Spojte se s námi

Fortuna liga

Jak se Jindřich Trpišovský vypořádá se ztrátou Stanislava Tecla? Nabízí se hned několik řešení

Zveřejněno

dne

Zřejmě po zbytek sezóny bude Slavia postrádat Stanislava Tecla. Jindřichovi Trpišovskému, trenérovi “sešívaných”, se zranil důležitý hrotový útočník. Osmadvacetiletý fotbalista však není jediným zraněným ofenzivním hráčem v kádru aktuálního lídra tabulky. Jak se tým z Edenu se ztrátou Tecla vypořádá?

Zdroj: slavia.cz

Pokračování v “říjnovém trendu”

Celý říjen se kvůli zranění kolene nedostal Stanislav Tecl do hry, nastoupil až do utkání v Kodani, kde však jeho “vyléčené” koleno nevydrželo, a hráč s číslem 11 na zádech zmešká zbytek sezóny. Minulý měsíc tak Jindřich Trpišovský vyzkoušel hned několik hráčů na hrotu slávistického útoku. Nejvíce prostoru dostal Jan Matoušek, který například odehrál dvě říjnová utkání v Evropské lize. Ve dvou zápasech na hrot naskočil Alexandru Baluta, v derby se Spartou se na špici ofenzívy dostal Peter Olayinka.

Střelecky je sice trio výše zmíněných hráčů impotentní. Gól, i když velice důležitý, zaznamenal pouze dvacetiletý Matoušek v duelu s Kodaní. Musíme ale poznamenat, že ani jeden z nich není hráčem do šestnáctky typu Krmenčík či Škoda. Proto Jindřich Trpišovský přizpůsobil hru v poslední třetině hřiště rychlostně a technicky vybaveným typům hráčů. Na bourání obran soupeřů fyzicky náročným stylem nemá kouč Slavie silné hráče. Tedy pokud se nerozhodne “říjnový trend” pozměnit.

Zdroj: Slavia.cz

Návrat útočníků po zranění

Další variantou pro Jindřicha Trpišovského je znovuzařazení útočníků vracejících se po zranění, konkrétně Milana Škody a Murise Mešanoviče. U obou ale vyvstává otázka, zda se dokáží po návratu na hřiště dostat do formy. U Milana Škody bude také důležité, jestli ve svým dvaatřiceti letech zvládne hrát tři soutěže najednou.

Góly ovšem kapitán Slavie střílet nezapomněl. V této sezóně Fortuna ligy odehrál prozatím osm zápasů a vstřelil tři branky, to vše při průměrné porci 43 minut za zápas. Po návratu po zranění odehrál Škoda 27 minut proti Dukle, do derby se Spartou nezasáhl. Statistiky Murise Mešanoviče už tak oslnivé nejsou, za tři odehraná utkání nezaznamenal ani jeden gól. Prozatím se Mešanovič po zranění rozstřílel v juniorce, kde si ve dvou zápasech připsal tři přesné zásahy.

Na plné nasazení obou fotbalistů do zápasů to zatím nevypadá. Ovšem využívání Škody či Mešanoviče jako žolíků, by mohlo soupeřům značně znepříjemnit přípravu na utkání. Navíc v kombinaci s rychlostně a technicky vybavenými hráči by Jindřich Trpišovský mohl kombinovat více stylů útočné hry.

Zdroj: slavia.cz

Příchod nového útočníka

Viktoria Plzeň se kvůli dlouhodobému zranění Michaela Krmenčíka rozhodla pro angažování Jeana-Davida Beauguela ze Zlína. Přestože má Pavel Vrba k dispozici další dva hrotové útočníky – Jakuba Řezníčka a Tomáše Chorého. Rozhodne se Slavia následovat Plzeň a namísto zraněného Tecla přivede nového forvarda?

