Jak by mohl vypadat hokej v zámoří? Krátkodobé bubliny a výrazně zredukovaný počet zápasů

Vedení hokejové NHL již dříve vyhlásilo, že by nový ročník soutěže mohl odstartovat 1. ledna, ale bude záležet na tom, jak se situace vyvine. Gray Bettman v úterý uvedl, že NHL zvažuje krátkodobé bubliny i zkrácený program pro odehrání sezony v době koronavirové pandemie.

Zdroj: nhl.com

NHL a NHLPA budou muset vzít v úvahu současné omezení cestování pro Kanadu a povinné karantény při cestování do některých států USA.

“Zvažujeme zredukovaný zápasový program, který by měl být víc zaměřený na jednotlivé divize, abychom se vypořádali s cestovními problémy,” prohlásil Bettman.

“Problémem je pohyb přes hranice mezi USA a Kanadou, ale vidíme také řadu omezení v USA, pokud jde o karanténu, když přecházíte z některých států do jiných,” uvědomuje si Battman, že nepůjde o jednoduché rozhodnutí.

Základní část NHL by se tak mohla v příští sezoně zkrátit na poloviční počet.

Dále také uvedl, že nebude po hráčích chtít, aby strávili v bublině celou sezonu tak, jak tomu bylo u ročníku 2019-20 v Edmontonu a v Torontu. Hráči byli v izolaci od 25. července do 28. září a denně podstupovali testování.

“Mužstva by v nich strávila 10 až 12 dní,” řekl Bettman ve virtuální diskuzi během summitu Paley International Council 2020.

Zdroj: NHL.com, sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.