Více
  Novinky Fotbal Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve za měsíc, píše...

  Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve za měsíc, píše deník AS

  -

  V nadpise zmíněný madridský plátek se v pondělním vydání rozhodl podívat na možná data návratu barcelonských fotbalistů do tréninkového procesu. V Ciutat Esportiva se má znovu cvičit až za něco málo přes jeden měsíc. A to nejdříve.

  Embed from Getty Images

  V Barceloně začali pracovat s úpravami prvotních odhadů krátce poté, co španělský premiér Pedro Sánchez prodloužil nouzový stav země o dalších 15 dní. Na Camp Nou si jsou všichni vědomi toho, že pauza od fotbalu bude dlouhá a hráči budou muset pracovat individuálně z domu ještě minimálně 4 týdny.

  V klubu se začínají obávat, zdali hráči dokáží udržet optimální fyzickou přípravou, jenž jim umožní soupeřit na nejvyšší úrovni, až se soutěže vrátí zpět na pořad dne. Kondiční kouči odhadují, že fotbalisté budou potřebovat 2 týdny normálního trénování s ostatními, aby mohli čelit zápasů v LaLize, resp. Lize mistrů.

  LaLiga i RFEF (zdejší fotbalový svaz) pozastavili veškerá soutěžní utkání až do odvolání. Datum návratu naprosto závislé na vývoji šíření koronaviru a rozhodnutí místních úřadů. Ideou pro Katalánce je návrat do práce v pondělí 27. dubna, tak alespoň tvrdil pondělí tisk. V Barce přiznávají, že jde o nejoptimističtější scénář a nejdřívější datum.

  Na pondělí pak byla naplánována videokonference Evropské klubové asociace, známé též pod zkratkou ECA, na níž se řešilo spoustu témat týkající se právě současné krize. Hledaly se na ní řešení aktuální složité situace, která vedle sportovního aspektu ohrožuje i ten finanční. Došlo tedy i na zkrácení výplat hráčům či prodloužení sezony.

  Lídrem za prvně zmíněnou iniciativu byla právě Barca, která už tak učinila. Vedoucí orgány se však domnívají, že nebude snadné zavést takové opatření, jelikož v každém týmu panují odlišné okolnosti. Příkladem budiž majetková struktura, kdy jeden klub vlastní členové/fanoušci a další multimiliardáři z oblasti Perského zálivu.

  Kluby se pak rovněž mohou lišit v počtu sekcí či mít naprosto jiný zdroj financování. Všechno tohle vedlo k tomu, že se k plošnému snížení mezd zřejmě nesáhne, nicméně budou vydána doporučení. A k závěru letošního ročníku – je jasné, že se všichni chtějí vrátit co nejdříve. Pravdou je, že rozhodnutí nezáleží na nich.

  Veškeré přítomné celky při videohovoru se dohodly na tom, že je nezbytné pokusit se dohrát zápasy, i kdyby to mělo znamenat hrát po datu 30. června, kdy některým fotbalistům vyprší kontrakty u svých zaměstnavatelů. Budou přijaty akční plány, které se pokusí najít správný vzorec pro například dočasné prodloužení takových smluv.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Barcelona může v případě krize nasadit do hry mladíky, kterých má...

  Zatímco bulvárněji laděný katalánský Sport přišel s informací o možném posilování Barcelony skrze volné hráče, Mundo Deportivo se domnívá, že až 17...

  Messi potvrdil, že se hráči shodli na snížení platů a nechápe...

  Další maškaráda v čele s Barcelonou. Tentokrát katalánským gigantem začíná omývat skandál týkající se nedávného řešení koronavirové krizové situace, kdy se měl...

  Griezmann: Chtěl bych opět dostat číslo 7 na dresu

  V průběhu živého přenosu hraní hry League of Legends se Antoine Griezmann přiznal k tomu, že by rád obdržel sedmičku na záda,...