Spojte se s námi


Extraliga

Jágrovo Kladno vstoupí do nové sezóny se spoustou změn. Stane se novým kapitánem Vampola?

Publikováno

dne

Kladenští Rytíři se nedokázali v loňské sezóně zachránit v extralize a proto spřádají plány, jak se do ní vrátit. Oproti veškerým očekáváním Kladno v minulé sezóně působilo dobrým dojmem, ale zoufalý závěr jej stál extraligovou příslušnost. Klub opustili klíčoví hráči a Jaromír Jágr tak musí tým skládat prakticky od znova. Kladno se bude i nadále snažit sázet na své vlastní odchovance.

Zdroj: rytirikladno.cz

Kompletní rozpad kostry týmu

Kladenští budovali několik let ve 2. nejvyšší hokejové soutěži tým, kterému se nakonec povedlo do extraligy postoupit. Středočeský tým ovšem před novou sezónou opustily prakticky všechny opory.

Ladislav Zikmund (Sparta), Patrik Machač (Karlovy Vary), Tomáš Redlich (Karlovy Vary), Jakub Strnad (Mladá Boleslav) nebo Tomáš Kaut (Prostějov). Všichni tito útočníci patřili k vůdcům kladenské smečky a nahradit je bude pro Rytíře prakticky nemožné.

Dalším útočníky, které Rytíře opustili jsou David Stach (Plzeň) a Marek Hovorka (Jasrzebie). Nutno dodat, že oba očekávání nenaplnili a tak se nedalo počítat s tím, že by v týmu měli zůstat.

David Stach měl být klíčovým útočníkem, jakožto odchovanec ale zklamal, proto je poměrně překvapivé, že po něm sáhla Plzeň. Co se týká Marka Hovorky, tak ten po příchodu z Pardubic také zklamal. V klubu by neměl zůstat ani Brendan Arthur O’Donnell, který se zvláště v závěru sezóny stal oporou klubu.

V defenzivní části pak odešly dvě ikony sezóny 2019/2020. Brankář Denis Godla odešel do Litvínova a hlavní opora týmu Brady Austin zkusí štěstí v KHL v týmu Nižnij Novgorod.

Nedůstojnému rozloučení se dostalo klubové ikoně, Lukášovi Cikánkovi. Cikánek sice nebyl stabilní jedničkou, ale prakticky celou kariéru, kromě krátkého působení v Boleslavi a Znojmu, strávil v Kladně. Dle jeho slov, která použil v rozhovoru pro hokej.cz, mu ale nikdo nedal ohledně konce vědět a dozvěděl se o tom z internetu.

Z klubu by měli odějít i Lakos, Nash a Barinka. Žádný z nich ovšem zatím nemá podepsanou smluvu nikde jinde. Pryč určitě odchází i Ladislav Romančík, který patřil k nejhorším bekům Rytířů a také nesplnil očekávání, se kterými před sezónou přicházel.

Opora Košic, navrátilec Kubík nebo šikula Hlava

Kladno muselo shánět posily na všech postech. Co se týče brankářů, tak tam je na Chance ligu kvalita obrovská. Andrej Košarišťan, který byl v loňské sezóně velkou oporou slovenských Košic.

V klubu zůstal i Adam Brízgala, který ke konci loňské sezóny předváděl parádní výkony. Je otázka, kdo si nakonec vybojuje pozici jedničky. Očekávalo se, že jí bude právě Brízgala, ale překvapivý příchod slovenského brankáře celou situaci změnil.

V obraně kladenských zůstali Zelingr, Kehar a Zajíc. Jedná se o hráče, kteří mají kladenské srdce a hrají tam velmi dlouho. K tomu přibyl zatím pouze mladý bek Štochl z Chomutova. Jágr by chtěl do obrany přivést ještě dva Kanaďany. I tak by měli Středočeši na tomto postu ještě posílit, šest obránců je prostě málo.

V útočné fázi Rytířům zůstali v klubu Bílek, Melka, Š. Bláha a Hajný. Ze Slavie se vrátil Bílek s Jelínkem. Z mládeže pak dostali prozatím šanci Matyáš Filip a Ondřej Bláha. Na tomto postu ovšem Kladno posilovalo poměrně dost a přibralo pár klíčových hráčů ostatních týmů Chance ligy.

Račuk a Pitule už v Kladně hráli a měli by patřit k oporám. Na hostování (resp. střídavý start) přišel i Adam Kubík, který se zatím neprosadil v Mountfieldu a zkusí restartovat svoji kariéru. Další posilou je Nicolas Hlava, který je předváděl v Chomutově dobré výkony. Z Vítkovic se do týmu Kladna odebral Tomáš Guman.

Vampola zatím dělá tajnosti, oznámí Rytíři jeho příchod v příštím týdnu?

Jaromír Jágr se vyjádřil, že by chtěl do týmu ještě určitě jednoho centra. Bude jím Petr Vampola, který v Kladně působil v předloňské sezóně a dotáhl ho do extraligy? V loňské sezóně hrál ve Slavii, ale v průběhu sezóny se zase vrátil do Kladna, kde ho fanoušci milují.

Mistr světa z roku 2010 ale zatím jako před každou sezónou čeká s oficiálním vyjádřením. Kladno by mělo nového centra představit příští týden a vše vypadá na Vampolu. Byl spojován ještě se Vsetínem a Slavií, ale kluboví funkcionáři těchto týmů se vyjádřili, že to s jeho příchodem do jejich klubu nedopadne. Navíc Rytíři potřebují lídra na ledě.

