Reklama

Jak reaguje veřejnost na první ligovou prohru Sparty?

Pražská Sparta padla ve šlágru 7. kola Fortuna ligy s Viktorií Plzeň 2:3. Zápas kola nabídl povedenou podívanou a 5 gólů! Jak na výsledek reaguje fotbalová veřejnost?

Očekávaný šlágr se nesl v duchu kdo z koho. Vítěz zápasu měl totiž možnost odskočit na osamocené první místo v ligové tabulce.

Letenští v čele s Pavlem Vrbou šli do zápasu jako lehký favorit, ale v průběhu se ukázalo, že Viktoriáni mají na domácí půdě Spartu nějakým způsobem zakletou. Sparta totiž vyhrála v Plzni naposledy v roce 2011 a tahle série pokračuje dál!

Reakce veřejnosti

Bývalý středopolař a současný asistent trenéra Pavel Horváth tweetoval. S dávkou humoru komentoval svůj sprint při gólové radosti Viktoriánů.

Jakub Podaný zápas komentoval následovně: “Plzeň to doma ve šlágru kola proti Spartě zvládla. Byl tam od ní vidět obrovský chtíč a touha Spartu porazit. Nakonec to bylo drama až do konce. Nicméně Sparta prohrála nejen na hřišti.”

Sparťanský žurnalista Jan Vacek po utkání psal své typické hodnocení zápasu z pohledu letenských. Vždy se snaží najít pozitiva a negativa, v poslední době převažovala jednoznačně pozitiva, tentokrát to však bylo jinak.

Do Sparty si rýpl i fotbalový cynik Neobjektivní Novinář. “Když Sparta naposledy vyhrála v Plzni, v názvu ligy byl Gambrinus, Adam Hložek si chystal nový penál do 3. třídy, prezident Klaus si v Chile pořídil nové pero a v poslanecké sněmovně seděl Radek John a Věci veřejné…”

Zdroje: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Místo , aby si Vrba prosadil a postavil SVŮJ tým (jako v Plzni) a vyházel poflakující se primadony, zabředl do dlouhotrvající sparťanské mizérie a bez snahy o pořádnou změnu si jen užívá pěkného žoldu…

  • Spousta z nás čekala že Vrba v létě pošle konečně Rosické do “prdele” 3 rok “staví” tým a je to stále stejná katastrofa kdy 50% kádru na Spartu nemá !!! Ti dva + Čupr a Svoboda jsou žáby na prameni tak jako ti vysloužilci v kádru které tam natahal právě T.Rosický !!! Kdyby Křetinský nebyl vul a šlo mu o kvalitu a uspěchy Sparty tak již dávno vyrazil ty protekční neschopné nýmandy Čupra Svobodu oba dva Rosické a celý ten rádoby skauting tým a místo nich by zaměstnal zkušené kvalitní pracovité charaktarní odborníky kteři by konečně dokázali přivést opravdu kvalitní posily a top talenty ( např. Daněk Fila ) a za 1 sezonu by poskládali uspěšnou opět Železnou Spartu která alespoň 2-3 roky bude kralovat v lize a každoročně bude hrát uspěšně skupinu EL !!

 2. Ještě jedna poznámka, a sice že Vrba nebyl schopen reagovat střídáním anebo změnou rozestavení v průběhu zápasu. Jaký rozdíl proti Trpišovskému, který potom co viděl, že je Slovácko přehrává, okamžitě vyměnil na hřišti čtyři hráče. Mám dojem, že to bylo kolem 52 minuty. Vrba proti tomu vůbec nereagoval a nechal dál hrát sestavu, na které bylo evidentní, že Plzni nestíhá..

