Ikonický Mike Dean slaví jubileum. V Premier League udělil už 100 červených karet

Kdyby Mike Dean nebyl fotbalovým rozhodčím, zcela určitě by se stal hercem. Nejvýraznější a mediálně nejznámější rozhodčí na Ostrovech je ovšem kromě svých teatrálních výjevů znám i svou zálibou v červených kartách. V utkání Wolves proti Manchesteru United udělil svou jubilejní stou.

Embed from Getty Images

Pokud pravidelněji sledujete anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž, tento padesátiletý rozhodčí vám určitě přijde alespoň trochu povědomý. A jestli jste vášnivým fanouškem jednoho z klubů Premier League, nejednou vás pravděpodobně pořádně namíchnul.

Na svém kontě má už sice 477 odřízených utkání a je tak nevytěžovanějším rozhodčím v Anglii, ale jeho rozhodnutí často vyvolávají kontroverze. Nedávno se třeba po utkání poměrně vášnivě hádal s Mauriciem Pochettinem. Což je poměrně paradoxní vzhledem k poměrně známému videu, kde pobíhá po hřišti s pažemi ve znamení výhody poté, co Spurs vstřelili branku.

Mike Dean je prostě živel. Nebo spíše herec! Fotbalový expert ze Sky Sports Alan Smith jednou řekl, že to vypadá, jako kdyby chtěl být Mike Dean středem pozornosti. S tím asi nelze než souhlasit. Jen on totiž dokáže působit na hřišti tak teatrálně a komicky. V momentech, kdy se na něj upírají zraky všech diváků a hráčů, se prostě a jednoduše změní v herce.

Embed from Getty Images

Nikdo nedokáže například udělit penaltu tak jako Mike Dean. Buďto totiž může ukazovat na penaltový puntík v podřepu z deseti centimetrů nebo vymrští svou paži v hlubokém předklonu, případně třeba jenom nonšalantně a bez jediné grimasy mávne směrem do pokutového území.

Není tak divu, že všude po internetu existují různé parodické stránky a profily, které si z něj dělají legraci, a že se po každém kontroverzním výroku nebo činu dostane jeho jméno do trendů na Twitteru. Mike Dean je prostě ikona anglického fotbalu.

A tato ikona i všichni její “příznivci” měli v úterý večer důvod slavit. V utkání mezi Wolverhamptonem a Manchesterem United totiž Mike Dean vytáhl svou jubilejní 100. červenou kartu, kterou viděl Ashley Young.

Je tak samozřejmě už delší dobu na čele historické listiny v počtu udělených červených karet, ale vypadá to, že svůj náskok bude nadále zvětšovat. V této sezoně drží totiž poměrně slušné tempo 0,4 vyloučení na utkání.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.