Jak může Slavia zalepit díru po Coufalovi? Bez dalších nákupů se nabízí 5 variant

Odchod Vladimíra Coufala do West Hamu je pro Slavii velká rána. Hráč jeho kvalit se nebude snadno nahrazovat. Dnes si představíme varianty, jak by mohla Slavie hbitého beka nahradit. Nebereme v potaz nákupy.

Zdroj: slavia.cz

První varianta je přesunutí Jana Bořila zpět na pozici, kde hrával do příchodu Coufala. V případě, že by se kapitán sešívaných vrátil na pravou stranu, uvolnilo by se místo na levé straně.

Na levou stranu je jednou z možností Oscar Dorley. Byť je Oscar velice aktivní směrem dopředu, proti týmům z dolní poloviny tabulky by mohl být právě on ideální volbou na kraj obrany.

Pokud by Bořil zůstal na levé straně, napravo by si mohl místo získat Tomáš Malinský. Byť se jedná o křídelníka, sílu na obránce má a ani rychlost mu nechybí. V přípravě to navíc na tomto postu zkoušel.

Velice pravděpodobnou variantou je přesun Tomáše Holeše ze středu zálohy na pravý kraj obrany. Holešovou nevýhodou je, že je na krajního obránce dost pomalý. Ve Slavii toho napravo doposud moc neodehrál, tak uvidíme, zda ho tam Trpišovský zkusí.

Jak trenér Trpišovský řekl před sezónou, plánuje využívat i formaci na tři stopery. V tomto sytému by si na krajích obrany mohli zahrát Provod s Masopustem, běhaví hráči, kteří jsou spolehliví jak směrem dopředu, tak dozadu.

V případě této varianty by hrál pravděpodobně na jedné straně Bořil a na druhé jeden z již zmiňované dvojice. Pokud by hrál Bořil krajního stopera, nastoupil by na každé straně jeden z tohoto dua.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kým nahradit Coufala? Myslím že máme dost kvalitních hráčů na jeho místo.Spíše by mě zajímalo kdo a kdy přijde do útoku. Do útoku sice nějaké máme ale několik z nich nehrají. Zato je tam stále Tecl, který je sice rychlý, ale gól dá jeden za 2 roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.