Je také otázka, jak se rozhodne Jaromír Jágr a zda bude hrát v příští sezóně hrát a za koho. Myslím ale, že Jágr se určitě představí, pokud mu to zdraví dovolí a bude hrát v Kladně. Jak se ale sám vyjádřil, tak kvůli penězům pro Kladno by se mohl představit i v extralize.

Reklama

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Pardubice budou mít nejmodernější hokejovou halu v Evropě, slibuje Dědek. Takto vypadá projekt stadionu

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Publikováno

dne

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Dynamo Pardubice se nyní pyšní multifunkční arénou, která byla v aktuální modernizované verzi uvedena do provozu v roce 2001. Investor Petr Dědek však dělá maximum pro to, aby ve východočeském městě stála nejmodernější aréna v Evropě.

Ve středu dokonce Dynamo Pardubice na svých webových stránkách a klubových kanálech zveřejnilo projekt na nový stadion a informace o něm. Jako nejvhodnější lokalita pro stavbu nové arény byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště.

Kapacita nové arény by měla dosahovat 13 500 diváků na hokejové zápasy, pro koncerty by kapacita měla dosahovat 15 000 míst. Počítá se také s tréninkovou plochou, hotelem s restaurací a kongresovými sály či parkovacím domem, jenž má být současně novou tribunou pro dostihové závodiště.

„Součástí plánů je vybudování zázemí pro hokejovou akademii včetně ubytování pro mladé hráče a učebny. V areálu bude bazén, tělocvična, regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající Enteria arena,“ vyjádřil se Petr Dědek pro klubový web.

Dědek tvrdí, že stavba arény bude jeho soukromou investicí. Předpokládá se, že náklady se vyšplhají na 3-4 miliardy korun. Město Pardubice tedy nebude nic platit, naopak z celého projektu bude generovat příjmy.

Kromě hokeje bude v aréně možno pořádat tenistové turnaje ATP a WTA Tour, motokrosové závody či koňský parkur. Cílem je, aby hala žila celoročně. Její součástí má být také muzeum pardubického hokeje se síní slávy.

„Rádi bychom, aby v hale mělo své místo i muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města,“ má jasno Dědek.

Pro stavbu haly je prý nyní ideální příležitost. Počítá se, že potrvá tři roky, cílem je otevření na konci srpna 2025.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třikrát a dost! Šampion Musil míří za další vyzvou do Pardubic za bráchou

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Publikováno

dne

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Během pěti let u Ocelářů si získal pověst možná nejspolehlivějšího obránce v extralize. S produktivitou se sice díval na své kolegy z uctivé vzdálenosti, ale pokud jste potřebovali ubránit výsledek, byla to pro Václava Varaďu jedna z prvních voleb.

STATISTIKY MUSILA V TŘINCI:
Základní část: 249 zápasů, 48 (5+43)
Play-off: 65 zápasů, 11 (3+8)
Celkem: 314 zápasů, 59 (8+51)

Není to ani ten typ hokejisty, který při každé příležitosti shodí rukavice nebo někoho rozmázne na mantinel. Své kilogramy uplatňuje především v osobních soubojích u mantinelu a před brankou, kde spolehlivě čistí prostor.

To nejcennější a nejdůležitější položku do statistik zapsal ale převážně s poslední sirénou v sezoně. V posledních třech dokončených sezonách zvedl nad hlavu Masarykův pohár, ještě předtím vybojoval s Třincem jednu stříbrnou medaili.

Během pětiletého angažmá v mistrovském klubu chytnul tu správnou slinu šampiona. Díky tomu se pravidelně prosadil v národním týmu, stejně jako tomu je v případě letošního světového šampionátu ve Finsku, kde bude jedním z hlavních pilířů defenzívy Kariho Jalonena.

BRÁCHA JAKO LÁKADLO

Aby klíčový úspěšný obránce vyměnil tak luxusní hokejovou destinaci jako je Třinec, to už musí mít nejspíš opravdu pádné důvody. U Davida Musila zásadní roli hned několik faktorů. 

Změna prostředí, nová výzva, zkusit něco nového, ale v poslední řadě je to taky jedinečná možnost si zahrát po boku svého bratra.

S bráchou budeme hrát v klubu společně vůbec poprvé a já se na to moc těším. Už jsme si spolu nedávno zahráli více zápasů na mistrovství, moc jsme si to užili, tak se těším, že na to navážeme nyní v Pardubicích,” řekl pro web Dynama úspěšný obránce.

Jeho rozhodnutí v tomto směru potvrdil i Dušan Salfický: „Samozřejmě tím, že zde hraje jeho brácha Adam, pro něj bylo o to jednodušší rozhodnout se přijít k nám do Pardubic,” řekl k jeho přestupu sportovní ředitel pardubického klubu.

Davida Musila čeká v pořadí šestá extraligová sezona v jeho kariéře. Poprvé však navlékne přes hlavu jiný dres, než ten s drakem na prsou. V Pardubicích se stane jedním z klíčových tahounů, kteří mají při stoletém výročí klubu dovést někdejší úspěšnou hokejovou značku zpátky na výsluní.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Oblíbené