někomu řekl opice. Rasismus je špatnej ale horší je když někdo úmyslně likviduje hráče na hřišti a hrozí velké zranění a banda blbečků z ostrova řeší slovo opice ať jde gerrard do prdele jestli se zastává tohohle humusu co se dělo na hřišti je to zbabělej hajzl co se schovává za rasismus !!!!

 11. kromě rodičů nikdo nikdy nikde nenutil ZPĚVÁKY SPORTOVCE a HERCE aby sportovali zpívali hráli-jako daňový poplatník živnostník a minoritní občan protestuji proti tomu aby z peněz daňových poplatníků byli dotováni sportovci herci zpěváci provoz jejich divadel koncertů a stadionů-jenom neschopné politické loutky zejména fašisti v roce 1936 si přivlastnili sport a VIP herečky a stejně režim bolševický jako svoji osobní reklamu ale mně daňového poplatníka živnostníka nereprezentují jejich reklamu jsem si svobodně nevybral nepřál a nechci..SPORT ZPĚV HERECTVÍ je jenom jejich čistě soukromá osobní aktivita profese od které očekávají lukrativní výdělky a příjmy…jedná se o soukromníky nikoliv státní zaměstnance a je zrůdnost jakéhokoliv státu dotovat aktivity z peněz daňových poplatníků současných pěveckých hereckých VIP promiskuit a sportovců jako to dělali komunisti a fašisti
  Dnešní sport anaboliky úplatky a ovlivňování výsledků kolektivních sportů a touto špínou prolezlý SPORT je ještě větší špína než politika a dnešní pokleslý zábavný seriálový dekadentní průmysl podporovaný politickými loutkami a zavoranými vyvorálky z našich daní je protispolečenská činnost a rasistická selekce soukromého podnikání jedněm dotace ano druhým dotace žádné ….a dotacemi si stát z těchto lidí dělá státní zaměstnance…když dotovat sport herce zpěváky, tak proč né instalatéry, pokrývače, pekaře prodejce zboží a další soukromníky !!!
  …prohlédněte si perfektní divadla špičkové sportovní stadiony fotbalové hokejové tenis cirkusy-spousta reklam světel spousta sponzorů..Vodafon, 02, Skanska, Metrostav, Škoda, Coca cola a další vč státních DOTACÍ co sypou peníze do tohoto pomíjivého zábavného chvilkového opojení malé části agresivitou zlobou a netolerancí nabitých fanoušků čítajících mizivé promile obyvatel ČR
  …a pak zavítáte v Praze 4 Krči do Thomayerovi nemocnice nebo na Vinohradech či Na Bulovce a prakticky v každé nemocnici s hrůzou vidíte jak se budovy nemocnice rozpadají před vašima očima po 32letém kapitalistickém sametovém hospodaření
  …a nikde na budovách nemocnice není reklama sponzorů Vodafon,O2, Skanska, Metrostav, Škoda, Coca cola, Škoda, ČEZ Kaufland a další a další co sypou peníze do zábavy
  a pak zjistíte že špičkový vědec či lékař a nejen na evropské ale i světové úrovni co operuje v ČR lidem srdce mozek ledviny zachraňuje nemocné a pomáhá rodit děti má měsíční příjem proti zábavném fotbalistovi tenistovi hokejistovi golfistovi cyklistovi tenistovi…má příjem o 100 000% nížší než tito sportovní nevýrobní šašci produkující pouze zábavu a předvádějící se pro mizivý počet fandících násilím nabitých pomatených fanoušků a české blbé ovce jim fandí fandí a fandí
  ….a zemře li vědecký pracovník Akademie věd ČR nebo špičkový lékař chirurg…tak po něm neštěkne žádný mediální šašek….ale když zemře herec zpěvák sportovec….tak o tom média píší a natáčejí spoty celé týdny…a to se nestydí dávat v TV reklamu s hereckými loutkami jak fandí hokeji z přepychového VIP salonku plného jídel a alkoholického pití…a lékař po 8 hodinové operaci si tak akorát zaleze do lékařského pokoje 4x3m2 a uvaří si kafe
  jakékoliv zprávy a informace o existenci zejména soudružského kolektivního agresivního sportu ve mě budí stejnou agresivitu jako mají ti jejich fanoušci co ničí na veřejnosti majetek druhých a které za peníze daňových poplatníků musí umravňovat policie ČR
  ….nesouhlasím se selektivními státními dotacemi jenom některým vyvoleným nic hmotného (pouhou chvilkovou zábavu) nevytvářejícím soukromníkům nesouhlasím s dotacemi z mých státu odevzdaných daní a 21%DPH….nesouhlasím s dotacemi sportovcům hercům zpěvákům neziskovým neprůhledným organizacím a církvím

