Hráči Motoru darují plazmu a pomáhají v boji proti koronaviru

Ke skvělému gestu se odhodlali hokejisté Motoru Českých Budějovic. Přestože klub ještě nedávno ve velkém měřítku svírala karanténa, jelikož se v něm vyskytlo velké množství nakažených hráčů virem COVID-19, přetavili tuto nepříjemnost na dobrý skutek.

Zdroj: hcmotor.cz

Jak je známo, pokud někdo prodělá tuto nemoc, vytvoří si v těle protilátky. A hráči včetně realizačního týmu toho velmi pozitivně využili. Rozhodli se pomoct potřebným a zároveň se významně zapojit do boje s tímto typem koronaviru.

V první fázi šlo o odběry krve u členů, kteří COVID-19 prodělali. Krev je následně testována na výskyt protilátek. Pokud dojde k zjištění, že jich je dostatečně, je konkrétní člen kádru poslán na odběr plazmy.

“Při současném nárůstu hospitalizovaných je možnost podobné pomoci ještě akutnější, takže jsme moc rádi, že se hokejisté Motoru zapojili. A věříme, že k podobnému kroku inspirují i další lidi, nejen hokejové fanoušky,” svěřil se primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle.

“V klubu razíme heslo – Motor, nejen hokej. A tohle je další z důkazů, jak chceme pomáhat i mimo náš obor,” prohlásil generální manažer Motoru Stanislav Bednařík, který se rovněž této procedury zúčastnil.

Zdroj: hcmotor.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.