Spojte se s námi


eSport

Hráči SINNERS opět ovládli Tipsport COOL Ligu

Králem letošní Tipsport COOL Ligy ve hře Counter Strike: Global Offensive se stávají hráči SINNERS. Ve finále dokonale otočili utkání nad týmem CZC.eSuba a poměrem 3:2 na mapy obhajují titul z jara.

Publikováno

dne

Králem letošní Tipsport COOL Ligy ve hře Counter Strike: Global Offensive se stávají hráči SINNERS. Ve finále dokonale otočili utkání nad týmem CZC.eSuba a poměrem 3:2 na mapy obhajují titul z jara. Bronz bere organizace Sampi, která v boji o třetí místo nedala žádnou šanci celku Enterprise a jednoznačně jej přejela 2:0.

Kromě finanční odměny získaly týmy také kvalifikační body na Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách, které bude vrcholem letošní sezóny. Finálový přenos se navíc stal nejsledovanějším soutěžním vysíláním hry CS:GO v Česku na platformě Twitch letošního roku. Celkem finálový přenos zaznamenal více než 100 000 zhlédnutí.

Tipsport COOL Liga patřila šampionům posledních dvou ročníků. Tým SINNERS jako vítěz jarní fáze a základní části v semifinále jednoznačně přešel přes celek Enterprise a svoji dominanci na české scéně chtěl potvrdit i ve finále proti svému největšímu rivalovi CZC.eSuba.

Ta se v semifinále nadřela na postup více. Jejím soupeřem o postup do posledního zápasu byl nováček nejvyšší Tipsport COOL Ligy, tým Sampi. Rozhodující zápas nakonec CZC.eSuba zvládla 2:1, navíc nejtěsnějším možným rozdílem na poslední mapě.

Ve finále, které z důvodu pandemie museli hráči odehrát z domova, se vedení ujala CZC.eSuba. Mapu Mirage ovládla 16:12. Srovnat mohli hráči SINNERS na mapě Inferno, kterou si vybral jejich soupeř. Ve vyrovnaném souboj ale nakonec bod získali opět hráči CZC.eSuba a vše spělo k překvapivému výsledku.

CZC.eSuba dokonce vedla i ve třetí mapě, měla k dispozici dva championship pointy, navíc disponovala i výhodnější pozicí. SINNERS ale ukázali obrovskou vnitřní sílu a v prodloužení snížili na 2:1. Ve čtvrté mapě Vertigo, pak psychicky nalomení hráči CZC.eSuba tahali za kratší konec a finálová série tak dospěla do nejvyššího možného počtu zápasů.

V něm už rozjetí SINNERS nedali eSubě šanci a po výsledku 16:4 si díky poměru 3:2 odnášejí zasloužený titul a potvrzují tak pozici nejlepšího týmu na české scéně. Kromě finanční odměny 75 000 Kč si SINNERS odnášejí i 1000 bodů do kvalifikace na Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách, které ve hře Counter-Strike: Global Offensive vyvrcholí 22. listopadu ve studiu FTV Prima.

V souboji o třetí místo zcela jednoznačně dominoval tým Sampi. Ten svému soupeři nedal žádnou šanci a po výsledcích 16:5 a 16:3 bere bronz. Hráči Enterprise tak stejně jako v jarní části, kdy hráli pod organizací Gunrunners, končí na nepopulárním čtvrtém místě a play off Tipsport COOL Ligy je tak pro ně stále zakleté.

Zápasy play off:

Semifinále

CZC.eSuba 2:1 Sampi

(8:16, 16:9, 16:14)

SINNERS vs. Enterprise

(16:9, 16:3)

O třetí místo

Sampi 2:0 Enterprise

(16:5, 16:3)

Finále

SINNERS 3:2 CZC.eSuba

(12:16, 13:16, 19:17, 16:8, 16:4)

Konečné pořadí 1. Tipsport COOL Ligy

  1. SINNERS
  2. CZC.eSuba
  3. Sampi
  4. Enterprise
  5. Dark Tigers
  6. Eclot Gaming
  7. eEriness MARVO
  8. Sazka.Brute
Reklama

eSport

Začíná světový šampionát ve hře Valorant

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Publikováno

dne

Od

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Evropu, Blízký východ a Afriku budou reprezentovat týmy Gambit Esports, Acend, Fnatic a Team Liquid. Za Severní Ameriku se představí trojice Sentinels, Envy a Cloud9 Blue. Team Vikings, Keyd Stars a FURIA přijedou z Brazílie.

Korejci vyšlou celek Vision Strikers, Japonci tým Crazy Raccoon. Z Jihovýchodní Asie přijedou hráči z X10 Crit, Team Secret a FULL SENSE a šestnáctku týmů doplní ještě KRÜ Esports z Latinské Ameriky.

Nejprve se začne hrát ve čtyřech skupinách složených ze čtyř týmů, každý tým ve skupině pochází z jiného regionu. Dohromady se v každé skupině odehraje pět soubojů formátem „best of 3“, zápas tedy vyhraje ten, kdo zvítězí ve dvou hrách ze tří. Z každé skupiny se pak kvalifikují dva týmy, které vyhrají dvakrát buď v upper bracketu, nebo v lower bracketu.

V play-off se tak proti sobě postaví 8 týmů a odehraje se celkem 7 zápasů. Dva nejlepší týmy (se dvěma výhrami v play-off) se proti sobě postaví v grandfinále, kde se tentokrát bude hrát na tři vítězné hry.