  • Protože Vrba nechtěl špionum z Kodaně ukázat jak skvěle má Sparta zdvojené posty užasnými náhradníky jak si pořád Rosický a Čupr myslí – oba dva již dávno měli letět ze Sparty a vrátit 50% z výplat které jim idiot Křetinský platil a platí dál !!! Teprve s přichodem Haraslina Karabce Polidara se hra Sparty zrychlila a trošku zlepšila do té doby uroveň Zlína !!! Pavelka nemá ani na běhavé týmy v lize a již jen za něj + Čelustku a Krejčiho st. měl T.Rosický dostat padáka ale s vrácením 50% z platu které tam více než 2.5 bere za ten šlendrian co tam předvádí se svím protekčnim bratřičkem !!!

 3. Ta trpělivost se Spartou trvá 10 let. Každý tým hledá a staví perspektivní tým. Sparta dělá praví opak. Tým skládaný s vysloužilcú o který mimochodem v zahraničí nikdo nestál. Jenom Rosický je přitáhl do Sparty z vynikajícím platem. Tyto hráči jsou opravdový propadák jak hrou tak nejsou ani dále prodejný. Jak může Vrba stavět hrozného Štětinu který kdykoli nastoupil tak v obraně nadělal obrovský chaoz. Liška, Vitík udělali v obraně chybu a hned letěli. Z talentu Hložka dělá průměrnáka. Nechá stát Karabce na úkor pomalého Pavelky.

 4. Prostě prohráli, to se stane. Faktem však zůstává, že ti tzv. mladí a talentovaní hráči z akademie se nemají v A-týmu od koho učit. Pokud Hložek dál zůstane, tak jeho talent pomalu a jistě vyšumí do ztracena. Tým nemůžou dlouhodobě táhnout “mlaďasové”. Ve Spartě mi chybí mazáci, kteří za to v zápase vezmou a dají hře nějaký směr. Sparta už není postrachem a ostatní týmy i papírově slabší si to s nima v klidu rozdávají. A trenér Vrba? Ten je hovornej pouze když se daří. Jinak když ho člověk vidí, jak stále při hře kroutí hlavou a tím shazuje své hráče, tak to již o něčem vypovídá. Uvidíme, co předvedou v EL.

 5. Moc hezke prispevky to je ale malo chce to poradne vykricet na letne aby ten nechteny chlapec slysel. Rosa ven! Rosa ven!!

 6. Chodicím hráčům, trenérům, vedení a zbytečným motalům kolem Sparty vzkazuji. Buď začnete něco dělat a to pořádně a nebo se na to vykašlete a změňte název ze Sparty na AC PRACHY PRAHA. Děláte všichni jménu a bývalím hráčům Sparty jen ostudu a nezasloužíte si nosit její dres a říkat si sparťani. To co už přes deset let předvádíte, je ostudou nejen u nás, ale i v Evropě. Jestli má pán Křetínský Spartu jen na to, aby přes ní pral špinavé peníze, tak by se tam měla udělat pořádná kontrola a vše vyčistit. Já mám takový dojem, že ani hráčům, ani vedení nejde o nějaký úspěch, těm stačí bohatá výplata (propraný špinavý peníze) a jsou spokojený. Nějaká Sparta, ale kdež, stačí když se budeme v lize pohybovat do 3 fleku, aby nebylo takové podezdření. Proto ty drahý nákupy vysloužilců ze zahraničí kde seděli na lavici, tady jim dáme na naše poměry velký plat a hned nějaký ten špinavý miliónek přes Spartu vypereme, že pane Křetínský.

  • Ten je toho bohužel schopen !! Snad se něco stane a oba dva Rosické + Čupra a Svobodu někdo z té Sparty konečně vyrazí ! Bohužel pro Spartu mělo se to stát již dávno !! ☹

 7. To se pořád opakuje už 15 let vždycky když si už myslím že to půjde tak přijde nějaká sprcha nevím co s tím už jsem z toho fakt otrávený všechno špatně snad jen ty mladý že hrajou jinak nic

 8. Hra byla velice špatná ,ùplně překvapený nejsem ,poněvadž umístnění v tabulce je lepší než předváděná hra,ale doufal jsem!? Nemyslím ,že vina je v trenérech ,Caplár má pravdu ,někteří hráči asi 6 nemají ve Spartě co dělat zjednodušeně co s tím? Překvapen jsem byl sestavou obrany? Štětina střed ,Polidar náhradník ,ale to jsou plané úvahy ,chybí kvalita hráčů a to zásadně!!!!