  • Mirku, napsal jsi to skvěle. Souhlasím s Tebou do posledního písmene. Jen je škoda, že lidé, kteří by to mohli změnit na to kašlou, protože by jim to nepřineslo žádné zisky.
   Jiří

 12. Jak už jsme se mohli podruhé přesvědčit, tak “ostrovní” fotbal v podání dvou soupeřů Slávie byl slabý a výkony těchto mužstev a hráčů před zápasy vychvalovány i se slavným Gerrardem. Události na hřišti a po něm ve Skotsku musel každý soudný člověk vyhodnotit jako ostudu Rangres bez ohledu jestli je Čech, Skot nebo Japonec a není to o tom, co řekl nebo neřekl Kúdela (mohl si to odpustit nebo mu to říct jinde). Bohužel stížnosti Slávie UEFA ani fotbalový svět nevyslyší a proč? Tak, to víme, co nebo kdo hýbe světem a my v ČR to nejsme.
  Lidi nehodnotím podle pleti, ale na tohle jednostranné protěžování proti rasismu dojede brzy celá Západní Evropa a to samé se děje i v ideologii náboženství.

 13. je třeba pana Kamaru posuzovat shovívavě, neboť Sierra Leone odkud pochází je objektivně hodnocena jako třetí země na světě s nejnižším IQ, číselně 64, tedy dle starší psychiatrické kategorizace je to úroveň následující /zdroj WIKI/:Mentální retardace označuje výrazně sníženou inteligenci oproti průměru populace daného věku, která má většinou vliv na schopnost vést běžný život. Původní rozdělení mentální retardace v termínech debiil (50–69), imbeciil (IQ 35–49) a idiiot (IQ pod 35) se dnes z důvodu velmi pejorativního významu nepoužívá. Mentální retardace se proto rozlišuje na lehkou (IQ 50–69) atd.

 14. Včera jsem se dočetl, že ani Milan Baroš to neměl lehké ve Francii, když si jako rasista zakrýval nos na znamení, že černošský hráč na hřišti smrdí. Nevím co je na tom rasistického, pokud je to pravda?
  Můj děd byl v roce 1959 budovat socializmus na Kubě a vyprávěl jak v obchodě stál ve frontě a po chvíli ucítil smrad. To přišel černoch do obchodu a stoupl si na konec řady. Smrad, že slabší povahy odcházely. Tímto se zastávám Milana baroše a jsem zřejmě i já za rasistu. Vždyť i ten Kamara se včera nakonec jako ten opičák zachoval, když Kúdelovi dal přesdžku. Jako by mu řekl: měl jsi pravdu, já to vím…

 15. Byla tady doba, kdy rodič, který dal dítě na fotbal, viděl a musel počítat s tím, že s vysokou pravděpodobností se jeho mládě ve zdraví nedožije fotbalově ani juniorky. Zákroky bez skrupulí přímo likvidační a navíc, byla to standardní “taktická” věc. O rozhodčích a vztazích funkcionářů nemluvě. To je asi tak 30 let dozadu.
  Pak přišla doba, kdy to samé dítě se sportovně nedožilo spěchu ne kvůli své kvalitě, ale svým nedostatečným “tlačenkám” a “mázám”, těm samým funkcionářům.
  Pak přišlo silné vedení přímo svazové – rozhodčí a majitelé klubů mají stálý vedlejší příjem – a vlastně se ví jak ta liga dopadne, jen divák byl za šaška a plátce šaškárny.
  Během celého toho období rodiče standardně vidí, jak pár desítek ožralých a vztek si vybíjejících magorů si říkají FANS, ULTRA FANS a kdoví jak, jezdí i s podporou klubů na zápasy a samotní fotbalisté jim za to divadlo na konci zápasu tleskají. Rasismus? Jakmile nastoupil někdo “barevný”, bylo to hned slyšet….opakovat se mi ty výrazy nechce. Řešení? Dlouho nebyla, ani se nechtělo, ale ke cti práce druhým musím říct, že se podařilo jaksi tyto NADFANOUŠKY vykopat kam patří.
  Kúdela je opravdu hlupák, to ať se neuráží, emoce dělají asi dost, sport je o emocích, ale jako všude jinde jste za ně zodpovědný.
  Rangers? Z údajně vyspělé země? Přijde mi to jako součet všech těch popsaných období, vše v jednom. Fotbalisté už ale nejsou jen sportovci, jsou to jen a jen zaměstnanci. Každá výhoda má své nevýhody. Surovost byla pro mě když jsem viděl tolerována (mě v práci nikdo nemůže likvidovat beztrestně) a i když se dá polemizovat co je součást hry a co je taktický plán, přesto, samotný fotbal skrze rozhodčího na místě toto toleroval.
  Všechno se nějak vyvíjí, ale tady se nám vývoj nějak sečetl. Odporně sečetl.
  Můj názor nakonec?
  Kúdela a Gerard na křeslo a test pravdomluvnosti, jasné hned.
  Rangers? Dodatečné potrestání toho co rozhodčí nechce vidět.
  Rasismus? Jakou podobu si chceme vybrat? Černou, bílou, žlutou? K tomu jediné. Silně rasistické země nám dnes dávají předlohu jak se máme chovat, protože svatý je jen ten kdo tak žije, ne ten kdo se tak pojmenuje a dělá z fotbalu šaškárnu.
  Opravdu se těší rodiče, až jejich dítě půjde dělat fotbal?

 16. Tady za chvíli bude rasizmus i bílej na bílýho, navíc, znám cigána, co se jmenuje Bílý, a čecha, co se jmenuje Černý, ale tady , bílej řekne bílýmu, “ty vole, ten černoch vod nich, to je kurva, hraje zákeřně, a ten druhej bílej na to ” si rasista, to se řekne, a ten první mu na to “ty si debil, co to meleš”, a ten druhej se urazí, podá trestní oznámení, protože už toho teda bylo dost v tom hovoru, a bude se to dlouze vyšetřovat,a cigán Bílý si bude klepat na čelo a říkat “ty vole ty gádža sou debily” a ti na to “to je rasizmus”, a řeknem to, jsme na to citlivý, a do toho Černý přijde a řekne “jsem nejlepší”, a ti černí na to, že to je povyšování a to je taky rasizmus, a ty vole za chvíli nikdo nebude vědět, co v tý spleti vůbec je, natož, co je pravda a co rasizmus a co blbost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manchester City a Atlético Madrid opouštějí Superligu! Stejný krok chystá i Chelsea

Fotbal zažívá v posledních dnech a hodinách revoluci. Největší světové týmy, v čele s prezidentem Realu Madrid, se rozhodly vytvořit vlastní ligu za účelem finančního zisku. Po extrémně negativní reakci od světa se však začíná projekt rozpadat.

Velký problém pro Spartu! Krejčí ml. se zranil, chybět může po zbytek sezóny

Tuto zprávu nechtěl slyšet žádný fanoušek celku z Letné. Trenér Pavel Vrba se nejspíš bude muset do konce sezóny obejít bez Ladislava Krejčího ml., který je v této sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů Sparty.

Bayern Mnichov vs. Leverkusen: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov se po vypadnutí z Ligy mistrů může opět plně soustředit na obhajobu titulu. Vzhledem k tomu, že se těší z náskoku 7 bodů na druhé RB Lipsko, čeká ho zřejmě poklidný konec. To Leverkusen ještě musí svést tuhý boj o pohárové příčky.