Výherce čeká bohatá odměna, pro první místo je připraveno 350 000 dolarů (asi 8 milionů Kč), druhé místo bude odměněno 150 000 dolary (asi 3,5 milionů Kč), třetí až čtvrté místo pak 90 000 dolary (asi 2 miliony Kč) a na páté až osmé místo čeká 40 000 dolarů (asi 900 tisíc Kč).

Od středy 1. prosince až do neděle 12. prosince budou každý den probíhat zápasy v 15:00, 18:00 a 21:00 hodin našeho času. Živé vysílání můžete sledovat na oficiálním YouTube kanále VCT, Twitch kanále Valorantu a dalších.

Pro zkrácení chvíle během čekání mezi zápasy se můžete podívat na videoklip, který byl pro šampionát speciálně vytvořen.

Pokračovat ve čtení

eSport

SINNERS na Vodafone MČR v počítačových hrách suverénně zlatí

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou.

Publikováno

dne

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou. V posledním zápase turnaje přejeli celek ENTERPRISE poměrem 3:0 a odnesli si tak největší část finanční dotace, která v této sezóně dosáhla 1 milionu korun.

Hned 4 české týmy se před Vodafone MČR ve hře CS:GO probojovaly do elitní stovky prestižního světového žebříčku HLTV. Turnaj proto sliboval vysokou kvalitu, které se diváci také dočkali.

Ve skupině A na sebe narazily týmy eSuba, Dynamo Eclot, Entropiq Prague a GLORE. O postup do semifinále se měly utkat první tři jmenované organizace, což se potvrdilo. Z prvního místa si účast v play-off zajistila eSuba, druhé místo v semifinále obsadilo Dynamo Eclot. Černého Petra si pak vytáhli hráči Entropiq Prague, kteří skončili na třetím, tedy nepostupovém místě.

Ve skupině B začali SINNERS svoji cestu za obhajobou proti EERINESS MARVO a následně si poradili i s budoucími finálovými soupeři z týmu ENTERPRISE. Ti v rozhodujícím souboji o postup mezi poslední 4 celky vyřadili Sampi.Tipsport a potvrdili papírové předpoklady.

I v play-off si nejlépe vedli favorité a konečné umístění odpovídá jejich pozici ve světovém žebříčku. SINNERS nenechali nic náhodě a bez ztráty jediné mapy si dokráčeli až pro očekávaný titul. Stříbro berou ENTERPRISE po úspěšném semifinále proti eSubě. Její hráči si spravili chuť alespoň v zápase o bronz, nepopulární čtvrtá příčka připadla Dynamu Eclot.

Do historie šampionátu vstoupil Jindřich „ZEDKO“ Chyba, který dokázal zvítězit již počtvrté a tím vyrovnal rekord Davida „frozen“ Čerňanského. Zajímavý příběh napsal také nejúspěšnější český hráč historie – Tomáš „oskar“ Šťastný. Ten zvítězil na MČR po dlouhých 9 letech a potvrdil roli nejlepšího českého snipera.

Nejužitečnějším hráčem celého turnaje se pak stal další z „hříšníků“, velký talent Adam „Neofrag“ Zouhar, který toto ocenění získal i v loňském roce. Dalšími členy zlaté sestavy SINNERS jsou kapitán Sebastian „beastik“ Daňo a Max „Shock“ Kvapil.

Bylo fantastické vrátit Vodafone MČR v počítačových hrách opět před diváky, byť jsme museli dodržovat přísná opatření. Fanoušci vytvořili neuvěřitelný kotel, který hnal hráče kupředu. Díky tomu jsme si užili opravdovou esportovou show a já věřím, že příští rok se nám podaří posunout turnaj ještě na vyšší úroveň,“ říká Lukáš Pleskot z agentury PLAYzone, která tuto událost pořádá.

Druhý prosincový víkend ukončí celé Vodafone MČR v počítačových hrách on-line turnaj ve hře PUBG.

Pokračovat ve čtení

eSport

Worlds se vrací do Severní Ameriky, Kanada zažije svoji premiéru

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Publikováno

dne

Od

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Bude to šest let od posledního šampionátu, na kterém zvedl pohár nad hlavu Faker. Ve stejném roce 20 000 lidí sledovalo, jak Ambition ukradl Elder Dragona a pomohl tím k vyrovnání finálové série na 2-2.

Na již zmiňovaném mistrovství světa sledovala plná Madison Square Garden nejlepší sérii historie League of Legends mezi týmy ROX Tigers a SKT T1, ve které nakonec SKT brali vítězství 3-2. Takový byl poslední světový šampionát, který se hrál v Americe.

WORLDS 2022

Play-in fáze se odehraje v hlavním městě Mexika – Mexico City, konkrétně pak v hlavním studiu Liga Latinoamericana (LLA). Skupinová fáze a čtvrtfinále se odehrají v newyorské Madison Square Garden. Semifinále pak budete moc sledovat v torontské Scotiabank Areně, kde hrají své domácí zápasy hráči Toronto Maple Leafs.

Finále světového šampionátu budou moci fanoušci sledovat v nové domácí aréně týmu Golden State Warriors, v sanfranciském Chase Centru v Kalifornii. Chase Centre se také stane historicky desátým různým hostitelem finále světového šampionátu, které by mohlo sledovat 18 000 fanoušků.

Tohle bude poprvé, co Riot Games uspořádají turnaj v třech severoamerických zemích. Ale toto není jediná premiéra. Play-ins světového šampionátu budou poprvé v historii odehrány v oblasti minor regionu. V roce 2022 se tak můžete těšit na sledování zápasů v nočních hodinách.

Zdroj: Worlds

Pokračovat ve čtení

Oblíbené