Reklama

Hráči Barcelony se odmítli vzdát 30 procent svého platu

S tímto návrhem přišel katalánský klub z důvodu vysokých finančních ztrát kvůli koronavirovým opatřením. Konkrétně se jedná o 300 milionů dolarů. Aby se zabránilo bankrotu, musel by se hráčům snížit plat až o 30 procent.

Hráčům Barcelony by se plat snížil o 191 milionů korun. Na tento razantní krok přistoupili pouze čtyři hráči: Gerard Piqué, Marc-André ter Stegen, Clement Lenglet a Frenkie de Jong.

Ostatní hráči včetně Lionela Messiho toto řešení odmítli. Se zástupci klubu se domluvili pouze na dalších schůzce, na které budou pokračovat v řešení situace ohledně jejich platu.

Ve středu 11. listopadu klub vydal prohlášení, ve kterém stálo, že ačkoliv proběhlo několik vyčerpávajících setkání, nebylo dosaženo žádné dohody.

Správní rada musí provést rozhodnutí, které pomůže zmírnit finanční problémy klubu. Hráči proto předloží do 23. listopadu svůj návrh, který bude z jejich pohledu přijatelný, a na který jsou ochotni přistoupit.

Je navíc v zájmu všech zúčastněných, aby obě strany dosáhly dohody, jinak se bankrotu Barcelona nevyhne.

Zdroj: sport.aktualne.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.