Spojte se s námi


eSport

Hráči esportu zažívají stejný stres jako profesionální sportovci, kvůli samotě možná daleko větší

Publikováno

dne

Skupina amerických vědců otestovala sedm elitních hráčů hry Counter-Strike: Global Offensive. Zjistila, že profesionální hráči zažívají stejný stres, který se objevuje například u olympijských atletů a i dalších vrcholových sportovců.

Netřeba zmínit, že počítačoví hráči mohou mít díky odloučení a samotě mnohdy daleko větší problémy, než sportovci, kteří tráví velkou spoustu času pohybem venku či v tréninkových centrech.

Profesionální hráči podstupují na nejvyšší herní úrovni nejen fyzickou zátěž, ale také i psychickou. Ať už je hráč součástí týmu, nebo individuální hvězda, pociťuje intenzivní psychologické tlaky, počínaje úzkostí z výkonu, strachem ze selhání či napětím vyplývajícím z nesprávné komunikace.

Sportovní psychologie se v posledních letech dostává v rámci esportu do podvědomí čím dál častěji, je to ale stále jedinečná a nová oblast, kterou profesionální týmy kopírují ze sportovního prostředí.

Vůbec první tým, který si svého sportovního psychologa najal, byl tým Astralis, jež následně dokázal dominovat po dva dlouhé roky na nejvyšší úrovni.

Právě tento počin dokázal smysl toho, že i s počítačovými hráči se musí pracovat stejně, jako s kýmkoliv jiným. Navíc jde často o velmi mladé teenageři, kteří mají velmi málo zkušeností se zvládáním svých emocí.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.