Vzhledem k tomu, že Mešanovič a Škoda jsou náchylní na zranění, Matoušek nemá dostatek zkušeností táhnou útok Slavie a Mick van Buren je stále zraněn, bude muset duo Trpišovský a Nezmar řešit situaci v ofenzívě nákupem alespoň jednoho útočníka evropských kvalit. Přeci jen hrát o titul ve Fortuna lize, absolvovat těžké zápasy v Evropské lize a v neposlední řadě hrát i domácí pohár, nejde s omezenými variantami.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Hector

    7.11.2018 na 20:42

    Pro nezasvěcené, MvB už trénuje a přes zimní pauzu se jistě dostane do formy.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Displinární komise by měla rozhodnout v případě pražského derby tak, aby se na fotbalová utkání nechodilo jako do divadla

Zveřejněno

dne

Od

Komise zahájila řízení s oběma zúčastněnými kluby, protože se jí nezdála pyrotechnika a pokřiky fanoušků obou klubů. V hledišti však mělo toto derby výbornou atmosféru. Je proto nezbytné vůbec někoho trestat? Orgán FAČR by se měl přestat zviditelňovat a nedělat z fotbalových tribun divadelní hlediště.

Zdroj: sparta.cz

Když komise nenašla odvahu zavřít aspoň nějakou část tribuny Sever v pražském Edenu po pohárovém zápase Slavie s Karvinou, tak by už dále trestat neměla.

Tehdy měla k ráznému činu pádné důvody, a i když přišel Jaroslav Tvrdík osobně s omluvou na zasedání této komise, měl být trest mnohem přísnější.

Jistě, fanoušky všech klubů je potřeba nabádat, aby povzbuzovali slušně, ale není nutno, aby byli diváci uhlazení jako ti divadelní a v hledišti bylo ticho jako v kostele.

Přece kotle příznivců jednotlivých klubů jsou kořením sportu a bez nich by fotbal nebyl fotbalem. Chorály fanoušků dodávají každému utkání určitý zážitek jak pro diváky přítomné přímo na stadiónu, tak pro ty u televizní obrazovky.

To, že některé chorály a popěvky nejsou zrovna vhodné do knih o slušném společenském chování, je asi každému jasné. V klubech je potřeba na tyto věci upozorňovat – zkusit se s fanoušky domluvit, aby tento chorál raději nahradili nějakým novým.

Ke slušnějším hledištím vede dlouhá cesta, ale občas je ji potřeba absolvovat. Vlajkonoši by si měli uvědomit, že místo pokut, který klub platí za jejich nevhodné chování, by je mohl raději investovat do mládeže nebo do případných posil mužstva.

Kvůli takové atmosféře, jaká byla v nedělním pražském derby, se fotbal hraje, je však nutné na nedostatky v rozumné míře upozorňovat. Skandování nesmí překročit určitá pravidla slušného chování a vystupování, k čemuž určitě došlo při pohárovém utkání mezi Slavií a celkem Karviné.

Místo podmíněného trestu měl v tomto případě přijít asi nepodmíněný. Po posledním pražském derby by však tím pádem neměl přijít vůbec žádný, jinak fotbalová veřejnost přestane už úplně chápat, podle jakého klíče se disciplinární komise při svých rozhodnutích řídí.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Velké memento do budoucna: Slavia na prohraný první poločas odvetného zápasu s Chelsea nesmí zapomenout

Zveřejněno

dne

Od

Konec dobrý, všechno dobré, dalo by se říci po odvetném utkání Slavie v Londýně s Chelsea. Ale dobré všechno nebylo a je nutné na to nezapomenout, protože by se to Slavii mohlo v budoucnu velmi vymstít.

Embed from Getty Images

Konečný výsledek 4:3 je i přes prohru pro červenobílé povzbudivý. Kdyby navíc slávistický záložník Petr Ševčík proměnil svoji velkou šanci, tak by utkání skončilo remízou 4:4. Stejně, jako celému slávistickému týmu za výborný druhý poločas, kterým sešívaní ukázali svoji mentální a fyzickou sílu.

