Hráči si daleko víc věří. Naší filozofií je nepopravit hráče po první chybě, říká asistent Sparty Šmarda

Fortuna liga sice bude měsíc bez zápasů, Michal Šmarda ale přesto pro klubový web sdělil své pocity z posledních zápasů. Proč jde najednou vidět mnohem větší zaujetí do zápasů?

Zdroj: sparta.cz

Trenér Šmarda přišel na Letnou ze Slovácka, kde dělal asistenta kouči Svědíkovi. „Slovácku jsem vděčný za to, co jsem tam prožil, osobně chci poděkovat i Martinu Svědíkovi, který mi hodně dal. Rozhodnutí o odchodu do Sparty bylo rychlé, chvíli jsem nad tím přemýšlel, ale pak jsem prostě řekl, že Sparta se neodmítá. Ráda byla i moje rodina v Hradci, mám to teď přeci jenom blíž,“ řekl asistent trenéra Kotala.

Společně s trenérem Kotalem dbají na to, aby fotbalisté sledovali fotbalové zápasy. „Hráči koukají na fotbal přirozeně, do toho je nikdo nemusí nutit, mají to rádi. Ale jde o to, aby se na něj dívali jako hráči, aby sledovali, jak kdo hraje, jak se chová v obranné fázi a v útočné fázi. Nesmí ho sledovat jen fanouškovskýma očima,“ vysvětlil kouč.

Po změně trenéra se opět chytil Karlsson. „Vždycky platí, že příchod nového trenéra je impuls do kabiny. Hráči, kteří nedostávali tolik prostoru, ho můžou dostat, protože nový kouč potřebuje něco změnit, dát šanci opomíjeným hráčům. Fotbalista ale musí být připravený se té šance chopit, musí si jí vážit,“ dodal Šmarda.

Stejně tak se v posledních dvou zápasech ukázal i Štetina. „Každý hráč potřebuje cítit důvěru, musí fungovat komunikace mezi hráčem a trenérem a zpětná vazba od hráčů. Je to fotbal, přináší chyby a naše filozofie je nepopravit hráče po první chybě. Ale samozřejmě, pokud se chyby opakují, tak musí přijít změna.“

Hráči v posledních zápasech bojovali jeden za druhého, to Spartě v posledních letech chybělo. „Velký posun je v tom, že kluci jdou do zápasu s tím, že ho chtějí vyhrát. To mají podložené týmovým výkonem. Pak už z toho ta kvalita, která tu bezpochyby je, vyleze. Hráči si daleko víc věří, je tam lepší pohyb. Všechno to spolu souvisí.“

„Bojovnost tam musí být, ty správné emoce. Nemusí se podařit každý zápas vyhrát, ale musí být jasné, že všichni dali své individuální výkony naplno pro tým. To je základ, bez toho to nejde,“ zakončil Šmarda.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak to že mají bojovat a jezdit po zadku má být zcela normální a automatické hrají za Spartu a berou obrovské peníze ale pokud je chválite za to že milostivě běhají a bojuji tak to se pak nedivím že Sparta byla je a bude v řiti ! Trošku mi pane trenera chybí od vás věta že je v kádru 6-7 hráču kteři budou mít problem se v něm udržet i pro další sezony ( kulantně napsáno ) !!

  2. Velký posun je v tom,že jdou kluci do zápasu s tím,že ho chtějí vyhrát.Tak to je síla,to by nikdo nečekal.

  3. Opravdu se Míša s Ing.Kotalem snaží chlapcům Sparťanským vysvětlit.že jsou tam královsky placeni za fotbal?Nebo že by si měli víc věřit,když už jsou na hřišti?Možná by bylo dobré,aby je někdo z historiků provedl staletou historií a všemi úspěchy,jenž generace jejich předchůdců vybojovali právě běháním po hřišti.V neposlední řadě by bylo dobré samozřejmě nenápadně,aby je to kluky nezaskočilo říci něco o fanouškovské základně a o ochozech plných šílenců,kteří tvrdě zaplatili,aby se pravidelně koukali na holomajznu.

  4. Jen to vypadá,že někteří hráči si svou příležitost vysvětlují po svém.Když je tolik shválen Štetina,tak konkrétně o něho se jedná.Po poslední prohře Sparty v Ostravě před asi třemi roky,právě on nejvíc brečel a veřejně prohlásil-cituji:oni na nás byli zlí:konec citace.Ať se na mne nikdo nezlobí,ale on dostal další příležitosti,kde zklamal.Za mne by letěl ze Sparty po takových řečech takovým fofrem,že by se nestačil zastavit ani na slovenských hranicích.Nemůže platit to “oni”,ale já musím udělat maximum,což on neudělal.Že v jednom utkání zahrál dobře je hezké,ale svou výkonnost musí on i jiní hráči potvrzovat stále i v jiných zápasech.V jednom to nestačí!

  5. Toho, že by Sparta skončila ve skupině o udržení bych se opravdu nebál, v posledních zápasech byl vidět posun vpřed a zásluhu na tom má i zlepšený výkon Štetiny. Je pravda, že jsem ho i já po podzimu odepisoval, jeho hra byla opravdu šílená a vždy jsem trnul hrůzou když mu někdo ze spoluhráčů přihrával dozadu. Nedej bože, když na něj běžel nějaký útočník s míčem, to už bylo opravdu nainfarkt. Je jen škoda, že se nemohl odehrát aspoň ten zápas s Plzní, když už se to tak slibně vyvíjelo, teď už se liga asi nedohraje, moc tomu nevěřím, zdrví je přednější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Aleš Čermák o spolupráci s Buchou a Kalvachem: Už jsme společně odehráli víc zápasů, dobře tam rotujeme

Dát hattrick z pozice středního záložníka je velice těžké, v sobotu se to povedlo plzeňskému Aleši Čermákovi. Byl vyhlášen hráčem utkání a...

Totální debakl Boleslavi, Viktoria Plzeň ji zničila 7:1! Má se Slavia obávat o titul?

Viktoria Plzeň si v minulém kole vyšlápla na Letné na domácí Spartu, v posledním květnovém kole ji doma čekala Mladá Boleslav. Odjezd...

Letošní finále Ligy mistrů se v Istanbulu konat nebude! Kam se má finálový duel přestěhovat?

Podle amerického deníku New York Times nebude nakonec Istanbul městem, které má v letošním roce hostit finále fotbalové Ligy mistrů. Samotná UEFA...