Jak by mohla vypadat sestava Sparty bez Adama Hložka?

Fotbalisté pražské Sparty se budou muset na neurčitou dobu obejít bez své mladé hvězdičky Adama Hložka. Osmnáctiletý supertalent českého fotbalu utrpěl blíže nespecifikované zranění v oblasti chodidla. Jelikož je Hložek pro Spartu velmi důležitým hráčem, bude zajímavé sledovat, jak si Letenští poradí s jeho absencí.

Zdroj: sparta.cz

Není sporu o tom, že Adam Hložek je v posledních týdnech a měsících pro hru Sparty enormně důležitý. Na pozici útočníka v rozestavení 3-5-2 vedle Lukáše Juliše je pro tým prospěšnější než loni, kdy nastupoval ze strany v systému 4-5-1. Trenéru Václavu Kotalovi jistě jeho zranění přidělalo vrásky.

Spartě se nabízí samozřejmě několik možností, jak postavit sestavu bez Hložka, co do rozestavení i personálního obsazení. Vezmu-li v potaz, že zraněný stoper Dávid Hancko ještě nebude v nejbližších týdnech připraven na návrat na trávníky i momentální nevyrovnanost formy některých hráčů, nabízí se tyto tři varianty.

Varianta 1: 4-4-2

Heča – Sáček, Čelůstka, Krejčí ml., Hanousek – Vindheim, Pavelka, Dočkal, Krejčí st. – Juliš, Kozák

Asi nejméně pravděpodobná varianta, kterou Sparta může použít především v domácí lize a proti hluboko bránicím soupeřům. Ladislava Krejčího mladšího by na stoperu mohl nahradit Lischka, ale ten neoplývá přesvědčivou formou.

Bořek Dočkal by v tomto systému měl za sebou jen jednoho defenzivního záložníka, a to Davida Pavelku. David Moberg Karlsson by mohl zaskočit na obou krajích zálohy. Tato sestava je jako šitá na míru pro hru přes křídla a centry na dvojici útočníků.

Varianta 2: 4-5-1

Heča – Sáček, Čelůstka, Krejčí ml., Hanousek – Vindheim, Pavelka, Dočkal, Trávník, Krejčí st. – Juliš

V tomto rozestavení odehrála Sparta velkou část uplynulé sezóny. Výhodou tohoto rozestavení je variabilní a silný střed zálohy s Dočkalem, Trávníkem a Pavelkou, Lukáš Juliš ukázal na hostování v Olomouci, že mu nevadí, když nastupuje na hrotu osamocen.

Místo Michala Trávníka bych si klidně dokázal představit Adama Karabce, který v těch málo zápasech, které zatím v české lize odehrál, ukázal klid, přehled a vyzrálost.

Varianta 3: 3-5-2

Heča – Plechatý, Čelůstka, Krejčí ml. – Vindheim, Pavelka, Dočkal, Sáček, Hanousek – Moberg Karlsson, Juliš

Při této variantě by trenér Kotal zachoval preferované rozestavení 3-5-2. Plechatý zde dostává přednost před Lischkou proto, že je pravák. Michal Sáček by se z místa pravého beka posunul do středu zálohy, kde mu to podle mě pořád více sedí.

Na pozici levého halvbeka přichází v úvahu i Ladislav Krejčí st. Místo vedle Lukáše Juliše by mohl zaujmout David Moberg Karlsson, i přesto, že je to spíše krajní záložník. Libor Kozák se do takovéhoto systému podle mě příliš nehodí a mladý Bulhar Minčev zatím příležitosti nedostává.

Použité zdroje: transfermarkt.de

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.