Více
  Novinky Fotbal EURO 2020 Jak je na tom David Pavelka se zraněním? Teď mě čeká druhá...

  Jak je na tom David Pavelka se zraněním? Teď mě čeká druhá operace, říká

  -

  Krajánek, působící v Turecku, David Pavelka se zotavuje ze zranění kolene, které se mu přihodilo v průběhu utkání proti Konyasporu. Jak je na tom v český záložník v těchto dnech?

  Zdroj: hráčův Instagram

  Dokážete si vybavit souboj, při kterém se vám zranění stalo?

  Ano, souboj si vybavuji velice dobře, ale ještě jsem se díval na video, abych si ujasnil, jak k tomu přesně došlo.

  Věděl jste hned po zákroku, že s kolenem není něco v pořádku?

  Nevěděl. Ještě třicet minut po zákroku jsem s tím zkoušel hrát. Ale po jedné situaci, kdy jsem byl ve slibné šanci a nebyl kvůli bolesti schopný vystřelit, jsem si řekl o vystřídáni. 

  Jak hodnotíte turecké zdravotnictví ve srovnání s naším?

  Těžko porovnávat komplexně naše a turecké zdravotnictví. Veřejnou nemocnici totiž neznám. Ale soukromé zdravotnictví je zde na skvělé úrovni, člověk si nepřipadá moc jako ve špitále. Spíše bych to přirovnal k hotelu. Nic podobného zatím v České republice není. 

  Jak jste na tom teď? Zapojil jste se již do částečného tréninku?

  Teď momentálně jsem pořád ve stejném režimu. Léčba, posilovna, běh, kolo, bazén. To je moje denní rutina, stále dokola. Teď už 2x denně, když noha nezlobí. Úkolem je dostat se do co nejlepší fyzické formy před druhou operací, při které mi odstraní dráty. 

  Co myslíte, má psychická stránka hráče vliv na rekonvalescenci?

  Samozřejmě, že psychika hraje určitou roli. Neřekl bych ale, že přímo ovlivní rekonvalescenci. Spíše dobrá psychika pomůže zvládnout třeba i drobné zádrhele nebo překážky v průběhu zotavování. Mít chuť každý den pracovat s bolesti není jednoduché a udržet si čistou hlavu je ještě složitější.

  Ale mám štěstí na lidi okolo mně, ať už v klubu nebo v rodině. Navíc spolupracuji s Pepou Zalabákem, se kterým se znám ještě od dob působení v Liberci. A teď nově spolupracuji ještě s Panajotisem Kucalasem. Oba skvělí trenéři, navíc do člověka nalijí potřebnou energii v těch horších chvilkách. 

  Co říkáte na los na EURO 2020, který pro Českou republiku moc příznivý nebyl. Myslíte si, že se dokážeme probojovat do vyřazovacích částí?

  Těžko dělat nějaké prognózy. Skupina je samozřejmě těžká. Ale je to závěrečný turnaj a zde není lehkých soupeřů. Uvidí se, jaká bude aktuální forma týmu. Pokud navážeme na týmové výkony z posledních zápasů kvalifikace, tak nevidím důvod, proč bychom nemohli soupeře pozlobit nebo dokonce přes ně postoupit.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Moderní technologie v hokeji (3/3) – Pomůcky ve hře i při...

  Po návštěvě moderních arén (zde) a zkoumání moderní technologie v oblasti televizních hokejových přenosů (zde), nyní zakončíme třetí částí poutě, abychom odkryli...

  Trenér Trpišovský vybral třicítku nejlepších hráčů ligy, téměř polovinu tvoří jeho...

  Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský vybral pro Deník Sport 30 nejlepších hráčů Fortuna ligy. Většinu seznamu tvořili jeh svěřenci, své místo v...

  Místopředseda Dynamo FANS: Pardubice si nedovedu představit v nižší soutěži

  Tentokrát se vracíme na tribuny zpátky do Pardubic. Aktivní čtenáři si mohli všimnout, že nedávno vyšel článek, který nesl název - Šéf...