Hráči Barcelony souhlasili se snížením svých mezd po dobu trvání přerušení ligové soutěže

Po rozhovoru prezidenta Barcelony Josepa Marii Bartomea se čtyřmi kapitány A-týmu dojde ke zkrácení výplat fotbalistů hlavního výběru, který si uvědomují obtížnost situace a chápou ohrožení klubových financí. Ostatních sekcí klubu či celků z La Masie se toto opatření zatím netýká.

Embed from Getty Images

Deník AS informuje o tom, že mezi prezidentem katalánské Barcy Josepem Mariou Bartomeuem se shodl s Lionelem Messim, Gerardem Piquém, Sergiem Busquetsem a Sergim Robertem, kteří zastupují zájmy celého prvního týmu, došlo k dohodě týkající se snížení gáží při přestávce od ligy způsobené šířením koronaviru.

Celá situace kolem současné pandemie bude mít velký dopad na mnoho aspektů fungování týmu. Přerušení ligového ročníku přinese i absenci peněz z prodejů lístků a televizních práv. Vedle toho trpí i další organizace či sekce spojené s FCB, které nemohou pořádat další sportovní události v zázemí giganta z Katalánska.

Dalším problémem bude fakt, že reklamní kampaně nepřinesou do klubové pokladny očekávánou výši finančních prostředků. V průběhu videokonference mezi řediteli obhájce mistrovské trofeje byly oznámeny ztráty v rozpočtu, které mají po odhadech v září loňského roku dosáhnout rekordní sumy 1,047 miliardy eur za sezonu.

Činovníci Barcelony dospěli k názoru, že část z těchto peněz nepůjde obnovit a tak se Bartomeu chystá v pondělí telefonovat s členy ECA (Evropské klubové asociace) a UEFA, aby projednal možná řešení, které by měly aplikovat všechny kluby. Vedení klubu si myslí, že by všechny celky měly spolupracovat, protože krize se dotkne každého.

Proto je důležité zavést jednotný akční plán pro všechny zúčastněné strany. S touto informací pak přišel deník Sport. A ještě zpět k madridskému plátku z prvního odstavce, ten připomíná, že loni v létě chtěl Piqué finančně podpořit klub při pokusu o návrat Neymara Júniora z PSG. Jeho transfer byl důležitý pro spoustu hráčů.

Nakonec však z této iniciativy nic nevzešlo, jelikož si Blaugranas nemohli dovolit takto vysoký výdej. Dodejme, že poslední setkání prezidenta s hráči, potažmo kapitány, proběhlo před vypuknutím celé pandemie a předtím ještě pár týdnů nazpět, kdy šéf Katalánců vysvětloval, jak to bylo s ovlivňováním sociálních sítí.

Současnou strategii je zavést v efekt takové kroky, aby se LaLiga či Liga mistrů mohla dohrát s pozdějším datem. Kdyby totiž došlo k ukončení v současné situaci, mnoho klubů by bylo v ještě horší situaci co se financí týče a některé z nich by mohly čelit i bankrotu. Snížení výdajů na mzdách je tak jediným logickým řešením.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Objevil se Covid ve Spartě kvůli hráčům, co vypomohli B-týmu? Jaký má pak smysl odstupování z poháru?

Byl by to velice nemilosrdný scénář. Sparťanské béčko během léta dvakrát putovalo do karantény, po prvních čtrnácti dnech izolace se totiž znovu objevil v kabině Covid. Při pátečním testování se však pozitivní test našel v kabině A-týmu a okamžitě se vyrojilo pár otázek.

Drsný režim slávistické kabiny: Kvůli Lize mistrů všichni obětovali i své rodiny

Ve Slavii se v posledních dnech vše podřizuje klíčovému dvojzápasu sezóny. Již v úterý přivítá Slavie na svém stadionu dánský Midtjylland a vedení klubu z obavy z nákazy koronavirem a následné možné kontumace všechny členy mužstva izolovalo. A to dokonce i od svých rodin.

Na Liberec se “usmálo štěstí”, FCSB hlásí 17 nakažených lidí koronavirem

Rumunský celek FCSB prochází v poslední době velmi těžkým obdobím, když je aktuálně v klubu na 17 nakažených lidí koronavirem. Soupeř Liberce v kvalifikaci Ligy mistrů tak bude muset povolat hráče z nižších věkových kategorií, kteří se porvou o postup, podobně jako v předchozím kole s týmem Bačka Topola.