Jak cvičí, regeneruje a stravuje se Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo je jedinečným fotbalovým hráčem, který si může připsat mnoho nej. Zajímá vás, jak vypadá trénink a životní styl tohoto portugalského fotbalisty? Obsahuje disciplínu, tvrdý trénink i specifickou úpravu stravování.

Embed from Getty Images

Disciplína

Základem tréninku i životního stylu Cristiana Ronalda je disciplína. Cristiano nesportuje jen v rámci týmových tréninků, ale také doma, kde má svou vlastní posilovnu, či v jiných posilovnách, které jsou k dispozici na jeho cestách.

Tipy na cviky

Do Ronaldovy tréninkové rutiny umožnila nahlédnout společnost, která jej sponzoruje již mnoho let, a to společnost Nike. Ronaldo s trenérem J. Sandou vytvořili dva tréninkové plány, které vycházejí z Ronaldovy cvičební rutiny. Video je zaměřeno především na posílení středu těla a zahrnuje 9 cviků.

Právě silný střed těla stabilizuje celé tělo a udržuje kloubní i svalovou stabilitu, umožňuje také kvalitní biomechaniku. Právě ta je pro Ronalda klíčová pro dobré herní výkony. Druhé video je zaměřeno na trénink dolní poloviny těla. Důraz je kladen především na cviky s vlastní vahou, které lze provádět kdekoliv.

Regenerace

Klíčovým však podle Ronalda není jen samotný trénink, ale velký důraz klade na následnou regeneraci. Tréninky a odpočinek by měly být ve vzájemné rovnováze. Jen díky tomu dostanete z fotbalového tréninku maximum.

Podle Ronalda je důležitým především spánek, který napomáhá správné regeneraci svalů, která je pro profesionální sportovce klíčová. Kromě toho, že Ronaldo dbá na spánkovou hygienu, podporuje regeneraci také ledovými lázněmi, protahováním či pravidelným plaváním.

Strava

Ronaldo se nezaměřuje jen na kvalitu tréninku a regenerace, ale také na kvalitní stravování. Dodržuje přísný stravovací plán, který je samozřejmě bohatý na obsah bílkovin, sacharidů z celozrnných potravin, ale i ovoce či zeleniny.

Z jeho stravy je naprosto vynechán alkohol, slazené nápoje i zpracované potraviny. Pravidelné tréninky totiž vyžadují vysoké hladiny energie, abyste byli stále schopni lepšího výkonu. Ronaldo si dopřává klidně šest menších jídel denně, aby měl vždy dostatek energie a provedl každou část tréninku na maximum.

Rychlost a výskok

Ronaldo se může chlubit především svou rychlostí a schopností opravdu vysokých výskoků. Tréninku rychlosti se pravidelně věnuje a tyto cviky vám mohou pomoci rychlost a kvalitní výskok natrénovat.

Embed from Getty Images

Výskok na lavičku

Nedílnou součástí tréninku by měly být výskoky, například na lavičku či jiný prostor. Důležitý je dynamický odraz z jedné nohy a stejnou nohou dopadněte na lavičku a seskočte zpět. Takto opakujte na obě nohy.

Rychlý start

Trénovat rychlý start pro rozběh můžete s pomocí TRX (o TRX systému najdete více informací zde). Položte se do planku, chytněte se a zapřete tak, aby bylo tělo v jedné přímce. Přitahujte jedno koleno k hrudi a střídejte nohy. Přitahování by mělo být dynamické.

Výskok z kleku

Náročnější cvikem je výskok v kleku. Klekněte si s rovnými zády a s pomocí švihu rukou vyskočte do dřepu a poté ihned do stoje.

Zásady

Ronaldo dodržuje také 15 zásad, které ho mají udržet fit. Nejenže dbá na trénink těla, ale i na trénink mysli. Důležitá je podle něj disciplinovanost, jasně stanové cíle, na které se budete koncentrovat. Ronaldo poukazuje především na kvalitní spánek, rozcvičení před tréninkem a střídání aktivit. Podle něj by měl být trénink vždy kombinací kardia a silového tréninku.

Doporučuje trénink ve vysoké intenzitě a cvičení kdykoliv to jde. Ideální je, když si z tréninků vytvoříte rutinu. Pro Ronalda je klíčový i vyvážený jídelníček, dostatečný pitný režim a pravidelná strava. V neposlední řadě poukazuje na motivaci hudbou, která ho zbaví nervozity a pomůže mu zaměřit se jen na svůj cíl.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Z článku se nikdo nedozvěděl nic. Celý článek o několika opakujících se frázích, které jsou tak velkým klišé, že se nedají nazvat ani přívlastkem obecné. Nemluvě o tom, že videa o kterých autor píše tu nejsou. Myslím, že i začínající student na střední škole by jako domácí úkol vytvořil za pět minut mnohem kvalitnější článek i kdyby mu fotbal nic neříkal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.

Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.