Hráči AEK na domácím hřišti uhájili jednobrankový náskok a zahrají si v základních skupinách Ligy mistrů

Po výhře 2:1 ve Videotonu hráči AEK hájili jednobrankový náskok na domácím hřišti. To se jim podařilo, po remíze 1:1 si zahrají v základních skupinách Ligy mistrů.

Domácí se hned od úvodního hvizdu soustředili na bránění výsledku, hráči Videotonu totiž museli vstřelit k postupu dva góly. Fanouškům pořádně zatrnulo ve 30. minutě, to když Lazovič krásně zakroutil balón z přímého kopu, brankář Barkas však pokus na poslední chvíli vytěsnil nad břevno.

Uklidnění pro AEK přišlo ve 47. minutě, kdy byla po faulu Fioly nařízena penalta. K té se postavil Mantalos a střelou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení. Avšak neuběhlo ani deset minut a stav byl opět nerozhodný. Nego dostal výborný balón za obranu od Lazoviče a vyběhnuvšího gólmana překonal přesným lobem.

Videoton musel přidat ještě jeden gól, aby zápas poslal alespoň do prodloužení. Obrovskou hloupost předvedl v 81. minutě domácí Lopes, který po faulu na spoluhráče přišel k faulujícímu a zezadu se ho lehce dotkl hlavou, rozhodčí to však spatřil a Lopese okamžitě vyloučil. Tým z Maďarska ale převahy využít nedokázal, hráči AEK se tak můžou těšit z postupu do základních skupin. Čeho však můžou litovat jsou dvě červené karty, tu druhou dostal po závěrečné strkanici Livaja.