Hráči Barcelony se odmítli vzdát 30 procent svého platu

S tímto návrhem přišel katalánský klub z důvodu vysokých finančních ztrát kvůli koronavirovým opatřením. Konkrétně se jedná o 300 milionů dolarů. Aby se zabránilo bankrotu, musel by se hráčům snížit plat až o 30 procent.

Hráčům Barcelony by se plat snížil o 191 milionů korun. Na tento razantní krok přistoupili pouze čtyři hráči: Gerard Piqué, Marc-André ter Stegen, Clement Lenglet a Frenkie de Jong.

Ostatní hráči včetně Lionela Messiho toto řešení odmítli. Se zástupci klubu se domluvili pouze na dalších schůzce, na které budou pokračovat v řešení situace ohledně jejich platu.

Ve středu 11. listopadu klub vydal prohlášení, ve kterém stálo, že ačkoliv proběhlo několik vyčerpávajících setkání, nebylo dosaženo žádné dohody.

Správní rada musí provést rozhodnutí, které pomůže zmírnit finanční problémy klubu. Hráči proto předloží do 23. listopadu svůj návrh, který bude z jejich pohledu přijatelný, a na který jsou ochotni přistoupit.

Je navíc v zájmu všech zúčastněných, aby obě strany dosáhly dohody, jinak se bankrotu Barcelona nevyhne.

Zdroj: sport.aktualne.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.