Reklama

Hráči Motoru darují plazmu a pomáhají v boji proti koronaviru

Ke skvělému gestu se odhodlali hokejisté Motoru Českých Budějovic. Přestože klub ještě nedávno ve velkém měřítku svírala karanténa, jelikož se v něm vyskytlo velké množství nakažených hráčů virem COVID-19, přetavili tuto nepříjemnost na dobrý skutek.

Zdroj: hcmotor.cz

Jak je známo, pokud někdo prodělá tuto nemoc, vytvoří si v těle protilátky. A hráči včetně realizačního týmu toho velmi pozitivně využili. Rozhodli se pomoct potřebným a zároveň se významně zapojit do boje s tímto typem koronaviru.

V první fázi šlo o odběry krve u členů, kteří COVID-19 prodělali. Krev je následně testována na výskyt protilátek. Pokud dojde k zjištění, že jich je dostatečně, je konkrétní člen kádru poslán na odběr plazmy.

“Při současném nárůstu hospitalizovaných je možnost podobné pomoci ještě akutnější, takže jsme moc rádi, že se hokejisté Motoru zapojili. A věříme, že k podobnému kroku inspirují i další lidi, nejen hokejové fanoušky,” svěřil se primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle.

“V klubu razíme heslo – Motor, nejen hokej. A tohle je další z důkazů, jak chceme pomáhat i mimo náš obor,” prohlásil generální manažer Motoru Stanislav Bednařík, který se rovněž této procedury zúčastnil.

Zdroj: hcmotor.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Pešán v debatě o MS, změnách v sestavě i bublině. Kirka by do Liberce vzal!

Velmi plodnou diskusi na téma uplynulého mistrovství světa, či celkovém obrazu českého hokeje, přinesl pondělní speciál sportovního kanálu Radiožurnál.

Další konec velké tradice! Vsetínští hokejisté by se měli přestěhovat do nového stánku

Nebezpečně strmé tribuny, rachot jako ve stodole, linoucí se vůně slivovice, kde v pozadí duní chorál vysokého jalovce. Tohle jsou ty nejtypičtější známky jednoho z nejslavnějších zimáků u nás.

Oceláře čeká nakonec Slovan Bratislava! Jak vypadá jízdní řád českých týmů v CHL?

Jeden den avizovalo vedení hokejové Ligy mistrů o vyřazeni běloruského Minsku ze soutěže, hned druhý den vypustila stejná organizace do světa zprávu o jeho nástupci.
Reklama