Jak by mohla vypadat sestava Slavie bez Bořila, Provoda a Kúdely?

Fanoušky Slavie šokoval v pondělí večer Jaroslav Tvrdík, když přišel s informací, že budou sešívaným chybět pro zápas s Nice tři reprezentanti. O den později se ukázalo, že se jedná o Jana Bořila, Lukáše Provoda a Ondřeje Kúdelu. Jak je může Jindřich Trpišovský nahradit?

Zdroj: slavia.cz

Byť je Lukáš Provod aktuálně jednou z opor Slavie, nahradit ho bude v podstatě nejjednodušší. Peter Olayinka už je totiž stoprocentně fit a proti Leverkusenu dokázal, že bude adekvátní náhradou. Otázkou je, zda vydrží devadesát minut.

I post Ondřeje Kúdely zaplní osvědčený hráč. David Hovorka sice dělá v poslední době kiksy, přesto se jedná o kvalitního a především rychlého stopera, jenž je výborný i ve vzdušných soubojích. Jediné, v čem může ztrácet vůči Kúdelovi, je síla v soubojích na tělo a rozehrávce.

Největším problémem je jednoznačně ztráta Jana Bořila. Ten je sice kritizován pro špatné výkony, na jeho post však Slavia nemá adekvátní náhradu. Jedinou variantou je Oscar Dorley, respektive je jediným levákem v týmu. Nemyslím si ale, že je směrem dozadu natolik zodpovědný, aby mohl proti soupeři formátu Nice nastoupit na pozici klasického beka.

Slavie tak dost možná doplatí na to, že na soupisku nezařadila Ladislava Takácse, díky němuž by mohla Slavia přepnout na systém na tři stopery. Post levého wing-beka už by Oscarovi seděl. Slavia má aktuálně pouze dva zdravé stopery plus Ondřeje Karafiáta, jenž léčí zranění a nevypadá to, že by měl čtvrteční zápas stihnout.

Nabízí se ještě varianta přesunutí Tomáše Holeše na levou obranu, přičemž by hrál přes nohu, nebo Holeše poslat do tříčlenné obrany. Masopust se posledně na pravé obraně osvědčil a levého wing-beka by zahrál již zmíněný Oscar. Holeše by ve středu pole nahradil Ibrahim Traoré.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.