Isco veřejně vystoupil proti Zidanovi! Čeká jej stejný osud jako Garetha Balea?

Jít jako fotbalista proti svému šéfovi v podobě hlavního trenéra, to není příliš doporučovaným způsobem, jak ventilovat svou nespokojenost. Španěl Isco se však uchýlil právě k této variantě.

Zdroj: twitter.com/theblancozone

Isco k Realu Madrid patří již dlouhé roky. Dobré jméno si odchovanec Valencie udělal v Malaze, odkud jej Los Blancos vykoupili v roce 2013 za 30 milionů euro. Od té doby, tedy od svých jednadvaceti let, patří Isco do kádru Realu Madrid.

Pod koučem Zinedinem Zidanem však jeho kariéra pomalu uvadá. Již v loňském ročníku si připisoval mnoho startů spíše až jako střídající hráč, ani letos tomu není jinak. V posledních dvou utkáních zůstal po celou dobu jejich trvání na lavičce, byť na hřišti se Realu v jednom z nich extrémně nedařilo (prohra v Lize mistrů proti Doněcku).

Isco toho tak už má dost. Vypadá to, že již nemá co ztratit. Jak jinak si vysvětlit, že se uchýlil k mediálnímu útoku na svého kouče?

V pořadu televize Movistar+ se uchýlil ke kritice francouzského kouče Zidana: “Když je Zidane donucen mě nasadit od začátku, vystřídá mě v padesáté či šedesáté minutě zápasu. Někdy dokonce o poločase!”

“Jakmile jsem na lavičce a nezbývá mu než mě poslat na hřiště, učiní tak až v osmdesáté minutě,” cituje Isca web GOAL.

Nutno podotknout, že za sedm let, co Isco v Realu působí, nikdy neměl neotřesitelnou pozici v týmu, vždy přišla období, kdy nastupoval spíše sporadicky. Zajímavou statistikou budiž ta, která říká, že za poslední tři sezóny Isco odehrál celý zápas v pouhých šesti kláních.

Jedním z důvodů může být neochota Isca defenzivně pracovat pro tým v takové míře, jakou Zidane požaduje po svých svěřencích.

Dalším důvodem také může být Iscova nadváha. Jak ukazují obrázky z jedné z nedávných tréninkových jednotek, Španěl nevypadá, že by byl v nejlepší formě.

Podsaditou postavou a “vykřikováním” do novin své šance na pravidelnější vytížení asi těžko dosáhne. Je docela dobře možné, že jej Zidane přestane stavět úplně a Isca potká stejný osud jako Garetha Balea.

Zdroj: GOAL, transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

V Anglii je fotbal náboženstvím. Angažmá ve Spartě beru velmi pozitivně, říká Roman Bednář

Roman Bednář si ve své kariéře zahrál v Anglii, Skotsku či Turecku. V rozhovoru pro náš web mimo jiné zavzpomínal i na své působení ve Spartě.

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.