Evropská liga

Hrdina Olayinka! Nigerijský rychlík zařídil výhru Slavie nad Leverkusenem

Slavia zvládla druhý zápas skupinové fáze Evropské ligy, v domácím prostředí porazila Leverkusen 1:0. O výhře rozhodl Peter Olayinka, po jehož příchodu šla hra Slavie rapidně nahoru.

zdroj: slavia.cz

První šanci zápasu měl hned ve druhé minutě Bellarabi, po chybě Koláře ale nevyužil prázdné branky a minul ji. Ve 22. minutě přišla komplikace pro hosty, Bellarabi skluzem srazil Provoda a dostal červenou kartu.

Slavia poprvé zahrozila až ve 31. minutě, kdy hlavou mířil doprostřed branky Provod. Ve 40. minutě byl blízko úvodnímu gólu Demirbay, Kolář však jeho pokus z přímého kopu vyrazil na roh.

To byla poslední větší šance první půle, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. V 64. minutě dostala Slavia možnost udeřit z pokutového kopu, Nicolae Stanciu ale selhal a brankář ho nadvakrát vychytal.

V 77. minutě to zpoza vápna zkusil Sima, brankář Hradecky si i tentokrát poradil. Tři minuty nato pálil z dálky Stanciu, ani on ale finského gólmana nepřekonal. Zasloužený gól přišel v 80. minutě. Centr od rohového praporku si našel Peter Olayinka a hlavou ho poslal do sítě.

Vyrovnání měl v 85. minutě na noze Diaby, levačkou ale netrefil branku. V 89. minutě se v tutové šanci ocitl Amiri, pravou nohou ale minul přední tyč. Slavia už závěr zápasu zvládla a vyhrála 1:0.