Byli hvězdnému londýnskému soupeři zcela vyrovnaným soupeřem a v některých momentech jej dokonce předčili. Stejně velkou pochvalu zaslouží fanoušci červenobílých, kteří přijeli tým do Londýna povzbudit a hnali ho dál i za velmi nepříznivého stavu. Pozornosti médií neunikla ani emotivní děkovačka týmu s fanoušky po zápase.

Tím by ale měla veškerá pochvala Slavie skončit. První poločas ze strany tohoto týmu byl velmi špatný a hráči červenobílých si museli někdy připadat jako na kolotoči. Vypadalo to, že na ně dolehlo londýnské prostředí Chelsea a přestali plnit taktické příkazy trenéra Jindřicha Trpišovského. Hráči se nechali zatlačit do hluboké defenzívy a čekali jen na rány z milosti. A taky že přišly v podobě hned čtyř gólů.

Předzápasové vyjádření a rozhovory hráčů, že se jedou porvat o postup, vzaly ihned po začátku zápasu za své. Trenér Trpišovský, včetně svého realizačního týmu, by si z této fáze hry měl vzít velké ponaučení. Zaspat úvod utkání by se týmu Slavie nemuselo v budoucnu v Evropě vyplatit. Výsledek poločasu 4:1 byl pro slávisty ještě velmi milosrdný.

Druhý poločas sundala Chelsea nohu z plynu a málem se jí to nevyplatilo. Dostat se znovu do tempa totiž není vůbec jednoduché. Slavia toho využila a ukázala úplně jiný druhý poločas, než byl ten první. Pro Slavii je to velké mement: hrát se musí od začátku s každým soupeřem a ne, až soupeř trochu poleví. První poločas by se tak sešívaným měl stát ukázkovým příkladem, jak utkání v příštích evropských kláních nezačínat.

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Jak si vedou české kluby v žebříčku UEFA?

Zveřejněno

dne

V žebříčku nasazování klubů do evropských pohárů se v první padesátce nachází hned dva čeští zástupci. Nejúspěšnější český klub v letošní sezóně, tedy Slavii najdeme až na 73. pozici.

Gólová radost sparťanů zdroj: sparta.cz

Za posledních pět let reprezentovala nejlépe český fotbal Sparta Praha, která v sezóně 2015/16 došla až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde podlehla Villarrealu. Následně se však výkony letenských zhoršily, a tak najdeme Spartu na 42. pozici.

Dá se však očekávat, že v následující sezóně si svěřenci Zdeňka Ščasného i díky příchodu Bořka Dočkala opět zahrají alespoň základní skupinu Evropské ligy.

Radost Beauguela z prvního gólu v Plzni zdroj: fcviktoria.cz

V těsném závěsu za Spartou se drží tým Pavla Vrby. Západočeský klub se aktuálně nachází pouze dvě místa za Spartou, tedy na 44. místě.

Mohou za to především poslední dvě sezóny, kdy se Plzeň dostala do osmifinále a poté i do šestnáctifinále Evropské ligy. Jediný český účastník letošního ročníku Ligy mistrů si za účast v milionářské soutěži přišel téměř na 770 milionů korun.

Radost slávistů z gólu do sítě Sevilly zdroj: slavia.cz

V první stovce najdeme ještě Slavii, která je na 73. místě výhradně kvůli letošní sezóně, kdy se sešívaní dostali až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde nad jejich síly byla až Sarriho Chelsea.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského si však v osmifinále po výsledcích 2:2 a 4:3 poradili s nejúspěšnějším týmem Evropské ligy, tedy se Sevillou.

Na 127. pozici se nachází se ziskem devíti bodů Slovan Liberec, který ve druhé stovce doplňuje Jablonec, jenž je se ziskem 5,5 bodů na 182. místě.

Na prvním místě najdeme vítěze posledních tří ročníků Ligy mistrů, tedy Real Madrid, který má na druhou Barcelonu náskok deseti bodů. Z anglických celku je na tom nejlépe šestý Manchester City.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019