 9. Jsem Sparťan a cítím a myslím si že do Sparty nepatří ještě několik hráčů,občas hrající ale jinak dost často do průměru upadající Souček,Štětina kdysi podával dobré výkony,už je starý a asi mu chybí testosteron,vedle Hancka,Wiesnera a Panáka,je zbytečný a marný a kazí těmto ostatním nakonec radost z fotbalu a celkový výsledek,v záloze jsou pomalý a jen chodí Dočkal a Pavelka,Krejčí,občas se bleskne gólem,pro Spartu ale málo a nedostačující,sice ještě každý z nich něco dokáže,Dočkal slušnou kopací techniku a na milimetry přesné centry,to samé Pavelka,ale ten není vůdčí osobnost pro Spartu jako Dočkal,proto i Sparta v Plzni prohrála,jedna z příčin,nemá vůdčí a běhající osobnost,v záloze jsou ještě zbytečný především Vindheim a jen občas se blýsknoucí Karlsson,hráč bez drajvu s rybí krví.Po uzdravení bude ještě otázkou forma už taky dost starého Čelůstky,pokud se mu vrátí aspoň forma co zahrál v některých zápasech reprezentace,nebude s ním problém,ale jinak patří stejně tak jako Dočkal,Pavelka do této skupiny hráčů jako pomalejší.Spartě k to mu dost výrazně chybí mladý Krejčí,takových hráčů se zaujetím by chtělo více,ale ne zákeřně faulujících,což určité sklony ze zaujetí hry má.Po návratu se zatím neukázal Půlkrab,který hrál na hostování velmi dobře,více prostoru by potřebovali hrát i právě Drchal a i Půlkrab,Drchal už se blýskl právě gólem proti Plzni,Vrba by se neměl bát dát větší herní vytížení pro mladší hráče,aspoň v zápasech se slabšími kluby.Nechápu že s Plzní nepostavil dříve Haraslína,ať ukáže co umí.Sparta by měla uvažovat vyměnit nebo doplnit tak minimálně ještě čtyři hráče a jednoho jako vůdčí osobnost,Dočkal už pomalu končí!!!

  • To je asi pravda. Chybí vůdčí osobnost, leader, autorita, který by spoluhráče na hřišti táhnul, hecoval i seřval. Kdo by tomu prostě svoji autoritou velel. A to je buď Dočkal anebo mladej Krejčí. Bohužel nikdo další ani Pavelka ani Sáček na to nemá, mozna ještě Hancko

 10. Ano, chybí lídr, vůdčí hráči, něco víc, než průměr. A když byli, Šural, vyštvali je, Stanciu, Hušbauer, Kanga, Plavšič, a další, i nakonec ten Hašek, posral to on, ano, ale proč ? Byl lepší, nechtěl pryč, chtěl přidat na prachách. Jako Šural. A nedali, a zostudili ho, bravo, velryba si honí triko na pstruhovi. To je skvělé Rosický ! Ubohý celý. Ano, už 15 i více let. A není to teď už vůbec o Stramaccionim ! Kotala odstřelili, hnusně ho ukončili, pustili pryč Holoubka, který zasuploval skvěle, jenže Sparta je jen cynickej žrout ! A nechte hráče, chtěli je, koupili, mají je. Trenéry měnili, jak trenky, a výsledek je vidět. Nic, i hovno je víc. S čím chtějí hrát poháry ? Ostuda a trapnost se blíží. Proserou, ale jsou spokojeni, mají jisté určité miliony. Ubohost !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené