Jak je důležité míti McGregora! Čísla mluví jasně, UFC jej potřebuje

Nedávno se konal velkolepý turnaj UFC 259. Pro mnoho expertů se jednalo zápasovou kartou zřejmě o nejlepší turnaj v historii organizace. Jenže ani zdaleka nevydělal tolik, kolik vydělávají galavečery s Conorem McGregorem na hlavní kartě.

Zdroj: Andrius Petrucenia – Flickr, CC BY-SA 2.0

UFC 259 bylo výjimečným turnajem. Skvělá hlavní karta nabídla poprvé v historii tři titulové zápasy, mimo ně se utkali špičkoví zápasníci polotěžké váhy a obecně byly k vidění vynikající a atraktivní zápasy.

Jenomže co se týká čísel, musí být parádní galavečer zklamáním. Prodalo se totiž pouze 800 tisíc Pay Per View, což na největší světovou MMA organizaci skutečně není v rámci celého světa mnoho.

Když se pak podíváme na turnaje, na nichž zápasil slavný Ir McGregor, jedná se o zcela jiná čísla.

Obecně se ví, že McGregor celé MMA velmi zpopularizoval a posunul jej díky své popularitě na jinou úroveň. Ovšem stále táhnou zejména jeho zápasy, třebaže najdeme i kvalitnější zápasníky.

Od návratu z důchodu za sebou má Ir dva zápasy. Nejprve jeho souboj se slabším a téměř končícím Donaldem Cerronem prodal 1,3 milionů PPV, nedávná bitva s Dustinem Poirierem prodala 1,6 milionů PPV.

Nelze se tedy divit, že šéf UFC Dana White neustále tlačí na to, aby McGregor pokračoval a aby stále zápasil. Je pochopitelné, že podporuje dovršení trilogie McGregor vs. Poirier, opět jde totiž o peníze.

Skončí s McGregorem i zlatý věk popularity UFC, nebo se objeví nástupce slavného Ira, který rovněž k obrazovkám přitáhne davy diváků?

Zdroj: BJ Penn

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.