Spojte se s námi

Extraliga

Irgl se vrací do Vítkovic! Naopak zkušený obránce Výtisk se s klubem loučí

Publikováno

dne

Vítkovice mají radostnou zprávu pro své fanoušky! A to takovou, že se do klubu vrací bývalí hráči Zbyněk Irgl a Lukáš Krenželok. Děvětatřicetiletý Irgl se do klubu chtěl vrátit již v zimě, protože chtěl klubu svého srdce pomoci v boji o záchranu. Co se nepodařilo v zimě, tak se podařilo nyní a zkušený útočník po třinácti letech opět oblékne vítkovický dres. S klubem se naopak překvapivě loučí zkušený obránce Jan Výtisk, který se dohodl na ukončení angažmá.

http://gty.im/57647251

Bývalý reprezentační útočník Zbyněk Irgl se dočkal a po třinácti letech se vrací do svého mateřského klubu, kterým jsou Vítkovice. Zkušený útočník se chtěl vrátit již v zimě, aby pomohl Vítkovicím v boji o záchranu a byl ochoten vzdát se i boje o play-off s Olomoucí.

Irgl má za sebou velmi bohatou a úspěšnou kariéru, ve které se stal s juniorskou reprezentací mistrem světa, se seniorskou reprezentací slavil zisk stříbra na MS v Rize nebo se mu podařilo získat švýcarský titul.

S angažováním šikovného útočníka panuje spokojenost a vedení klubu si od něj slibuje zkvalitnění ofenzivy a vidí v něm i velkou osobnost, která bude patřit k hlavním lídrům kabiny.

Hokejově patří pořád mezi nejlepší hráče naší Extraligy. Má hromadu zkušeností, výborný přístup na ledě i mimo něj. Navíc, už během minulé sezony se chtěl hodně vrátit do Vítkovic a pomoci se záchranou, což jen svědčí o tom, že na svůj mateřský klub doopravdy nezapomněl a chce za něj bojovat, a také proto jsme o jeho služby stály hned ve chvíli, kdy to bylo možné, tedy už v průběhu minulé sezony,“ chválí si příchod Irgla trenér Mojmír Trličík

Já si pamatuju Zbyňu ještě jako svého spoluhráče na křídle mé formace. Je to poctivý kluk, který má za sebou hromadu zkušeností, prošel toho hodně, ale je to pořád výborný hokejista a hlavně přes to všechno pořád ví, kde má srdce a kam ho to táhne. Za sebe i za klub jsem rád, že se nám podařilo jeho návrat dotáhnout do úspěšného konce a že bude zase oblékat vítkovický dres, do kterého patří.“ dodal na adresu staronové akvizice bývalý spoluhráč a momentální sportovní šéf Roman Šimíček.

Kromě Irgla přivítalo vedení Vítkovic další známou tvář a to konkrétně Lukáše Krenželoka, který se vrací zpět z Liberce. Krenželok se vrací po úspěšném angažmá v Liberci, kde se mu podařilo získat mistrovský titul v roce 2016.

Důrazný forvard by se měl stejně jako Irgl stát klíčovým hráčem klubu, ale s jedním takovým se i vítkovičtí rozloučily a to překvapivě s řízným obráncem Janem Výtiskem.

Výtisk se po rozhovoru s trenéry domluvil s klubem a ukončil spolupráci. Trenéři již bývalému kapitánovi dali jasně najevo, že už s ním nepočítají a tak si Výtisk bude hledat nové angažmá.

Reklama

Oblíbené