Hradec nový stadion potřebuje. O návratu bych přemýšlel, říká Václav Pilař

Václav Pilař patří mezi odchovance hradeckého fotbalu. I díky tomu se rozhodl přispět na nový stadion koupením takzvaného políčka na hřišti. „Hradec nový stadion potřebuje – kdyby byl, stoprocentně bych přemýšlel o návratu,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Hradec a nový fotbalový stadion. Téma, které se řeší již několik desítek let je stále aktuální. “Myslím, že stadion by byl vysvobozením nejen pro fanoušky. Beru to i z pozice hráče. Kdyby byl v Hradci stadion, zájem lidí by zase narostl. Strašně by pomohlo, kdyby zase na fotbal chodili, celý klub by dostal impulz. Teď je hodně lidí zklamaných, proto ani kluky nepřijdou podpořit,” říká Pilař.

Může tím, že na stadion nechodí lidi, přicházet tým o body? “Jasně že jo. Hráč hraje kvůli tomu, aby na něj přišlo co nejvíc lidí, podpora fanoušků hraje důležitou roli. Před nimi necháte na hřišti duši, a když máte vyprodaný stadion, body neztrácíte. I když se zápas vyvíjí špatně, před vyprodaným stadionem zmáčknete kohokoli – i toho nejlepšího. Kdyby měl Hradec stadion, byl by teď v první lize,” dodává.

Sám Pilař utkání Hradce čas od času navštíví. “Kdybych byl fanoušek a koukal na fotbal takhle z dálky, nelíbí se mi to. Dokážu se ale vcítit i do pozice hráče a vím, jak je těžké hrát před pár stovkami lidí. Je to podobné, jako když teď jedeme hrát ligový zápas do Příbrami – i tam mi vždycky připadá, že hra nemá vysokou úroveň. Když nejsou fanoušci, vypadá zápas špatně.”

Potřebuje ale Hradec stadion? “Určitě. Je potřeba dát nový impulz sportu v Hradci. Je to velké město, týká se to navíc celého kraje. Na fotbal by strašně rádi jezdili lidi i z dálky. Zažil jsem to v Plzni – taky se pohybovala mezi první a druhou ligou, najednou si to sedlo, přišel trenér, hráči, zrekonstruoval se stadion… Začalo to šlapat pod vedením lídra Pavla Horvátha, tým se dobře doplňoval, a najednou je Plzeň se Slavií a Spartou nejlepší klub u nás. Hradec se minimálně o tuhle akci pokusit může.”

Pilař byl také jedním z mnoha, kteří si zakoupili pomyslný čtvereček na novém fotbalovém stadionu. Jak výběr probíhal? “Když jsme postoupili do ligy a přijela Sparta, vyhráli jsme 2:1 a mně se podařilo dát vítězný gól. Vybral jsem si čtvereček zhruba v místě, odkud jsem tehdy střílel. A zase jsme u toho – kdyby byl stadion, lidi by přišli, protože by byli zvědaví. Nejen na zápasy se Spartou nebo se Slavií, chodili by na všechny,” zakončil.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hradec potřebuje v 1.řadě pořadného solventnihi majitele který se klubu bude věnovat na 100% a na 100% bude tlačit na ty správné páky k urychlené výstavbě nového stadionu pro 10 tis.diváku !!! Hradec měl mìt nový stadion již před 10 lety – jenže majitelé klubu+ magistrát na to jebali a jen vymýšleli duvody proč to nejde !!! Ve finále nefotbalové město Pardubice bude mit nový stadion pro 5 tis.lidí daleko dříve ! ☹

  2. Hradec čeká na peloton ze Závodu míru,až dojede Moravec nebo Šurkowski.Tragédi představitelé města,jako v Brně.Rujna kde se koukáte na hřiště z 50 -ti metrové vzdálenosti.Mizerný skalní kotel sedí za bránou na lešení.Krajské město jedno z největších v zemi.Prostě předvolební sliby a po volbách juchů.Fakt je ten.že vedení oddílu má podobnou řídící schopnost,jako vedení města.Možná by stálo za zvážení udělat s té záhumenky Muzeum závodu Míru.Turisti se pohrnou,korunka ke korunce a za sto let si vidělají na novej.

  3. To je prostě Hradec, když už postoupí , tak na jednu sezonu, stadion? V Hradci si činovníci slintají přes pysky už drahně let!!Pardubky ho nakonec budou mít dřív a to teprve bude haló!

  4. Hradec Králové a Brno jsou tradiční fotbalová města, kde se taky slavily ligové tituly. Z toho ale dnes zůstala jen ostuda a totální neschopnost něco dokázat a proto je v obou městech jen druhá liga. Fanoušci se přeorientovali na hokej a to je pro tak velká města opravdu málo. Zřejmě je šéfům v těchto městech i klubech přítomnost úplně ukradená.

    • Protože v Hradci jsou již x let špatní majitelé klubu a ti co získali klub na posled za 20mil.kč tak to jsou ultra zoufalci kteří to vedou od 10 k 5 jako by mèli od města přikaz Hradecký fotbal pohřbít navždy do 2.ligy !! Nevěřím tomu že by se nenašel pořadný majitel se zájmem o Hradecký fotbal který by sám ročně do rozpočtu klubu dával častku 30mil.kč a který by se svými spolupracovníky byl schopen přivést sponzory kteří by do rozpočtu ročně přispěli dohromady častkou 25 mil.kč což by mělo stačit na kvalitní kádr který vykope nejvyšší fotbalovou ligu.A také město by mělo spravedlivě rozdělit dotace a ne dávat 16mil.ročně do hokeje a 4 mil. do fotbalu !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.