Reklama

Jak klíčovou dohrávku hodnotili trenéři Pavel Vrba a Michal Bílek?

Speciální zápas a ještě k tomu velice důležitý. Pražská Sparta hostila v dohrávce 23. ligového kola plzeňskou Viktorii a Pavel Vrba nakonec dokázal proti svému bývalému zaměstnavateli zvítězit poměrem 3:1. Jak hodnotil zápas on a jeho protějšek Michal Bílek?

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Pro Pavla Vrbu to byl velice pikantní duel, který jeho tým potřeboval nutně zvládnout. Přece jen se v ligové tabulce stále pere o druhé místo s Jabloncem.

Neméně důležitý zápas to byl i pro západočeský tým, který se snaží probojovat mezi čtyři nejlepší týmy (vstupenka do Evropy).

V čele Plzně se na lavičce poprvé představil Michal Bílek. Ten v letech 2006-2008 trénoval letenský celek, oba trenéři v podstatě stanuli proti svým bývalým klubům.
I když pro Pavla Vrbu to je určitě mnohem bližší a živější minulost.

Jak klíčový zápas hodnotili oba ostřílení trenéři? Začneme domácím stratégem a posléze se podíváme na slova nového viktoriánského kouče.

Hodnocení od Pavla Vrby

“Chci strašně poděkovat fanouškům, protože je vidět, že fotbal bez nich není fotbal. Dneska nám strašně pomohli. Velké díky,” vzkázal Pavel Vrba fanouškům Sparty.

“Z mého pohledu je Bořek (Dočkal) natrénovaný, je to pan fotbalista. On je pro nás v ofenzivě hodně důležitý, dokáže zklidnit hru, dokáže tomu dát tempo. Všichni, kdo to sledují, tak ví, jak je pro nás důležitý,” odpověděl na dotaz ohledně Bořka Dočkala.

“To, co se podařilo Spartě v tom jednom nebo dvou ročnících, je úžasné. Mají tady skvělé mladé hráče, kteří jsou hodně zajímavý do budoucna. Já už jsem se několikrát opakoval, pokud se je podaří udržet, tak za dva nebo tři roky by Sparta mohla mít hodně silné mužstvo,” reagoval na dotaz ohledně toho, že u každého gólu byli hráči, kteří prošli mládežnickou akademií Sparty.

Hodnocení od Michala Bílka

“Ve druhé půli jsme se nechali zatáhnout hodně do defenzivy a ta kombinace vázla. Nedokázali jsme se dostat do správného držení (míče) a byli jsme pod tlakem,” řekl nový trenér Viktorie Plzeň.

“Je to náročný systém. Jak říkám,v první půli jsme si s tím poradili dobře, ve druhé jsme nepodrželi míč,” odpověděl Bílek na dotaz ohledně změny rozestavení.

“Těžko se mi říká kvalitní zápas, protože jsme ho prohráli, když budu mluvit za Plzeň, tak jsme to odpracovali, ale čekal jsem, že ta kombinační hra bude lepší,” řekl Michal Bílek na otázku ohledně vysoké zápasové kvality.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Plzeň naprosto tragická. S tímhle ať se radši do pohárů nedostane. Sparta hrála tak, jak jí soupeř dovolil, tedy velmi dobře.

  2. Byl jsem zvědavý hlavně na Plzeň,ale to co jsem viděl,byl od Plzně děs a hrůza.Že jim Bílek naordinuje defenzívu mi bylo jasné,jinak to ani neumí.Fotbal sleduji pravidelně,ale takhle ubohou Viktorku jsem ještě neviděl a to něco už pamatuji.A bude pod Bílkem hůř.

    • Tak to vám závidím jak jste mladý! Já pamatuji ve fotbale Plzeň podstatně déle a byl to jen silně průměrný klub. No v určitý nedávný čas to začali dělat chytře, vylítli nahoru atd. atd. Jako negativum vidím explodující nárůst zuřivých fanoušků Plzně, totálních “fanoušků úspěchu”, ale pozitivum je to jak Plzeň “zdravě” sere (srala ?) Příznivce pražských “S” až k nepříčetnosti. Hezké!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené