Spojte se s námi

Hokej

Hvězdy NHL na MS v Praze! Kanada pod podmínkou zápasů v hlavním městě přislíbila nejlepší hráče

Publikováno

dne

Praha se opět může těšit na největší světové hvězdy jako v roce 2015. Tehdy Kanada přivezla luxusní tým v čele se Sidney Crosbym a to stejné přislíbila i na příští rok pod jednou podmínkou. Že nebude hrát v Ostravě, ale v Praze. 

Není to ani pár hodin, co jsme se zamýšleli nad tím, zda by do Prahy mohly dorazit velké kanadské hvězdy jako v roce 2015 a je to oficiálně potvrzené.

Tehdy O2 Arenu rozsvítily hvězdy jako Sidney Crosby, Nathan MacKinnon, Tyler Seguin, Aaron Ekblad nebo Claude Giroux. A byl značný důvod si myslet, že Kanadští hokejisté rádi dorazí do Prahy i tentokrát.

Praha je totiž velice oblíbeným turistickým místem se spousty historickými památkami, kam se všichni rádi podívají. Zámořské hvězdy byly údajně v roce 2015 z hlavního města nadšené a nemusíme se nic nalhávat – i noční život, zejména v Dlouhé ulici, se jim také zamlouval.

Atmosféra navíc byla úžasná, tařka na všechny zápasy Kanady byla zaplněná aréna, tehdejší šampionát překonal rekord ve sledovanosti. Česko se tak zdá jako ideální pořadatel MS, který přiláká velké hvězdy nejen na hokej.

A to se zřejmě povede i příští rok. Přitom to vše mohlo krachnout na rozlosování skupin. Kanada byla totiž hozena do skupiny A, která se odehraje v Ostravě. A to už se kanadským hokejistům tolik nezamlouvá.

Čeští pořadatelé mají ale možnost udělat jednu změnu. A tou bude výměna Kanady za USA. Nejúspěšnější tým historie MS totiž přislíbil, že v případě přehození do Prahy přivezou javorové listy opět ty největší hvězdy.

„Prioritou číslo jedna pro nás bylo umístění českého týmu do Prahy a Slovenska do Ostravy. V tomto směru nám ranking přinesl štěstí a nemuseli jsme tuto výměnu řešit. Proto jsme se mohli zaměřit na naši druhou prioritu: a to účast kanadského týmu v Praze a druhého zámořského týmu v Ostravě,“ uvedl v tiskové zprávě generální sekretář českého hokeje Jan Černý.

„Naše předběžná jednání s reprezentanty javorových listů jsou navíc taková, že pokud budou hrát v Praze, můžeme očekávat příjezd jejich hvězd,“ dodal Černý. Příslib nejlepšího možného kanadského týmu v Praze potvrdil i šéf českého hokeje Alois Hadamczik.

Momentálně se čeká na potvrzení ze strany IIHF, které bude trvat 14 dní. Česko ale kvůli propadu v žebříčku bude čekat nesmírně náročná skupina: Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené