Jak být lepším fotbalistou? Zapomeňte jen na klasické trénování na hřišti. Tvrdá dřina zlepší vaše výsledky!

Když se řekne fotbalista, představíte si pravděpodobně chlapce či muže na zeleném trávníku, s kopačkami a štulpnami, který neustále pobíhá po hřišti. Za úspěchem fotbalistů však nestojí jen věčné pobíhání na hřišti. Fotbalista musí své tělo a fyzickou kondici komplexně rozvíjet, aby byl jeho progres efektivní a výkony co nejlepší. Jak být lepším fotbalistou a co zlepšit?

Všestrannost jako základ

Každý fotbalista by měl být všestranným sportovcem, kterému nestačí jen rychle běhat a flexibilně reagovat. Fotbalista musí pracovat na své fyzické i mentální kondici, navíc by měl být týmovým hráčem, který se nebojí těžké dřiny.

Mnohdy si totiž za fotbalem představíme jen běhání a občasné kopnutí do míče. Tento sport však zahrnuje mnohem více. Nutný je i pravidelný trénink mimo hřiště, který posune jejich všestrannost dál. Za výkonem nestojí jen pravidelný běh, ale tréninky v posilovně, pravidelné kondiční cvičení, plavání apod.

Životní styl

Nutné je však myslet na to, že fotbal není jen o samotném tréninku, ale o nastavení životního stylu celkově. Klíčový není jen pohyb, ale to, jak se stravujete, relaxujete, spíte a trénujete.

Kvalitní fotbalista je frekventovaně ve fyzickém zápřahu, ten vyžaduje nejen trénink, ale i kvalitní stravu a regeneraci organismu.

Fotbalové tréninky

Fotbalové tréninky by měly být pravidelné, a to ideálně několikrát v týdnu. Záleží na tom, jak profesionálně se fotbalu věnujete.

Profíci mají dokonce i dva tréninky denně. Trénink vás totiž připraví na zápasy, při kterých se budete cítit jistější a v lepší kondici.

Kombinované cvičení

Víte, kdo je nejznámějším a jedním z nejlépe placených fotbalistů světa? Ano, nejedná se o nikoho jiného než Portugalce Cristiana Ronalda, fotbalovou ikonu, která celý svůj život zasvětila fotbalu.

Nechte se inspirovat jeho životním stylem. Ronaldo kombinuje pravidelně kardio cvičení, tréninky a silové posilování. Díky tomu se jedná o všestranného hráče, který dosahuje neskutečných úspěchů.

Běh!

Základem pro fotbalisty je pravidelný běh, který jim napomáhá získat tu správnou kondici a vydržet na hřišti co nejdéle. Zkuste proto do vašich běžných fotbalových tréninků zařadit i pravidelný běh.

Po pár týdnech pocítíte změny, zlepší se vaše kondice i psychická vyrovnanost. Po každém tréninku se totiž z těla vyplavují endorfiny, které se postarají o to, abyste byli stále v psychické pohodě. Přes léto běhejte v ranních či odpoledních hodinách, abyste se vyhnuli riziku úpalu či úžehu. Nezapomínejte na lehké, světlé a funkční oblečení.

Makejte v posilovně

Klíčovým je samozřejmě také pravidelný pobyt v posilovně, který zajistí komplexní růst svalů a posun kondice. Výkonný fotbalista se bez kvalitního svalového aparátu prostě neobejde.

Zařaďte tedy i vy pravidelné návštěvy fitness, kde si dáte pěkně do těla. Tvrdá dřina vás naučí také výdrži a odhodlání, které jsou při provozování fotbalu nepostradatelné.

Není snad žádná cesta jak být lepším fotbalistou, bez toho abyste několikrát selhali. Za každým úspěchem totiž nespočet pádů a překážet a právě ty dělí úspěšné od neúspěšných.

Relaxujte v sauně a v bazénu

Nezapomínejte ani na pravidelný relax a podporu tělesné regenerace. Přetažený organismus totiž nikdy nevydává takové výkony jako organismus odpočatý plný síly. Ideální je doplnit do vašeho týdenního plánu relaxaci v bazénu a ve vířivkách či v sauně, která je vhodná především v zimních měsících.

Pohlídejte si také pravidelnou dávku spánku, jen díky němu bude vaše tělo i psychika fit. Aby byl spánek kvalitní, nedoporučujeme zařazovat tréninky příliš pozdě večer, abyste celou noc nestrávili převalováním, jelikož je vaše tělo ještě rozjeté z večerního tréninku či běhání.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?