Hráči Barcelony souhlasili se snížením svých mezd po dobu trvání přerušení ligové soutěže

Po rozhovoru prezidenta Barcelony Josepa Marii Bartomea se čtyřmi kapitány A-týmu dojde ke zkrácení výplat fotbalistů hlavního výběru, který si uvědomují obtížnost situace a chápou ohrožení klubových financí. Ostatních sekcí klubu či celků z La Masie se toto opatření zatím netýká.

Embed from Getty Images

Deník AS informuje o tom, že mezi prezidentem katalánské Barcy Josepem Mariou Bartomeuem se shodl s Lionelem Messim, Gerardem Piquém, Sergiem Busquetsem a Sergim Robertem, kteří zastupují zájmy celého prvního týmu, došlo k dohodě týkající se snížení gáží při přestávce od ligy způsobené šířením koronaviru.

Celá situace kolem současné pandemie bude mít velký dopad na mnoho aspektů fungování týmu. Přerušení ligového ročníku přinese i absenci peněz z prodejů lístků a televizních práv. Vedle toho trpí i další organizace či sekce spojené s FCB, které nemohou pořádat další sportovní události v zázemí giganta z Katalánska.

Dalším problémem bude fakt, že reklamní kampaně nepřinesou do klubové pokladny očekávánou výši finančních prostředků. V průběhu videokonference mezi řediteli obhájce mistrovské trofeje byly oznámeny ztráty v rozpočtu, které mají po odhadech v září loňského roku dosáhnout rekordní sumy 1,047 miliardy eur za sezonu.

Činovníci Barcelony dospěli k názoru, že část z těchto peněz nepůjde obnovit a tak se Bartomeu chystá v pondělí telefonovat s členy ECA (Evropské klubové asociace) a UEFA, aby projednal možná řešení, které by měly aplikovat všechny kluby. Vedení klubu si myslí, že by všechny celky měly spolupracovat, protože krize se dotkne každého.

Proto je důležité zavést jednotný akční plán pro všechny zúčastněné strany. S touto informací pak přišel deník Sport. A ještě zpět k madridskému plátku z prvního odstavce, ten připomíná, že loni v létě chtěl Piqué finančně podpořit klub při pokusu o návrat Neymara Júniora z PSG. Jeho transfer byl důležitý pro spoustu hráčů.

Nakonec však z této iniciativy nic nevzešlo, jelikož si Blaugranas nemohli dovolit takto vysoký výdej. Dodejme, že poslední setkání prezidenta s hráči, potažmo kapitány, proběhlo před vypuknutím celé pandemie a předtím ještě pár týdnů nazpět, kdy šéf Katalánců vysvětloval, jak to bylo s ovlivňováním sociálních sítí.

Současnou strategii je zavést v efekt takové kroky, aby se LaLiga či Liga mistrů mohla dohrát s pozdějším datem. Kdyby totiž došlo k ukončení v současné situaci, mnoho klubů by bylo v ještě horší situaci co se financí týče a některé z nich by mohly čelit i bankrotu. Snížení výdajů na mzdách je tak jediným logickým řešením.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...